OD SVITANJA DO SUMRAKA, 2011

Radovi, Predstavljanja, Portfolio, Komentarisanje...

Moderatori: Video Majstor, djyova

Opis foruma
Na hiljadu ljudi ima najmanje jedan koji se zanima za Filmmaking. To znači da samo u Srbiji ima najmanje deset hiljada filmmakera ili onih koji žele da to postanu. Na žalost, do sada je bilo tako da se medjusobno jedva i poznaju. Saradnje veoma malo. Pokazivanja svojih radova javnosti, još manje.
Verovatno najveći problem je bio to što skoro uvek čitav filmmaking proces obavlja samo jedna osoba. Pošto niko nije savršen i talentovan za sve i radovi su patili od nedostataka u nekim aspektima.
Jedan od ciljeva ovog foruma je da to promenimo nabolje. Da bude pogodno mesto okupljanja domaćih filmmakera.

Za filmmakere i sve koji žele da vide njihove radove smo osmislili ovaj forum "Filmmakeri - predstavljanje i radovi" gde možete prikazati javnosti vaše radove, predstaviti se, prikazati svoje sposobnosti i saznati za druge filmmakere. Nadamo se da će, pored upoznavanja, vremenom doći do saradnji, okupljanja ekipa, timova, sve većeg broja radova i sve većeg kvaliteta.

Svim filmmakerima želimo mnogo uspeha!

OD SVITANJA DO SUMRAKA, 2011

Postod vecnihejt » 08.01.2012 17:23

Pogledajte moj novi kratki film, ako vam se svidi, ima na tom kanalu jos filmica. Najbolje je da pogledate u HD-u, ako ste u mogucnosti - mnogo je bolja slika. ;)



Pozdrav !
vecnihejt
Član foruma
 
Postova:  10
Pridružio se:  08.01.2012 17:15

Re: OD SVITANJA DO SUMRAKA, 2011

Postod Video Majstor » 09.01.2012 3:52

Dobrodošao! :drinks:

Film je definitivno zabavan! Glumci dobri, harizmatični likovi, dosta smešan, dobra komedija... :winner:

A sa aspekta scenarija ima po mom mišljenju nekih propusta. Od početka filma pa do sukoba u parku je sve u nekom mračnijem stilu ...očekujem neku horor scenu, neki masakr ili da se crni humor nastavi... Međutim, čim počne onaj sukob u parku, film odjednom dobija veseli ton i pretvara se u parodiju na Mortal Kombat. I prvi i drugi "deo" filma su dobro urađeni svaki za sebe ali je malo čudno da ta dva "dela" sa različitim stilom čine jednu celinu. To je otprilike jedina i glavna zamerka.
E sad, pošto je film komedija to naravno nije mnogo bitno jer kod komedija je sve dozvoljeno samo da uspeju da vas nasmeju. ...a usplea je :)

Inače, u zadnje vreme uglavnom primećujem da su glumci, tačnije nedostatak dovoljno dobrih glumaca, glavni problem kod filmmakera amatera. Koliko vidim ti imaš sreće, tvoji glumci su dosta dobri.
Lik sveštenika je odličan. Najkompletniji u ovom filmu. Totalno me podseća i likom i govorom tela na Edvarda Nortona (glumio u Fight Club).

---

Zanima me da li je tvoja ekipa raspoložena za saradnju, na primer ako trebate pomoć u vezi scenarija ili da snimate ukoliko recimo na ovom forumu pronađete scenario koji vam se svidi?


novi kratki film

Film je sniman u leto, koliko vidim, a okačen u zadnjih mesec dana na internet?! Da li je tek sada montiran ili ga do sada niste kačili?

ako vam se svidi, ima na tom kanalu jos filmica.

Naravno! Budi slobodan da kačiš i druge vaše radove.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: OD SVITANJA DO SUMRAKA, 2011

Postod vecnihejt » 09.01.2012 17:08

jeste, film je montiran oko 3 meseca. jednostavno nisam mogao brze zbog posla (od neceg se mora ziveti). ;)

deo dobre glume je i odabrati pravu ulogu za svakog. ovo su mi sve drugari, pa sam znao kome sta odgovara. a i neusiljeni dijalozi svakako pomazu. to se sve odnosi na prvi deo filma, drugi deo je cista improvizacija, necu da ulazim u to zasto je tako radjeno - duga prica. :censored:

evo i ostalih filmova, u hronoloskom redosledu kako su snimani.





:drinks:
vecnihejt
Član foruma
 
Postova:  10
Pridružio se:  08.01.2012 17:15

Re: OD SVITANJA DO SUMRAKA, 2011

Postod bastovan » 11.01.2012 21:56

Pozdrav!

Pre svega da podrzim ambiciju koja se ovde retko vidja, najdeficitarnija roba koja postoji trenutno... Evo nekih mojih ,,crtica'' za film od svitanja do sumraka, a kasnije cu isto uraditi i sa ostalim filmovima. Ono sto je sigurno to je da ste kao ekipa zasluzili paznju, bar sa moje strane :)

1) scenaristicki hint - svestenik se krsti na pocetku. zaista nema potrebe za tim, jer vidimo da je svestenik i da je tako obucen. tok misli bi mogao da ide ovako - prvo se zapitamo kome se krsti, zasto bas jednom od toliko grobnih mesta pored kojih prolazi? verovatno zato sto mu je to jedno vazno. a zasto mu je vazno? nemamo objasnjenje...

2) dobar izbor lokacija, vidi se da ste se ,,nategli'' da sve izgleda sto zanimljivije

3) dijalozi su na momente kruti (stvar vezbe), ali mi je daleko veci minus dikcija, vise puta nisam tacno razumeo sta je glumac rekao pa sam morao da motam nazad

4) 3:50 iako je fora vise dosadila svima, odlicno je ispala jer je dosla u neocekivanom trenutku. Svaka cast!

5) 4:11 takodje odlican potez prema mom misljenju, ali je muzicka podloga mogla da bude malo pazljivije tehnicki odabrana, zvuci plasticno

6) 4:42 nisko i nepotrebno u scenariju, urusava utisak od prethodne dve dobre fore

7) muzika pred razgovor sa dilerima lepo odabrana. zapravo, cela scena sa njima je ispala odlicno i mislim da je to najbolji deo filma, glumacki pogotovo. siledzije su uspele da prodaju utisak, dijalog lepo napisan.

8) 8:45 eh... koliko je 7) ispala u celosti fantasticna toliko je ovo ispalo u celosti lose... svi glumci se smeju kroz kadar, izrazi lica totalno van konteksta. parodija na mortal kombat me nije ,,kupila''

9) 13:20 izbor muzike i obrt je za cistu desetku! mozda je trebalo dati jos neku komicnu situaciju ,,malom iz kaca'', cisto da malo vise ,,zasluzi'' devojku na kraju filma...


ako nekada bude bila neophodna pomoc oko scenarija/muzike, slobodno pisi, ovo ima potencijala...
bastovan
Član foruma
 
Postova:  18
Pridružio se:  31.05.2011 23:05

Re: OD SVITANJA DO SUMRAKA, 2011

Postod bastovan » 11.01.2012 22:24

emo zombi

pretpostavljam da znas da prejak vetar oko 7-8 minuta filma bas odvlaci koncentraciju... a lutalica koji trazi kacku petlju polako ali sigurno postaje legenda :D

ideja zanimljiva, pogotovo izbor tokyo hotela ali to je subjektivno :P
scena sa zombijima odlicna, svidelo mi se kako su svi ,,ukomponovani'' sa odecom koju nose...
zombi koji jede travu me je podsetio na Bad Taste, film Pitera Dzeksona. da li je to bila inspiracija za ovo delo?

15:30 odlicna montaza kako glavni junak postaje zombi i lep odabir muzike za credits...
bastovan
Član foruma
 
Postova:  18
Pridružio se:  31.05.2011 23:05

Re: OD SVITANJA DO SUMRAKA, 2011

Postod bastovan » 11.01.2012 23:00

29.novembar

-muzika na pocetku, pre ,,uz marsala tita'' je mogla da bude neki vojni jugoslovenski mars...

-dijalog na pocetku pretih

- 6:05 - divna perspektiva za gledanje, podsetilo me je na video igre :D ideja: mozda sledeceg puta da krenes iz ugla ubice...

- 7:35 seks i grad :D isti komentar kao za tokyo hotel, subjektivno mi se dopalo :P

- muzika kad dolazi milicija odlicna, ali je doktor malo previse lezerno obucen

- osumnjiceni se vode odmah u miliciju, ne proglasavaju se pa pustaju, osim u srbiji... ali makar na filmu ste mogli da ispostujete zakon :P npr. retard koji u pritvoru zajebava zatvorenike i ispaljuje inteligentne fore...

- devojka ne komentarise playboy na stolu? wow :D

- kacka petlja je zakon :D

- svaka cast za joksimovica i osvetu retarda... opet odlican izbor za muziku za credits...
bastovan
Član foruma
 
Postova:  18
Pridružio se:  31.05.2011 23:05

Re: OD SVITANJA DO SUMRAKA, 2011

Postod bastovan » 11.01.2012 23:08

hitlerov necak

- font na pocetku definitivno nije dobar izbor
- koja lokacija je bila u pitanju kad imate zappu u pozadini ? :P
- kacka petlja, again :)
- odlican izbor muzike
bastovan
Član foruma
 
Postova:  18
Pridružio se:  31.05.2011 23:05

Re: OD SVITANJA DO SUMRAKA, 2011

Postod vecnihejt » 12.01.2012 0:26

:)
Poslednji put menjao vecnihejt dana 12.02.2012 0:41, izmenjena samo jedanput
vecnihejt
Član foruma
 
Postova:  10
Pridružio se:  08.01.2012 17:15

Re: OD SVITANJA DO SUMRAKA, 2011

Postod Video Majstor » 12.01.2012 0:51

To što si opisao u vezi nezadovoljstva sa glumcima je uopšten problem svih filmmakera amatera kod nas. I sam sam to iskusio iz preve ruke a i čuo sam skoro istu priču od svih koji su snimali amaterske filmove. Ipak s obzirom kako sve na kraju izgleda i da je jako veliki broj likova u tvojim filmovima, mogu ti reći da imaš mngo sreće sa glumcima.

Otkako smo pokrenuli ovaj forum, prvi problem filmmakera je bio nedostatak scenarija i scenarista ali to smo polako rešili (ima nas dvojica ozbiljnije zainteresovanih za scenario i još nekoliko pritajenih). Sada su glumci na vrhu liste nedostataka...

Pošto sa četiri filma imaš dosta iskustva, bio bih zahvalan kada bi ovde: viewtopic.php?f=5&t=1001
napisao bar nekoliko stvari. Imam i ja tu štošta da napišem ali bolje je da sami korisnici svojim rečima opišu probleme. Tako će se ljudi prepoznati u tome pa će biti jasnije koliko su ti problemi u stvari zajednički...

Valjda će biti bolje u budućnosti,

Biće! Samo treba da budemo aktivni... da se uvek nešto poboljšava, neki problem rešava.

p.s.
Nisam još odgledao sve. Prokomentarisaću i ostale kasnije.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: OD SVITANJA DO SUMRAKA, 2011

Postod vecnihejt » 12.01.2012 3:13

:)
Poslednji put menjao vecnihejt dana 12.02.2012 0:41, izmenjena samo jedanput
vecnihejt
Član foruma
 
Postova:  10
Pridružio se:  08.01.2012 17:15
Sledeća

Vrati se na Filmmakeri - predstavljanje i radovi

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

cron