video montaža

Diskusije o filmmakingu: Snimanje, Montaža, Preprodukcija, Produkcija, Postprodukcija, Efekti, Muzika, Zvučni efekti, Gluma, Animacija, Rasveta itd. Takmičenja i festivali...

Moderatori: Video Majstor, Goja

Opis foruma
- Diskusije o filmmakingu: Snimanje, Montaža, Preprodukcija, Produkcija, Postprodukcija, Efekti, Muzika, Zvučni efekti, Gluma, Animacija, Rasveta, Scenografija, Kostimografija itd.
- Festivali i takmičenja
Molimo vas da, ako saznate za neko filmmaking takmičenje ili festival, pokrenete temu o tome, u ovoj rubrici.

---
- Za prikaze vaših gotovih radova ili prezentaciju vaših sposobnosti koristite forum "Filmmakeri - predstavljanje i radovi"
- U vezi scenarija koristite forum "Scenario"

video montaža

Postod giregm » 25.10.2012 21:41

Kako se montira video a da gleda od kraja?
giregm
Novi član
 
Postova:  2
Pridružio se:  22.12.2011 14:40

Re: video montaža

Postod Video Majstor » 27.10.2012 3:17

Nisam siguran da sam dobro razumeo, ali pretpostavljam da misliš da video ide naopako.
Ako je to ono na šta si mislio onda postoji opcija u mnogim programima za montažu da za svaki pojedini klip podesiš da bude pušten unazad. I on se onda u video ponaša kao da je takav i snimljen.

Takođe postoje i napredniji efekti gde možete da određejujete i brzinu videa, smer, ubrzavanje, usporavanje itd...
Sony Vegas na priemr ima dosta moćne te opcije.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: video montaža

Postod Gost » 30.01.2014 23:19

Pozdrav forumu pre svega. Imam nezgodnu situaciju, montirao bih HD video rezolucije 720p sa 30 fps na jako slabom ASUS lap top racunaru (AMD C-60 APU sa Radeon HD grafikom, sto sve radi na 1.00 GHz, i 4 GB DDR 3 RAMa). Pre svega da li je to uopste moguce, a ako jeste i imam toliko srece zanima me sledece :

Koji software i podesavanja mogu pomoci uslovno receno neometen proces (smetnje tipa gledanja jutjuba sa malo sporijom konekcijom mogu da istrpim, dug render takodje ne smeta, sve, sve dok se program bar odaziva u razumnom vremenu na osnovne komande ) Odgovara mi nesto jednostavno i sa osnovnom kolor korekcijom sa manuelnim podesavanjima (contrast, brightness, saturation, gama.) Ceo rad je u sustini cut, poneki prelaz izmedju scena i kolor korekcija, sa audio trakama. Home video stil montaze

Citajuci konfuzne diskusije sa google-a mislim da je potrebna neka konverzija HD materijala zbog slabog hardvera
Koja i na koji nacin, a da kvalitet na kraju bude bar u nekoj meri ocuvan u odnosu sa sirov snimak i da pritom bar movie maker moze da je obradi u fazi secenja materija

Snimci su sa Canon PowerShot sx150 IS fotaparata, kada ih ucitam sa kartice prepoznati su kao MVI fajl koji racunar bez problema pusta u WM Plejeru, ali bilo kakav edit je skoro nemoguc osim u nekom programu koji nema mogucnost uvoza i redjanja vise klipova, ali radi sa HDom (pusta preview, odaziva se) sto je iskreno i jedini razlog moje nade da je ovo izvodljivo .

Bilo kakav savet, posebno oko mogucnosti konverzije bi dobrodosao, i izvinite na dugom postu
Gost
 

Re: video montaža

Postod Video Majstor » 04.02.2014 0:30

Pozdrav!

Imam nezgodnu situaciju, montirao bih HD video rezolucije 720p sa 30 fps na jako slabom ASUS lap top racunaru (AMD C-60 APU sa Radeon HD grafikom, sto sve radi na 1.00 GHz, i 4 GB DDR 3 RAMa). Pre svega da li je to uopste moguce, a ako jeste i imam toliko srece zanima me sledece :
Izvodivo je. Niej to tako slab računar. Biće određenih funkcija na kojima će se osetiti sporost i trajaće dugo ali generalno može da se montira na svakom računaru koji je ispravan.
On jeste malo MHz ali ipak su to relativno moderni procesori koji drugačije iskoriste svoju snagu pa ne možeš da ih porediš sa starim računarima istih specifikacija. 4GB je odlično za svaki slabiji računar.
Ne trebaju ta razmišljanja da te zadržavaju. Počni sa montiranjem (pa ako se u krajnjem slučaju pokaže da je nemoguće, uvek možeš da odustaneš). :clapping:

Koji software i podesavanja mogu pomoci uslovno receno neometen proces (smetnje tipa gledanja jutjuba sa malo sporijom konekcijom mogu da istrpim, dug render takodje ne smeta, sve, sve dok se program bar odaziva u razumnom vremenu na osnovne komande ) Odgovara mi nesto jednostavno i sa osnovnom kolor korekcijom sa manuelnim podesavanjima (contrast, brightness, saturation, gama.) Ceo rad je u sustini cut, poneki prelaz izmedju scena i kolor korekcija, sa audio trakama. Home video stil montaze
Što se zahtveosti tiče, starije verzije program su rešenje. Na primer Sony Vegas Pro 8.0 koji je izašao još 2007-e godine podržava HD rezolucije a mnogo je manje zahtevan od novih verzija.

Odgovara mi nesto jednostavno i sa osnovnom kolor korekcijom sa manuelnim podesavanjima (contrast, brightness, saturation, gama.) Ceo rad je u sustini cut, poneki prelaz izmedju scena i kolor korekcija, sa audio trakama. Home video stil montaze
Predlažem da počneš od pomenutog Vegas-a a ako ti je prekomplikovan onda pređi na Vegas Movie Studio. Ako je i to prekomplikovano onda javi pa ćemo videti...

Citajuci konfuzne diskusije sa google-a mislim da je potrebna neka konverzija HD materijala zbog slabog hardvera
Koja i na koji nacin, a da kvalitet na kraju bude bar u nekoj meri ocuvan u odnosu sa sirov snimak i da pritom bar movie maker moze da je obradi u fazi secenja materija
Ne verujem da to treba. Uglavnom su to laički zaključci da stalno trebaju nekakve konverzija. Ako već želiš da zadržiš HD rezoluciju onda ne može konverzijama sama zahtevnost mnogo da se smanji jer fotoaparati već prave snimke koji nisu mnogo zahtevi. Ne brini oko toga sada...

Snimci su sa Canon PowerShot sx150 IS fotaparata, kada ih ucitam sa kartice prepoznati su kao MVI fajl koji racunar bez problema pusta u WM Plejeru, ali bilo kakav edit je skoro nemoguc osim u nekom programu koji nema mogucnost uvoza i redjanja vise klipova, ali radi sa HDom (pusta preview, odaziva se) sto je iskreno i jedini razlog moje nade da je ovo izvodljivo .
Ne znam detalje o tom formatu ali rešenja svakako ima.
Hajde najpre otvori neki od tih videa u programu Medianfo pa prebaci na tekstualne informacije o fajlu. Kopiraj i pastuj ih ovde u prouku. Postoji mogućnost da je to neki od tipičnih formata ali da je "upakovan" u taj MVI fajl.

i izvinite na dugom postu
Nikakav problem. :) Samo ja nemam vremmena sada za neki superdetaljan odgovor. lakše je da se ti vraćaš sa konkretnijim pitanjima kako budeš napredovao.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Filmmaking - generalno

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 4 gostiju

cron