Turistički video o Srbiji

Radovi, Predstavljanja, Portfolio, Komentarisanje...

Moderatori: Video Majstor, djyova

Opis foruma
Na hiljadu ljudi ima najmanje jedan koji se zanima za Filmmaking. To znači da samo u Srbiji ima najmanje deset hiljada filmmakera ili onih koji žele da to postanu. Na žalost, do sada je bilo tako da se medjusobno jedva i poznaju. Saradnje veoma malo. Pokazivanja svojih radova javnosti, još manje.
Verovatno najveći problem je bio to što skoro uvek čitav filmmaking proces obavlja samo jedna osoba. Pošto niko nije savršen i talentovan za sve i radovi su patili od nedostataka u nekim aspektima.
Jedan od ciljeva ovog foruma je da to promenimo nabolje. Da bude pogodno mesto okupljanja domaćih filmmakera.

Za filmmakere i sve koji žele da vide njihove radove smo osmislili ovaj forum "Filmmakeri - predstavljanje i radovi" gde možete prikazati javnosti vaše radove, predstaviti se, prikazati svoje sposobnosti i saznati za druge filmmakere. Nadamo se da će, pored upoznavanja, vremenom doći do saradnji, okupljanja ekipa, timova, sve većeg broja radova i sve većeg kvaliteta.

Svim filmmakerima želimo mnogo uspeha!

Turistički video o Srbiji

Postod Todorovic » 06.08.2013 10:54

Poštovanje, ja sam Milan Todorović, koordinator turističkog portala TT Group, pa kao što je i logično video klipovi su postali praktično obaveza u turističkim opisima.

Ovo je jedan moj rad od pre par godina,



a sada spremamo nešto novo bazirano na time lapsing-u.

Zanima me od profesionalaca iz ove oblasti šta je ono što je sada trend na polju turizma u video tehnologiji?
Todorovic
Novi član
 
Postova:  1
Pridružio se:  06.08.2013 10:43

Re: Turistički video o Srbiji

Postod Video Majstor » 12.08.2013 11:41

Dobrodošao! :drinks:

video klipovi su postali praktično obaveza u turističkim opisima.
Slažem se. Ni jedan biznis ne može da stoji, mora da se unapredjuje više od konkurencije. Takodje postoji generalno trend da se tekst i slike zamenjuju videom jer je prosečnim ljuidma to privlačnije i lakše. Broj YouTube-ra sve govori...

Ovo je jedan moj rad od pre par godina,

Za sada ću da napišem samo tri kratka saveta šta sledeće može da se poboljša kod videa ovog tipa:
- Trebalo bi da je muzika tj. tempo muzike ujednačeniji sa dinamikom videa. Znači da se pažljivije razmisli koliko dinamično video deluje. Uz spor slideshow i spore tranzicije i slike koje prikazuju mirne scene bi verovatno bolje se uklopila laganija muzika.
I naravno ujednačiti vrstu/žanr/atmosferu muzke sa atmosferom videa i slika koje se prikazuju.
- Trajanje teksta ujednačiti sa količinom teksta da bude prijatnije za čitanje. Trenutno jedva stignem da pročitam. Takodje, razdvojiti duže tekstove na dva-tri slajda jer će tako biti manje dosadno za gledaoca nego da jedan dug tekst dugo stoji nepomično na ekranu.
- I najvažnije, kad je reč o slideshow videu sa muzikom, trebalo bi težiti da se slike malo "ožive" i učine "filmskijim" blagim "Pan & Zoom" efektom. U većini slučajeva rezultat tako deluje profesionalnije.
Za Pan & Zoom efekat je kao stvoren Sony Vegas. Evo jedan tutorijal a pri kraju videa je primer kako izgleda gotov slideshow sa Pan & Zoom:



Zanima me od profesionalaca iz ove oblasti šta je ono što je sada trend na polju turizma u video tehnologiji?
Ne znam konkretno za turizam ali generalno kod komercijalnog videa uvek su trend sledeće stvari: što kvalitetnije, što profesionalnije, nasmejane klijenti na slikama, prikazati da je destinacija popularna --> mnogo posetilaca... ljudi vole ono što drugi ljudi vole...

Rekao bih i da bi za turistički video bilo super da bude što više "filmski" radi efekta "filmske čarolije" jer turisti se uvek nadaju "čaroliji putovanja"...

p.s.
Evo nekoliko sjajnih "turističkih" filmova autora sa našeg foruma:
Uspomene iz Švedske viewtopic.php?f=7&t=2805
Promo video za PK Tent viewtopic.php?f=7&t=2983
Đerdap tura viewtopic.php?f=7&t=2700
Slike sa Tare viewtopic.php?f=7&t=1237
Auto salon Ženeva viewtopic.php?f=7&t=2558
...za inspiraciju a ko zna možda i angažujete nekog od autora za vaš video :)
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Filmmakeri - predstavljanje i radovi

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gostiju

cron