Pomoć- Automatizacija TV

Televizija: Digitalna, Zemaljska, Kablovska, IPTV, Satelitska, Web televizija... HDTV, 3D TV... Pokretanje sopstvenog TV kanala, Tehnologije, Studio...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
Televizija (za gledaoce i za TV profesionalce)
- Zemaljska, Kablovska, IPTV, Satelitska, Web televizija...
- HDTV, 3D TV, SDTV...
- Digitalna: DVB-T2, DVB-T, DVB-C, DVB-C2, DVB-S, DVB-S2...
- Ponuda TV kanala i usluga
- Pokretanje sopstvenog TV kanala, Tehnologije, Studio, Problematika, Pravna pitanja...
- Kupovina dozvola za emitovanje filmova i videa koji su zaštićeni autorskim pravima...

Radio
- radio streaming
- internet radio stanice

Internet
- video za web starnice
- video streaming,
- internet usluge, VOD ...
- hosting i serveri za video streaming...
- internet provajderi

Mediji, marketing, medijska tržišta, istraživanja, gledaoci...

Pomoć- Automatizacija TV

Postod drug » 22.02.2011 12:39

Pozdrav za sve Vas koji ovo čitate

Da li neko od vas ima ovaj program(BlackMagic Digital ForAir-16) da mi proda ili neki sličan program da radi na istom principu a da je puno puno puno... jeftiniji od ovoga ili mozda znate odakle ga mogu s neta da besplatno skinem. Meni treba neki pleyer kao sto je npr VLC ali da ima malo lijepšu pleylistu da mogu da naredam program koji će ići narednih 12 sati ali da nemoram kao na VLC da sabiram minute i da računam kada cu da ubacim marketin program. Unaprijed hvala.
drug
Član foruma
 
Postova:  5
Pridružio se:  22.02.2011 12:10

Re: Pomoć- Automatizacija TV

Postod Video Majstor » 23.02.2011 1:57

Dobrodošao! :drinks:

Ovo ste pretpostavljam već pregledali http://www.videomajstor.com/softver-tv-studio
ali ako niste pogledajte...

U medjuvremenu sam saznao i za ova dva programa http://www.otsav.com/buy-otsav-tv/
jedan je 400 dolaar a drugi malo moćniji je 1400 dolara.
Ovde je poredjenje: http://www.otsav.com/buy-otsav-tv-compare/
I ovaj jeftiniji deluje da je dovoljno dobar samo na znam da li vam je i za njega cena preskupa...

Meni treba neki pleyer kao sto je npr VLC ali da ima malo lijepšu pleylistu da mogu da naredam program koji će ići narednih 12 sati ali da nemoram kao na VLC da sabiram minute i da računam kada cu da ubacim marketin program. Unaprijed hvala.
Teško da to ima jer takva preciznost nije potrbna nikom osim televizijama. Dakle za to vam praktično preostaju samo ovi programi koji su baš namenjeni za TV program.

Nešto malo bi vam moglo pomoći programi poput alarma u kojima programirate u koje vreme da se startuje koji program. Medjutim sve su to sklepana rešenja i pitanje je koliko je to pouzdano...

da je puno puno puno... jeftiniji od ovoga
Da li znate kolika je cena za BlackMagic Digital ForAir-16, jer zanima i mene?
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Pomoć- Automatizacija TV

Postod drug » 24.02.2011 9:03

Trazeci da ga naravno besplatno skinem negdje sam naisao da mu je cijena oko 1600 $, a gledao sam i ovaj drugi program sto ti kazes da je 400 $ i to je skupo, jer sam nasao server airbox 500 eura ali kad bi njega kupio moram uzet jos jedan PC, jer na ovaj server ne mogu da stavim eksterni hdd jer je brzina mu 1000 MHz. Ako neko ima neku jeftiniju verziju molim pomoć.
drug
Član foruma
 
Postova:  5
Pridružio se:  22.02.2011 12:10

Re: Pomoć- Automatizacija TV

Postod Video Majstor » 24.02.2011 11:51

na ovaj server ne mogu da stavim eksterni hdd jer je brzina mu 1000 MHz.

u vezi hard diska vi se samo trebate bolje organizovati. Eksterni hard diskovi su inace malo sporiji ali to nema veze sa snagiom kompjutera vec sa propusnom moci USB 2.0 kablova koji se koriste.
Nije dobro da program puštate sa eksternog hard diska jer su oni zbog odvojenog napanja i tog sporijeg rada malo manje pouzdani za taj posao.
Predlažem da jednostavno sve fajlove koje ćete puštati u sledeća 24 sata, kopirate na glavni hard disk i odatle ih puštate.

Trazeci da ga naravno besplatno skinem negdje sam naisao da mu je cijena oko 1600 $
Hvala!

400 $ i to je skupo, jer sam nasao server airbox 500 eura ali kad bi njega kupio moram uzet jos jedan PC,
Ne znam šta da vam kažem. Ti programi su ipak napravljeni za televizije i deluju ozbiljno. I sama visoka cena daje neku garanciju pouzdanosti. Ako nadjete neko sklepano ili jeftino resenje kako biti siguran da ce raditi stabilno...?

Možda bi trebali kontaktirati BlackMagic i ukratko reci vasu situaciju (nedostatak novca i kompjutera) i pitati ih da li vam mogu ustupiti program jeftinije. Recite da vam je za sada najpovoljniji Airbbox za 500 evra i da li vam mogu dati BlackMagic Digital ForAir-16 za isto toliko. Vredi pokušati!
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Pomoć- Automatizacija TV

Postod drug » 02.03.2011 12:52

Pozdrav,

Ako imadnes kad da pogledas ovaj program Power TV magic live v 20(pogledaj na youtube... tu ima i web stranica dje mozes detaljnije da pogledas) jos da znas da ga napravilo dijete od 17 godina i da mali ima svoju tv stanicu.... POZZZZ
drug
Član foruma
 
Postova:  5
Pridružio se:  22.02.2011 12:10

Re: Pomoć- Automatizacija TV

Postod mediaguru » 08.01.2014 0:24

imas blackmagic media express free
kao i besplatni italijanski softer i mogu reci da nije los nimalo a dzabe je http://www.axeltechnology.com/product.php?id=84
mediaguru
Član foruma
 
Postova:  12
Pridružio se:  07.01.2014 23:57

Vrati se na Televizija, mediji, internet

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju

cron