Problem sa džojstikom

off-topic - Sve što inače nema veze sa temom sajta

Moderatori: Video Majstor, Goja, djyova, prijateljv, Ilidan, kadetoni

Opis foruma
off-topic - Sve što inače nema veze sa temom sajta

Ovde možete pričati o bilo čemu što nema veze s videom.

Takodje, ako ne znate u koju temu da postavite pitanje, postavite ovde pa ćemo premestiti u odgovarajući forum.

Problem sa džojstikom

Postod ShoX » 29.04.2012 19:22

Imam problem sa džojstikom
kada ga ubacim na usb port izađe ovo
usb device not recognized

gledao sam po internetu i koliko sam shvatio problem je u tome što nema dovoljno napajanja na usb portove ,a pošto je miš, tastatura... povezano na usb verovatno zbog toga zeza...
uglavnom ništa od toga što sam pročitao nije pomoglo...
Slika

Slika
ShoX
Član foruma
 
Postova:  100
Pridružio se:  12.08.2011 13:21

Re: Problem sa džojstikom

Postod Video Majstor » 29.04.2012 20:02

Ako jeste zbog USB napajanja onda mozes probati sledeće da vidiš da li će proraditi:

- Isključi USB tastaturu i miš pa zatim uključi dzojstik da vidiš da li će biti drugačije. Ako imaš još nekih USB uredjaja kao što su Flash memorije, štampač i sl isključi i njih....

- Drugi način je da koristiš neki USB hub koji ima svoje dodatno napajanje (drugim rečima ima dodatni kabal kojim se priključuje u struju). Takvi hubovi ne bi trebali imati problema sa napajanjem. I onda naravno džojstik priključujes u Hub.

Ako to ne reši problem onda je moguće da napajanje nije uzrok. Pogledaj u upustvu od džojstika Troubleshooting sekciju...
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Problem sa džojstikom

Postod ShoX » 29.04.2012 23:21

pa ne verujem da je zbog džojstika, jer je bio kod druga i njemu je normala radio... a ja sam mu ga dao jer sam imao isti problem kao i sada... ali je i njemu skoro počelo to da se dešava..
kada je drugar kupio modem (ne ovaj drug odozgo) isto mu je pisalo kao i meni ovo (na usb priključuje)
jedino sam probao da izbacim štampač... ali ne verujem da sam preterao jer su mi u isto vreme prikačeni:
-miš
-tastatura
-kamerica
-štampač (koji je samo povezan al nije uključen)
ShoX
Član foruma
 
Postova:  100
Pridružio se:  12.08.2011 13:21

Re: Problem sa džojstikom

Postod Video Majstor » 30.04.2012 1:46

USB napajanje je inače slabo pa nije to toliko neobično što se dešava. Ja na starom računaru nisam imao ništa od USB uređaja priključeno. A kada stavim USB Hub u njemu nije moglo više od dva uređaja bez dodatnog napajanja. Mislim da mi je džojtik radio ali Bluetooth adapter nije.

Ipak probaj pa ćeš videti.

(Pravi uzrok je verovatno loše glavno napajanje ili loša matična ploča koja ne obezbeđuje dovoljno snage za USB-e konekktore. )
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Svaštara

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju