48 hour film festival

Diskusije o filmmakingu: Snimanje, Montaža, Preprodukcija, Produkcija, Postprodukcija, Efekti, Muzika, Zvučni efekti, Gluma, Animacija, Rasveta itd. Takmičenja i festivali...

Moderatori: Video Majstor, Goja

Opis foruma
- Diskusije o filmmakingu: Snimanje, Montaža, Preprodukcija, Produkcija, Postprodukcija, Efekti, Muzika, Zvučni efekti, Gluma, Animacija, Rasveta, Scenografija, Kostimografija itd.
- Festivali i takmičenja
Molimo vas da, ako saznate za neko filmmaking takmičenje ili festival, pokrenete temu o tome, u ovoj rubrici.

---
- Za prikaze vaših gotovih radova ili prezentaciju vaših sposobnosti koristite forum "Filmmakeri - predstavljanje i radovi"
- U vezi scenarija koristite forum "Scenario"

48 hour film festival

Postod Arekusandreu » 28.07.2011 12:40

Našao sam na netu da u svetu postoje festivali na kojima ti daju kameru i ostalu opremu, i imas 48 sati da snimis film, nakon toga se biraju pobednici itd. Zanima me postoji li tako nesto u Srbiji ili okolini!? :/

Pozdrav
Arekusandreu
Član foruma
 
Postova:  56
Pridružio se:  09.07.2011 19:01

Re: 48 hour film festival

Postod Video Majstor » 28.07.2011 18:57

Koliko zanm nema kod nas. Mejdutim ja sam zainteresovan da nesto u tom stilu ponudim u buducnosti.

Ne znam tacno koja je svrha davanje kamere u tim slucajevima? Da li je to zato da se pomgnu oni koji neamju opremu ili zato da bi znali da je film zaista nastao koristenjem te opreme i tog vremenskog roka pa da takmicenje bude fer?

Za nase uslove, posto smo siromasnije zemlja. Preptpostavljam da bi pre svega bilo pozeljno samo iznajmljivanje opreme po povoljnim uslovima, vise nego takmicarski deo.

Za takvo takmicenje mora se imati dosta opreme da bi moglo da se da svakoj ekipi. Sto je sve jako skupo i zahtevno. Morali bi iza toga stajati jaki sponzori a toga kod nas nema. Tacnije tesko je naci sponzore za nesto sto nije izuzetno popularno, jer privatnici ne vide interes a drzavne organizacije nemaju volje ili nemaju novca.
Umesto da dajem lazne nade, ja sa ovim sajtom http://www.videomajstor.com nastojim pomoci svim domacim filmmakerima na realistican nacin. Znaci edukacijom, izvorom tacnih informaicja, okupljanjem ekipa, podsticanjem specijalizacija pojedinaca i udruzivanja u timove, razmatranjem metoda promocija za koje nam ne treba novac (to tek sledi viewtopic.php?f=7&t=1002 ) itd.
Znaci umesto da kukamo ja predlazem da vredno radimo na resavanju tih problema. :clapping:
To je jedna od glavnih ciljeva ovog sjata, da vam skrene paznju na rad i rezultate jer jedino to vodi uspehu. I zadovoljstvo je na kraju vece jer znas da je nagrada zasluzena :)
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: 48 hour film festival

Postod Arekusandreu » 29.07.2011 1:11

Hvala, da, video sam temu o kompilacija, i mislim da je genijalna, kada je u planu da ona izadje?

POZDRAV
Arekusandreu
Član foruma
 
Postova:  56
Pridružio se:  09.07.2011 19:01

Re: 48 hour film festival

Postod Video Majstor » 29.07.2011 17:22

Pa nema zacrtanog plana. Kada se nakupi dovoljno videa. Moracu bas ovih dana da prebrojm trajanje do sada okacenih videa... za prvu je bitno da se odaberu atraktivnije a onda st one stane u prvu ici ce u drugu i ostale...
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: 48 hour film festival

Postod Video Majstor » 04.11.2011 18:58

Arekusandreu je napisao:Našao sam na netu da u svetu postoje festivali na kojima ti daju kameru i ostalu opremu, i imas 48 sati da snimis film, nakon toga se biraju pobednici itd. Zanima me postoji li tako nesto u Srbiji ili okolini!?


Evo sada ima nešto slično i kod nas. Ne daju opremu za snimanje ali kao nagradu može da se osvoji profesionalna kamera...: viewtopic.php?f=5&t=2434
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Filmmaking - generalno

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

cron