Viera Connect na 50G30E - PROBLEM !!!

Video uređaji, oprema, kućni multimedia uređaji, uređenje kućnog bioskopa, media centar, umrežavanje...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
- video uređaji, televizori, kamere, fotoaparati...
- kablovi, adapteri, oprema...
- kompjuterske komponente za video...
- profesionalni uređaji i oprema...
- kućni multimedija uređaji, plejeri, zvučnici...
- multimadija gadžeti (zanimljive male naprave)...
- mobilni telefoni i prenosni uređaji sa multimedijalnim mogućnostima...
- media centar, uređenje kućnog bioskopa...
- umrežavanje, povezivanje, kućna mreža...

Viera Connect na 50G30E - PROBLEM !!!

Postod Dzek Denijels » 08.10.2011 21:58

Vec dugo pratim forum, ali sam se registrovao tek posto sam postao vlasnik Panasonic plazme.
U pitanju je model P50G30E.
Naravno kako to uvek biva, pojavio se i problem.
Ne mogu da koristim funkciju Viera Conect. Naime, kad pokusam da se konektujem prijavljuje mi gresku, najprew "005" pa "006" tj. TV ne moze da se poveze sa serverom. ADSL mi radi kako treba, koristim IPTV.
Da li je potrebno uneti neke parametre rucno? Kontaktirao sam 2 puta korisnicki servis Panasonic-a, gde su mi rekli da je sto se njih tice sve u redu, ali da treba da u modemu/ruteru otkljucam portove 80. 443. i 48705. To je navodno zakljucano, treba da se obratim provajderu koji ce mi to "valjda otkljucati"!? Portove sam otkljucao sam, ali nema napretka!
Imam telekomov ruter EchoLife HG 520c, i dinamicku IP adresu.
Ako je do njega, da menjam odmah!?
Dzek Denijels
Novi član
 
Postova:  2
Pridružio se:  08.10.2011 20:55

Re: Viera Connect na 50G30E - PROBLEM !!!

Postod Video Majstor » 09.10.2011 11:15

Dobrodošao! :drinks:

Da li je potrebno uneti neke parametre rucno? Kontaktirao sam 2 puta korisnicki servis Panasonic-a, gde su mi rekli da je sto se njih tice sve u redu, ali da treba da u modemu/ruteru otkljucam portove 80. 443. i 48705. To je navodno zakljucano, treba da se obratim provajderu koji ce mi to "valjda otkljucati"!? Portove sam otkljucao sam, ali nema napretka!
Imam telekomov ruter EchoLife HG 520c, i dinamicku IP adresu.
Ako je do njega, da menjam odmah!?


Shvatam. Sledeće što bi trebali proveriti je LAN IP adrese rutera i šta je podešeno u vezi IP adresa na vašem TV-u.

Provera IP adrese rutera ide ovako: Ako imate u kući i kompjuter spojen na internet, kliknite na ikonicu (u donjem levom uglu) od te LAN ili WLAN mreže preko koje ste spojeni na router Otvoriće vam se prozor "Local Area Connection Status". Tu kliknite na karticu "Support" i tu imate ispisane te parametre.
Default Gateway je adresa routera i ona je obično 192.168.1.1 ili 192.168.0.1
Subnet mask je obično 255.255.255.0 što znači da u toj mreži može biti umreženo do 256 uređaja.
Ako je subnet mask 2555.255.2555.0 onda prva trii broja IP adrese svih uređaja u toj mreži morjau biti ista a četvrti broj mora biti različit za svaki uređaj.

Većina uređaja je podešena da automatski otkrije ove parametre i automatski sve podesi. Medjutim ne radi to baš uvek automatski. Kod mene na primer nije dečija PSP kozola mogla da se spoji na internet dok nisam ručno ukucao parametre.

Za vaš TV trebate pronaći negde opciju gde se ručno podešavaju stvari oko konekcije. Zatim trebate podesiti tako da sve osim IP adress bude isto a IP adresa da bude ista u prva tri broja.
Na primer:
Default Gateway: 192.168.1.1
Subnet Mask: 255.255.255.0
IP adress: 192.168.1.77

Ne znam konkretno za vaš TV ali često je to dovoljno da se uređaj uspe spojiti u mrežu. Eto to probajte pa ako bude proradilo onda nema potrebe da idem dalej u problematiku pišem o drugim mogućim rešenjima.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Viera Connect na 50G30E - PROBLEM !!!

Postod Dzek Denijels » 09.10.2011 15:34

Druze ne ide. Vec sam to pokusavao, ali sam sad ponovo probao ovako kako si ti napisao i ne ide.
TV ne moze da nadje server!?
Dzek Denijels
Novi član
 
Postova:  2
Pridružio se:  08.10.2011 20:55

Re: Viera Connect na 50G30E - PROBLEM !!!

Postod dea » 16.02.2012 15:20

Sigurno mislis na VIERA CAST, probaj da vratis na fabricka podesavanja ili da zamenis ruter. PANASONIC kaze da moze da dodje do delimicnog prekida rada zato pažljivo.
A moj savet je da odaberes recimo Nemačku ili Finsku na početku. PUNO SREĆE :clapping:
dea
Član foruma
 
Postova:  4
Pridružio se:  16.02.2012 15:00

Vrati se na Video hardver i kućni media centar

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju

cron