IT emisija

Radovi, Predstavljanja, Portfolio, Komentarisanje...

Moderatori: Video Majstor, djyova

Opis foruma
Na hiljadu ljudi ima najmanje jedan koji se zanima za Filmmaking. To znači da samo u Srbiji ima najmanje deset hiljada filmmakera ili onih koji žele da to postanu. Na žalost, do sada je bilo tako da se medjusobno jedva i poznaju. Saradnje veoma malo. Pokazivanja svojih radova javnosti, još manje.
Verovatno najveći problem je bio to što skoro uvek čitav filmmaking proces obavlja samo jedna osoba. Pošto niko nije savršen i talentovan za sve i radovi su patili od nedostataka u nekim aspektima.
Jedan od ciljeva ovog foruma je da to promenimo nabolje. Da bude pogodno mesto okupljanja domaćih filmmakera.

Za filmmakere i sve koji žele da vide njihove radove smo osmislili ovaj forum "Filmmakeri - predstavljanje i radovi" gde možete prikazati javnosti vaše radove, predstaviti se, prikazati svoje sposobnosti i saznati za druge filmmakere. Nadamo se da će, pored upoznavanja, vremenom doći do saradnji, okupljanja ekipa, timova, sve većeg broja radova i sve većeg kvaliteta.

Svim filmmakerima želimo mnogo uspeha!

IT emisija

Postod MladenTZ » 20.03.2011 13:21

Radio sam na Produkciji video portala, pa bi htio neke vaše komentare i kritike:

http://balkan-it.com.ba
MladenTZ
Član foruma
 
Postova:  7
Pridružio se:  23.10.2010 16:13

Re: IT emisija

Postod Video Majstor » 20.03.2011 19:06

Ideja je fina i ide u dobrom smeru jer mnogo ljudi vise vole da odgledaju video emisiju nego da citaju. To ce svakako imati publiku. :good: Nešto slično raid čuveni cnet.
U budućnosti će se sve više medija prebacivati u video oblik i to je razlog zašto sam i digitalne medije uvrstio u temu sajtu. Jednostavno ide jedno s drugim.


Graficki dizajn je lep i uredan ali nedostaje logo. Logo ne mora biti lep ali da deluje simbolicno i jednostavno i da se urezje u pamćenje...
Uz logo takodje je pozeljno da sajt ima neki slogan i da je istaknuto po cem uje on jedinstven i po cemu je vredan paznje. Na priemr "Balkan IT magazin - Više gledanja manje čitanja"il nešto sa sličnim efektom.
Ceo taj komplet "Ime sajta + Logo + Slogan" bi trerbao biti jednsoatvan jedinstven, simaptican i zarazan kao Jingle.
... A kad već spominjem Jingle, zašto sajt ne bi imao i svo jingle?

Definicija Jingle-a iz našeg rečnika:
Jingle (džingl)
Veoma mala i kratka reklama koja se lako pamti. Džingl sadrži neku zanimljivu i zaraznu melodiju, zaraznu i kratku pesmicu ili reklamni slogan. Može biti audio džingl kada se čuje samo melodija i recimo reklamni slogan ili video džingl kada se uz melodiju obično prikazuje logo i neka jednostavna animacija koja se takođe lako pamti i prepoznaje. Džingl obično traje od 1 do 5 sekundi.
Poznati džinglovi su na primer "Nike, just do it!", "always coca-cola", "E A sports... to the game" i sl. U mnogim TV serijama i poznatim crtanim serijama, se pri promeni scena prikaže džingl da vas još jednom podseti šta gledate. Na primer "Power rangers", "Transformers" itd. TV programi puštaju svoje džinglove u razmacima između emisija kako bi vas podsetili koji kanal gledate.
Džinglovi su moćna marketingška alatka koja je vrlo jeftina za izraditi a može imati mnogo jači efekat od mnogih skupih i dugih reklama. Kao kreativno delo, džinglovi su posebno zanimljivi TV producentima i producentima TV reklama.
http://www.videomajstor.com/recnik


Sto se videa tice, za sada vam mogu reci da bi video trebao biti ugradjen u stranicu a ne da se svaki put prebacite na YouTube kada kliknete da gledate neki video. Sajte ne moze biti profitabilan ako vas vodi na YouTube jer onda korisnici nece videti reklame na vasem sajtu i verovatno se vise nece vratcati na sjt vec samo na vas YouTube kanal.
Video na YouTube-u mozete uciniti na ne bude puvblic (javni) i onda ce se do videa moci dolaziti samo putem tog sajta.

Odavno imam u planu za rubriku na sajtu "Video za web stranice gde bih objasnjavao tu problematiku". Sad ste me podsetili....

Konkretne video snimke nisam jos stigao da odgledam. Da li ste vi radili na njima? Pitam da znam da li da prokomentarisem i to...
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: IT emisija

Postod MladenTZ » 20.03.2011 19:24

Video prilozi su montirani i pročitani od strane radijskog spikera.
Što se tiče samih inserata oni su prikupljeni sa raznih mjesta neznam ni sam odakle nisam uzeo po par kadrova.

Nisam bio snimatelj već samo montažer tuđih materijala. Koristio sam CNET, PC Pro i Digimark Zagreb materijale odnosno snimke
MladenTZ
Član foruma
 
Postova:  7
Pridružio se:  23.10.2010 16:13

Re: IT emisija

Postod MladenTZ » 20.03.2011 19:27

Sviđa mi se ideja da snimke ubacim na sajt, pa se nadam da ćete mi pomoći oko toga!
A za te potrebe potrebno je i dosta prostora na hostingu
MladenTZ
Član foruma
 
Postova:  7
Pridružio se:  23.10.2010 16:13

Re: IT emisija

Postod Video Majstor » 20.03.2011 19:57

Kasnije kada budem pregledao snimke prokomentarisacu i vas rad...

Sviđa mi se ideja da snimke ubacim na sajt, pa se nadam da ćete mi pomoći oko toga!
A za te potrebe potrebno je i dosta prostora na hostingu

Mislio sam ne da video premestite na svoj hosting vec da samo ugradite YouTube video u stranicu. Ne zauzima ni prostor ni protok na vasem hostingu. Video i dalje osatje na YouTube-u koji ga hostuje. Samo se taj "ekarn" korz koji se prikazuje video sa YouTube-a ugradi u samu stranicu. Kao video koji se prkazuje u stranicam na ovom forumu i sajtu...

Sve što treba je da trajanje videa ne prelazi 15 minuta (toliko je ograničenje za YouTube) i da ne kršite pravila YouTube-a. Sve što je u okviru toga možete hostovati besplatno sa Youtube-a.

Naravno bavicu se na sajtu i temom hostovanja videa i streamovanja sa sopstvenog servera ali pre toga zast one iskoristiti sve ono sto YouTube nudi besplatno.

pa se nadam da ćete mi pomoći oko toga!
Imam sa svim tim i iskustva i znanja. Pomoći ću vam naravno. Samo preporučujem da prethodno iskoristite ono što YouTube besplatno pruža.

p.s.
Pokušaću ovih dana da napišem i tutorijal za ugradnju YouTube videa u sopstvenu web stranicu i da time započnem tu rubriku o web videu...
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: IT emisija

Postod MladenTZ » 21.03.2011 8:24

OK! ma nema problema što se tiče video priloga, jer imam saradnika koji čita tekstove kada god to može, a i sami materijali su informativne prirode,tako da mislim da ne krši pravila YouTube-a

To mi zvuči kao prava zgodna ideja, dakle YouTube proglasim privatnim umjesto javnim snimcima a onda ugradim Embed kod u svoj ustranicu.

Moram priznati da to još nisam uspio napraviti, pa ću čekati tutorijal!
MladenTZ
Član foruma
 
Postova:  7
Pridružio se:  23.10.2010 16:13

Re: IT emisija

Postod Video Majstor » 25.03.2011 1:11

Završio sam tutorijal ali više je o podešavanjima plejera po vašem ukusu nego o samoj ugradnji.
http://www.videomajstor.com/web-youtube-embed

Ugradnja se svodi da kod kopirate u odgovarajući deo stranice. Izmenite parametre (po vašem ukusu) iz koda koje sam opisao i to je sve.

Slobodno pitajte šta još ne bude jasno jer ionako moram još da ulapšam taj tutorijal i dodam još objašnjenja. Ovo je tek prva verzija...
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: IT emisija

Postod MladenTZ » 28.03.2011 10:41

OK odoh se zabaviti tom problematikom
MladenTZ
Član foruma
 
Postova:  7
Pridružio se:  23.10.2010 16:13

Vrati se na Filmmakeri - predstavljanje i radovi

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

cron