i-can Easy HD 2851T-DVB Set-top box

Televizija: Digitalna, Zemaljska, Kablovska, IPTV, Satelitska, Web televizija... HDTV, 3D TV... Pokretanje sopstvenog TV kanala, Tehnologije, Studio...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
Televizija (za gledaoce i za TV profesionalce)
- Zemaljska, Kablovska, IPTV, Satelitska, Web televizija...
- HDTV, 3D TV, SDTV...
- Digitalna: DVB-T2, DVB-T, DVB-C, DVB-C2, DVB-S, DVB-S2...
- Ponuda TV kanala i usluga
- Pokretanje sopstvenog TV kanala, Tehnologije, Studio, Problematika, Pravna pitanja...
- Kupovina dozvola za emitovanje filmova i videa koji su zaštićeni autorskim pravima...

Radio
- radio streaming
- internet radio stanice

Internet
- video za web starnice
- video streaming,
- internet usluge, VOD ...
- hosting i serveri za video streaming...
- internet provajderi

Mediji, marketing, medijska tržišta, istraživanja, gledaoci...

i-can Easy HD 2851T-DVB Set-top box

Postod madell » 13.06.2012 3:58

Na zahtev JP ETV, DVB Project je dodelio Srbiji Identifikacione kodove:
Network_ID: 0×3001 – 0×3100
Network_Description: DTT – Serbia
Network_Type: Terrestrial
Network_Country_Code_of_Validity: 0x2B0 (688 decimal)
Network_Operator: JP Emisiona Tehnika i Veze

Original_Network_ID:
Original_Network_ID: 0x22B0
Original_Network_Description: DTT – Serbia
Original_Network_Operator: JP Emisiona Tehnika i Veze

Identifikacioni kodovi su vrlo važni za stabilno i pouzdano funkcionisanje DVB mreža, ali je takođe važno da uređaji za prijem digitalnog signala (TV prijemnici i Set Top Box uređaji) imaju unapred ugrađene ove kodove da bi pouzdano mogli da rade u našoj mreži. Ako kupimo i-CAN Easy HD 2851T u Engleskoj, na eBay naprimer, dali ce pouzdano raditi ? Voleo bih da odgovori Video Majstor ili ko god zna!
madell
 

Re: i-can Easy HD 2851T-DVB-T2 Set-top box

Postod madell » 13.06.2012 4:13

Uređaj je DVB-T2.
madell
 

Re: i-can Easy HD 2851T-DVB Set-top box

Postod Video Majstor » 14.06.2012 1:27

Dobro zapažanje što ste pronašli ove informacije i dobro je što ste oprezni. Ti kodovi su važna stvar. To u stvari znači da DVB-T2 ne znači poptunu kompatibilnost svakog uređaja sa svakom mrežom već da je moguće da pojedini uređaj radi u samo jednoj mreži, u samo nekim mrežema ili u svim mrežama.

E sad znaimljivo je to da neki uređaji rade čak i u onim mrežama čiji kodovi nisu ni postojali kad je uređaj proizveden. Kod njih znači da je već omogućeno da mogu.

Na zahtev JP ETV, DVB Project je dodelio Srbiji Identifikacione kodove:
Network_ID: 0×3001 – 0×3100
Network_Description: DTT – Serbia
Network_Type: Terrestrial
Network_Country_Code_of_Validity: 0x2B0 (688 decimal)
Network_Operator: JP Emisiona Tehnika i Veze

Original_Network_ID:
Original_Network_ID: 0x22B0
Original_Network_Description: DTT – Serbia
Original_Network_Operator: JP Emisiona Tehnika i Veze
Uređaje koje smo mi isprobavali su proizvedeni pre ovih kodova. Neki modeli kao što je i-Can Easy HD i PCTV nanoStick T2 i pored toga bez problema hvataju signal kod nas. A takođe smo probali i jedan uređaj koji kod nas ne može da hvata signal.

Ako kupimo i-CAN Easy HD 2851T u Engleskoj, na eBay naprimer, dali ce pouzdano raditi ? Voleo bih da odgovori Video Majstor ili ko god zna!
Trenutno radi i sudeći po tome da te kodove nije ni imao ugrađene, za zaključiti je da mu ne smetaju. Na kutiji od uređaj je istaknut i DVB-T2 logo što je značajno jer to nije na svim uređajima u engleskoj.

Pored kodova bitni su i sve ostale katakteristike koje obihvata DVB-T2 standard i to je poprilično nepoznata stvar kod svih uređaja. Ako samo neka od stavri nije podržana, to može da rezultuje time da neki uređaj ne može da uhvati program u nekoj državi.

Trenutno rad sa i-Can Easy HD risiverom uleva poverenje. On prikazuje sve naše kanale u EPG tabeli samo što se EPG podaci ne emituju pa je taj deo tabele prazan. Koristi Linux opertaivni sistem i izgleda se mnogo više oslanja na softver nego na hardver, što je dobra vest jer softver uvek ima više prostora za potencijalna poboljšanja u budućnosti.

A potpuno garancija da će uređaj uvek kod nas raditi ne postoji sve dok jednom ne potvrde da ništa neće više menjati u signalu. Možda i neće ali otkud znamo da li hoće ili neće. Čak ni oni koji su zaduženi da budu upućeni, ne znaju sve o tome da kažu.

---
Ja sam oduvek tvrdio (što možete videti iz tekstova na sajtu i nekih tema na forumu) da DVB-T2 nije isto što i Freeview HD i da oznaka DVB-T2 ne garantuje da je uređaj kompatibilan sa svime što može da bude prenošeno DVB-T2 signalom. Sada imamo i praktične dokaze i proverene informaicje da je zaista tako. U zadnjih mesec dana smo prikupili mnogo važnih informacija o DVB-T2 i pripremam tekst na temu "Istine i Zablude o DVB-T2 u Srbiji". Biće uskoro na sajtu...
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: i-can Easy HD 2851T-DVB Set-top box

Postod ddeki » 06.07.2012 12:36

Kupio sam i-can Easy HD 2851 STB u maju, preko Maplin-a ( cena 35 funti)
Živim u Novom Sadu, STB radi bez problema, imam sve programe osim Košave na kojoj
je samo test signal.
Pošto ste uređaj testirali u NS, da li je i kod Vas na Košavi bio samo test signal ?
Pozdrav
ddeki
 

Re: i-can Easy HD 2851T-DVB Set-top box

Postod Video Majstor » 07.07.2012 2:01

Pozdrav!

Verovatno misliš na "Happy" jer se Košava sada zove Happy.

Isto je tako i kod mene i kod ostalih. Za Happy se i sa čota i u Beogradu sa Avale (za ostale predajnike ne znam) emituje samo test signal. To znači da njihov signal nije dostavljen do predjanika i onda se u pripremi signlala za emitovanje kao zamena emituje test signal. Znači razlozi su u samoj Happy televiziji tj. njihovi tehnički problemi.

Test signal znači da je sa signalom od predajnika do tebe sve u redu.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: i-can Easy HD 2851T-DVB Set-top box

Postod mdell » 07.07.2012 5:08

ddeki je napisao:Kupio sam i-can Easy HD 2851 STB u maju, preko Maplin-a ( cena 35 funti)
Živim u Novom Sadu, STB radi bez problema, imam sve programe osim Košave na kojoj
je samo test signal.
Pošto ste uređaj testirali u NS, da li je i kod Vas na Košavi bio samo test signal ?
Pozdrav

ddeki, možeš li poslati link "Maplin-a" i još molim te kako si platio jer "PayPal" kod nas neradi...HVALA.
mdell
Član foruma
 
Postova:  4
Pridružio se:  13.06.2012 2:49

Re: i-can Easy HD 2851T-DVB Set-top box

Postod Video Majstor » 08.07.2012 17:44

Dobrodošao! :drinks:

preko Maplin-a ( cena 35 funti)
To je cena u engleskoj. Ali to se mnogo uvećava za poštarinu do Srbije. I još se plaća carinski pregled i carina.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: i-can Easy HD 2851T-DVB Set-top box

Postod ddeki » 09.07.2012 8:59

Šaljem Vam Maplinovu adresu:
http://www.maplin.co.uk/tv-and-satellit ... -top-boxes

STB mi je iz Londona doneo kum, snašao sam se na taj način.

Uradio sam update preko USB, medjutim STB mi je počeo da baguje i blokira
nakon toga u narednih 1 sat (javljao je da ne detektuje prijem signala, neispravnu video karticu,
nije funkcionisala pretraga automatska pretraga kanala, blokira rad, itd...), a posle toga nisam imao više problema. Napominjem da mi je uredjaj pre toga radio besprekorno.

Pozdrav svima !
ddeki
 

Re: i-can Easy HD 2851T-DVB Set-top box

Postod Video Majstor » 09.07.2012 17:52

a posle toga nisam imao više problema. Napominjem da mi je uredjaj pre toga radio besprekorno.
Znači i sada je sve u redu ?


p.s.
Koristi Linux opertaivni sistem i izgleda se mnogo više oslanja na softver nego na hardver, što je dobra vest jer softver uvek ima više prostora za potencijalna poboljšanja u budućnosti.
Dobio sam informaciju da će neki domaći Linux programeri da pokušaju da preprave il inaprave novi softver za njega. Šta će da izmene ne znam, ali bilo bi jako zanimljivo da uspeju... :clapping:
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: i-can Easy HD 2851T-DVB Set-top box

Postod mdell » 12.07.2012 4:47

STB mi je iz Londona doneo kum, snašao sam se na taj način.

Uradio sam update preko USB, medjutim STB mi je počeo da baguje i blokira
nakon toga u narednih 1 sat (javljao je da ne detektuje prijem signala, neispravnu video karticu,
nije funkcionisala pretraga automatska pretraga kanala, blokira rad, itd...), a posle toga nisam imao više problema. Napominjem da mi je uredjaj pre toga radio besprekorno.


subota, 07. jul 2012, 08:07 -> 09:57

Nalepnice ETV-a

Tehnička služba Javnog preduzeća "Emisiona tehnika i veze" će u narednom periodu vršiti određena ispitivanja i promene modulacionih parametara na uređajima koji će biti dostupni našim građanima u prodaji. Prijemna oprema koja ispunjava propisane norme imaće na sebi nalepnice ETV-a, navodi se u saopštenju JP ETV.http://www.rts.rs/page/rts/sr/Digitaliz ... ETV-a.html. Kako ovo komentarišete. Dali će i dalje raditi ispravno?
Poslednji put menjao Video Majstor dana 13.07.2012 2:28, izmenjena 2 puta
Rezlog: uokvirio citat
mdell
Član foruma
 
Postova:  4
Pridružio se:  13.06.2012 2:49
Sledeća

Vrati se na Televizija, mediji, internet

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju

cron