Konverzija FPS

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

Konverzija FPS

Postod ervin025 » 19.01.2014 8:43

Da li neko može da mi pomogne savetom, kako konvertovati Video od 120 fps u 60 fps?

Naime, imam video materijal snimljen GoPro kamerom u rezoluciji 720P 120 fps. Koristeći plugin Twixtor u Adobe After effects, mogu da radim sa fps 60, što dovodi do toga da je video koji sam ubacio za editovanje u startu usporen za 50% a to ostaje i kada se konačni video u kom sam neke frejmove obradio twixtorom exportuje u neki format.

Hvala unapred
ervin025
Novi član
 
Postova:  1
Pridružio se:  19.01.2014 8:32

Re: Konverzija FPS

Postod Video Majstor » 21.01.2014 3:24

Dobrodošao! :drinks:

Sa profesionalnim programima kao što su Adobe Premiere i Adobe After Effects, ne bi trebalo da ima potrebe za konvertovanjem. Ulazni fajlovi se ili pravilno detektuju ili ima mogućnost da se ručno podese parametri tih originalnih video snimaka. Naravno, ti parametri treba da se podudaraju sa stvarnim snimcima. Dalje program zna kako da te fajlove tretira i na kraju kakve god izlazne parametre da izabereš, on će znati pravilno da obavi konverziju.

Kod Adobe Premiere-a parametri za ulazni video se podešavaju u Sequence settings... ovde smo pričali o tome kako se to podešava: viewtopic.php?f=14&t=3787
Takođe je tu objašenjeno i teoretski kako su organizovana podešavanja u Adobe Premiere-u i čemu šta služi.

U After Effects-u takođe jedan izvorni video fajl može biti korišćen za više layer-a. Za svaki od njih ukoliko nije pravilno detektovan možete ručno da promenite parametre u Interpret Footage prozoru.
interpret_footage6.png
Interpret Footage
Napomena: ova slika je skinuta sa interneta. Neka te ne zbunjuje to što je zaokruženo na slici.



Trebalo bi da možeš da podesiš "Assume this framerate 120 frames per second", ako želiš.

Koristeći plugin Twixtor u Adobe After effects, mogu da radim sa fps 60, što dovodi do toga da je video koji sam ubacio za editovanje u startu usporen za 50% a to ostaje i kada se konačni video u kom sam neke frejmove obradio twixtorom exportuje u neki format.
Jednom kada je framerate tačno podešen u Interpret Footage, onda bi trebalo i svi ostali delovi u programu ispravno da barataju sa fajlom.

Dakle, ukoliko je tu podešeno 120fps onda bi i Twixtor trebao to da koristi kao 120fps. Eventualno, postoji mogućnost da je Twixtor ignorisao ovo pa da još jednom u Twixtoru treba da podesiš Input Frame Rate na 120 fps.

Da li neko može da mi pomogne savetom, kako konvertovati Video od 120 fps u 60 fps?
Framerate konverzije i jesu zadaci twixtora. Ako on ina tačnu ulaznu informaciju onda će ispravno da obrađuje video i daće ispravan rezultat.

Pogledaj šta u podešavanjima twixtora piše za "Input Frame Rate" ? Ako ne piše 120 fps onda pođi od samog početka, od ovih objašnjenja iz ova dva teksta, pa sve redom podesi počev od projekta, pa zatim podešavnja pri importu vidoe fajlova, pa u Interpret Footage i na kraju u Twixtoru opet proveri šta pokazuje za input.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju

cron