Philips TV problem audio šuškanje PCM (WAV) sa BD ripova

Televizija: Digitalna, Zemaljska, Kablovska, IPTV, Satelitska, Web televizija... HDTV, 3D TV... Pokretanje sopstvenog TV kanala, Tehnologije, Studio...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
Televizija (za gledaoce i za TV profesionalce)
- Zemaljska, Kablovska, IPTV, Satelitska, Web televizija...
- HDTV, 3D TV, SDTV...
- Digitalna: DVB-T2, DVB-T, DVB-C, DVB-C2, DVB-S, DVB-S2...
- Ponuda TV kanala i usluga
- Pokretanje sopstvenog TV kanala, Tehnologije, Studio, Problematika, Pravna pitanja...
- Kupovina dozvola za emitovanje filmova i videa koji su zaštićeni autorskim pravima...

Radio
- radio streaming
- internet radio stanice

Internet
- video za web starnice
- video streaming,
- internet usluge, VOD ...
- hosting i serveri za video streaming...
- internet provajderi

Mediji, marketing, medijska tržišta, istraživanja, gledaoci...

Philips TV problem audio šuškanje PCM (WAV) sa BD ripova

Postod Janko » 06.01.2016 14:03

Cestitka za bozicne i novogodisnje praznike svima!

Evo o cemu se radi. Prilikom gledanja pojedinih BD ripova na TV javlja se suskanje u zvuku. Ripovi su u skladu sa specifikacijama televizora i njegovih dekodera sto se tice slike i zvuka (bitrate, sample...). TV podrzava jedan audio zapis. To se desava samo u slucaju da od vise audio tragova ostavim PCM WAV audio (2ch-16/48000KKhz) ili npr. DTS preenkodiram u PCM (WAV). AC3 i AAC (DTS nije podrzan) ne suskaju ali se ipak radi o komresovanim zapisima. Obzirom da iskljucivo gledam i slusam koncerte, PCM je logican izbor. Najpre sam mislio da se radi o nekoj vrsti zastite ali obzirom da ostali audio tragovi nemaju smetnje odustao sam od te ideje. Zaboravio sam da napomenem da izvorne fajlove "oslobadjam" od subtitla, nezeljenih audio tragova, pratecih datoteka... sa mkvtoolnix-om.

Ako neko ima ideju kako ovo suskanje audia da prevazidjem, bio bih zahvalan da me posavetuje. Hvala.
Janko
Član foruma
 
Postova:  3
Pridružio se:  06.01.2016 13:15

Re: Philips TV problem audio šuškanje PCM (WAV) sa BD ripova

Postod prijateljv » 07.01.2016 18:35

pozz...
bas i nemam ideju ali...problem je bas "delikatan"...
koji je tacan model tog Philips tv-a - da pogledam njegove "generalije" ?
"TV podrzava jedan audio zapis" ?
Ti tu muziku slusas (gledas) preko flash-a ili...?
Koji je izvorni format filmova (koncerta) i sa kojim programom
konvertujes audio ?
Obzirom da koristis "mkvtoolnix" za neki mux-remux verovatno
(pustas) samo MKV container ("format") ?
Okaci MediaInfo" izvornog i tog formata koji koristis
Da li se te smetnje ("suskanje") cuju i na nekom drugom uredjaju ili kompu ? pozz...
prijateljv
Član foruma
 
Postova:  192
Pridružio se:  25.01.2011 18:56

Re: Philips TV problem audio šuškanje PCM (WAV) sa BD ripova

Postod Janko » 11.01.2016 23:07

Koncerte gledam preko flash usb a najcesce sa raznih hdd, preko odgovarajuceg interfejsa, takodje preko usb. Model tv Philips 47PFL4606/12H, najnoviji firmware. U principu nema preenkodiravanja fajlova osim u nekim slucajevima kada nijedan od prilozenih audio tragova nije podrzan (24bit). Video se ne dira, najcesci kontejner MKV, kodek AVC (V_MPEG4/AVC), level 4.1, 1920x1080, stream up to 10000... Ponekad je TS, MP4.... Uglavnom video nikada nije problem. Lose sam se izrazio kada sam napisao da tv podrzava samo jedan zapis, mislio sam samo jedan audio trag, i to onaj koji je prioritetan. Ne mogu se birati razliciti audio strimovi koji se nalaze uz video fajl, zato izaberem najvalitetniji (stereo) a ostale "izbacim" sa mkvtoolnix. Suskanje se javlja samo kod najvalitetnijeg PCM (WAV, 16/44100/48000) i to ne uvek. Uporedjivanjem logoa Mediainfo za audio karakteristike fajla koji suska i nekog drugog koji je ok, ne vidim bitnu razliku. Suskanje se ne javlja prilikom reprodukcije na racunaru. Interesantno je da ako problematicni audio prebacim u AC3 ili AAC suskanja nema. Nije od presudnog znacaja konverter kojim audio "spustam" sa DTS ili nekog drugog neodgovrajuceg formata na PCM ali da pomenem Wondershare, Xilisoft, VSO, Movavi....
Janko
Član foruma
 
Postova:  3
Pridružio se:  06.01.2016 13:15

Vrati se na Televizija, mediji, internet

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju

cron