GM STUDIO BEOGRAD

Radovi, Predstavljanja, Portfolio, Komentarisanje...

Moderatori: Video Majstor, djyova

Opis foruma
Na hiljadu ljudi ima najmanje jedan koji se zanima za Filmmaking. To znači da samo u Srbiji ima najmanje deset hiljada filmmakera ili onih koji žele da to postanu. Na žalost, do sada je bilo tako da se medjusobno jedva i poznaju. Saradnje veoma malo. Pokazivanja svojih radova javnosti, još manje.
Verovatno najveći problem je bio to što skoro uvek čitav filmmaking proces obavlja samo jedna osoba. Pošto niko nije savršen i talentovan za sve i radovi su patili od nedostataka u nekim aspektima.
Jedan od ciljeva ovog foruma je da to promenimo nabolje. Da bude pogodno mesto okupljanja domaćih filmmakera.

Za filmmakere i sve koji žele da vide njihove radove smo osmislili ovaj forum "Filmmakeri - predstavljanje i radovi" gde možete prikazati javnosti vaše radove, predstaviti se, prikazati svoje sposobnosti i saznati za druge filmmakere. Nadamo se da će, pored upoznavanja, vremenom doći do saradnji, okupljanja ekipa, timova, sve većeg broja radova i sve većeg kvaliteta.

Svim filmmakerima želimo mnogo uspeha!

GM STUDIO BEOGRAD

Postod Goja » 03.10.2010 13:25

Ovaj naziv sam dao kao štos i inicijale mog imena i prezimena dakle nije dži em nego G I M
mnogo radova sam napravio za svoju porodicu i prijatelje uglavnom sa letovanja zimovanja proslava i slično medjutim ti radovi su uglavnom duži od deset minuta pa nemogu da ih stavim na youtube
Medjutim za prijatelje sa ikariama rs sam uradio par spotova prezentacija de su naravno svi želeli da budu na "televiziji" i pretpostavljam da drugima neće biti zaniljivo al to je za sad sve što mogu da prikažem.
Inače sve radim u powerdirectoru a koristim corel za obradu slika







Goja
Član foruma
 
Postova:  145
Pridružio se:  01.10.2010 13:23

Re: GM STUDIO BEOGRAD

Postod Video Majstor » 03.10.2010 16:12

Ok za kucni (snimci za svoje ili potrebe svog drustva) video. Kucni video je takodje tema tema filmmaking rubrike. Kod kucnih snimaka isto ima mnogo toga u cemu se moze napredovati a da i dalje ne uzme mnogo vremena.

al to je za sad sve što mogu da prikažem.

Svakako je pohvalno kaciti bilo kakve radove jer se te stvari uce po principu "kada vidis gresku ili sta moze bolje zapamtis pa sledeci put otklonis". Na primer ako dobijete samo dva konstruktivna komnentara po videu i to primenite kasnije, svaki sledeci vas video ce biti sve bolji. ...s vremenom to postane rutina.

koristim corel za obradu slika

Koji Corel program?
Ja koristim mnogo toga ali za rastersku/bitmap grafiku oko 80% posla obavim u Corel PaintShop Pro Photo XI. Nekako mi lezi bolje i deluje intuitivnije od photoshopa. Photoshop koristim oko 5-10%.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: GM STUDIO BEOGRAD

Postod Goja » 03.10.2010 17:45

Da svakako saveti ,ukazivanje na greške su od ključnog značaja da bi sledeći radovi bili bolji
Koristim corel x 4 ili 14-tica
koristim ceo
vrlo često radim vektore koji ne gube na rezoluciji zatim isecanja konture osobe i naravno nalepnice za dvd koji uradim sebi ili prijatelju takođe i omot koji ima sve atribute kupovnog sa sve barkodom :)
Goja
Član foruma
 
Postova:  145
Pridružio se:  01.10.2010 13:23

Re: GM STUDIO BEOGRAD

Postod Goja » 03.10.2010 19:31

Ovako je jedna slika pozivnica urađena u corelu naravno uvek je važna ideja

Slika
Goja
Član foruma
 
Postova:  145
Pridružio se:  01.10.2010 13:23

Re: GM STUDIO BEOGRAD

Postod Video Majstor » 03.10.2010 19:49

Jasne su mi prednosti vektorske grafike za crtanje novih slika i grafičkih elemenata. Medjutim ja iz nekog razloga ih izbegavam kada mogu. Inace kombinujem sve i vektorsku i 3d i rastersku. Na primer imaju sjajni programi Real Draw, Xara Xtreme i Xara 3D koji kombinuju vektorsku i 3D grafiku. Strasno su mocni sa osvetljenjem, teksturama i slicnim efektima.
Takodje je interesantan Sketchup Layout (vektorska i jos ponesto) koji se dobija uz Google Sketchup Pro (3D jedinstveni). Najnovija verzija ima stvarno dobru kontrolu kaa povlacim linije recimo mnogo je lakse vuci paralalne, prave uglove i tako te stvari...
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: GM STUDIO BEOGRAD

Postod Video Majstor » 04.10.2010 23:07

Nisam juce ni odgledao sve. Danas sam odgledao do kraja. To j za kućnu upotrebu, za vaše društvo i za to su odlični stvarno. Lepa uspomena.

Baš je zanimljivo uradjen onaj uvodni deo drugog videa. Ljudi sve više fotografije gledaju na ekranu pa ovaki "slide-show" radovi postaju sve važniji i važniji kad se radi o snimcima uspomena. Dobro uradjeno i verujem da je vaam veća uspomena nego da listate fotografije u rukama.

Što se tiče zamerki: pa možete poboljšati ono što svi mogu poboljšati. Znači recimo manje vibracija, više stalka... Nekad se primeti nagli pokret kamere koji bi bilo bolje iseći pa da bude samo nagla tranzicija ali opet to nije lako kod snimaka svečanosti jer se onda mora preseći i zvuk...

Možete se baviti snimanjem svadbi ako se već ne bavite tim.

p.s.
Inače, jeste li vi tim za neku video igru ili? pitam iz radoznalosti.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: GM STUDIO BEOGRAD

Postod djyova » 05.10.2010 10:51

Video Majstor je napisao:p.s.
Inače, jeste li vi tim za neku video igru ili? pitam iz radoznalosti.


Tako nekako, odnosno klan ili savez. Odgovaram ja na ovo pitanje, jer ja igram Travian, pa je tu sličan princip. Svako igra svoju igru, ali je ujedno i deo nečeg većeg, jer ni jedan igrač sam ne može da završi igru, već je potrebno da bude udružen u neki savez sa ostalim igračima, a savezi se udružuju u alijanse.

A što se tiče videa, ok je montaža, a zamerka koju ja imam je podvlačenje zvuka. Gledaj ubuduće da ti se numere koje postavljaš ne završavaju od jednom, jer to ružno deluje prilikom gledanja. Ono ide, ide, i od jednom tišina. Iskoristi fejdove za zvuk, a po mogućnosti, ako to sam sklop i ideja za video dozvoljava, koristi i crossfade odnosno ulaženje jedne numere u drugu sa fejdovima.
Korisnikov avatar
djyova
Član foruma
 
Postova:  90
Pridružio se:  01.10.2010 17:46

Re: GM STUDIO BEOGRAD

Postod Goja » 05.10.2010 13:46

Da jesmo klan to jest savez
dyova hvala na sugestijama to i meni smeta znam nasta mislis ali eto malo brzina malo trenutna ne kreativnost i potkrade se greska kao i u drugim poslovima kad god oćeš nešto da otaljaš padne greška koju profi oko vidi
za klip o savezu celo selo goraždevce (tamo ih ima dosta koji su u nasem savezu) skupilo se u radio stanicu i na velikom tv gledalo klip sa youtube al jedno 20 puta
i naravno da nije bilo zamerke :)
Goja
Član foruma
 
Postova:  145
Pridružio se:  01.10.2010 13:23

Re: GM STUDIO BEOGRAD

Postod Video Majstor » 05.10.2010 17:44

Nisam primetio da je konkretno navedeno pa sam se namucio trazeci. To je ovo http://en.ikariam.com/
zar ne?
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: GM STUDIO BEOGRAD

Postod Goja » 06.10.2010 12:59

http://rs.ikariam.com/
pa sad ima servera alfa ,beta i gama
Goja
Član foruma
 
Postova:  145
Pridružio se:  01.10.2010 13:23
Sledeća

Vrati se na Filmmakeri - predstavljanje i radovi

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju

cron