Novi web dizajn je stigao :)

off-topic - Sve što inače nema veze sa temom sajta

Moderatori: Video Majstor, Goja, djyova, prijateljv, Ilidan, kadetoni

Opis foruma
off-topic - Sve što inače nema veze sa temom sajta

Ovde možete pričati o bilo čemu što nema veze s videom.

Takodje, ako ne znate u koju temu da postavite pitanje, postavite ovde pa ćemo premestiti u odgovarajući forum.

Novi web dizajn je stigao :)

Postod ShoX » 11.11.2011 21:01

Zelim vam predstaviti svoj sajt za web dizaj,da vidim vase komentare :)

Kod: Obeleži sve
http://wsd-net.info/


Slika

Saljite pohvale,sugestije,i ako bas mora kritike :)
ShoX
Član foruma
 
Postova:  100
Pridružio se:  12.08.2011 13:21

Re: Novi web dizajn je stigao :)

Postod Video Majstor » 16.11.2011 0:22

Grafički jako dobro! Možda ima koji detalj previše ili previše stilova upotrebljeno na jedno mestu za moj ukus, ali i to ima svoju publiku.

evo na primer na šta mislim pod previše stilova:
- koristio si prirodnu pozadinu sa teksturom kamena sto asocira na ozbiljnost i izgled u stilu starina. A tasteri su staklenog izgleda što je futuristički stil. Donja flash animacija je isto više futuristička.
- gornjim i levim delom stranice dominiraju tamne i ozbiljne boje. A donjim i desnim delom veoma šarene boje.

Dobra vest je što je ipak upotrebljena neka paleta boja kroz celu stranu, pa ipak izbor boja ne deluje previse neskladno.

Prvi taster u meniju je izgleda pomeren malo nadole.

Tekst bi mogao da se poboljša ali to verovatno i sam imaš u planu kako budeš napredovao sa poslom. Mali savet: odredi ciljnu grupu, zamisli kakvi su ljudi koji će ti biti mušterije, šta oni trebaju, šta ih zanima... i onda napiši tekst koji će za njih biti prikladan.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Novi web dizajn je stigao :)

Postod ShoX » 02.03.2012 17:44

Dizajn je promenjen, da čujemo utiske sada :)
ShoX
Član foruma
 
Postova:  100
Pridružio se:  12.08.2011 13:21

Re: Novi web dizajn je stigao :)

Postod Video Majstor » 07.03.2012 0:36

Nije loš a ima i zamerki...

- izbor one svetlo plave nijanse za glavni meni i za footer, ne znam da li je dovoljno dobra. Pokušaj sa nekom od nijansi koje si upotrebio u headeru.

Da li koristiš neki color picker? Da li znaš nešto o radu sa bojama? Ukoliko ti je to slabija strana evo jedan savet:
upotrebi color picker da uhvatiš neku od već upotrebljenih boja. Zatim zadrži njenu Hue vrednost a izmeni brightnes i saturation da bi dobije druge nijanse koje su u harmoniji sa onom prvom...

- Portfolio deo mi se ne svidja nešto. Jako je spora animacija i dolazak do informacija o stvarima iz portfolija je nekako težak i nepraktičan. Podseća me na one tipične slide-show headere kod sajtova samo što je tromiji i za razliku od njih ne služi za navigaciju (ne vodi nikuda). Probaj ga ubrzati. I probaj i kod njega umesto sadašnjih boja da koristiš nijanse (onaj trik od malopre što sam spomenuo) iz headera.

- Tekst na početnoj strani svakako mora dosta da se poboljša. Naslov "Od čega zavisi kvalitet vašeg sajta?" je nekako kako pao sa neba. Treba još nekoliko naslova poput njega da budu i neki uvod ispred njih...
Onaj tekst ispod tog naslova nije loš. Probaj eksperimentisati sa tim da iznad njega uopšte ne piše pitanja na koje on odgovara...
I možda najvažnije: Na sajtu se uopšte ne vidi šta je to? Koja je svraha? Čemu služi sajt? Da li reklamiraš nešto? Šta? Ako nudiš neke usluge, gde su, koje su? ...zato i kažem da tekst treba poboljšati.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Novi web dizajn je stigao :)

Postod ShoX » 07.03.2012 12:02

Hvala na komentaru, svakako ću uzeti to u obrir :)
ShoX
Član foruma
 
Postova:  100
Pridružio se:  12.08.2011 13:21

Re: Novi web dizajn je stigao :)

Postod Video Majstor » 08.03.2012 18:18

- Portfolio deo mi se ne svidja nešto. Jako je spora animacija i dolazak do informacija o stvarima iz portfolija je nekako težak i nepraktičan. Podseća me na one tipične slide-show headere kod sajtova samo što je tromiji i za razliku od njih ne služi za navigaciju (ne vodi nikuda). Probaj ga ubrzati.

Na ovom sajtu imaš taj "header slideshow" koji nema mane koje sam nabrojao:
http://www.ign.com/
Onaj tekstualni deo sa desne strane bi taman dobro poslužio za informacije o sajtu. mislim da tako trebaš da uradiš.

A "pager" (te male thumbnailse gde biraš koji slide će biti prikazan) bi bilo dobro da napraviš da bude fleksibilan tako da može da se koristi i za veći beći broj stavki u portfoliu.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Svaštara

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju