Kamera

Video uređaji, oprema, kućni multimedia uređaji, uređenje kućnog bioskopa, media centar, umrežavanje...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
- video uređaji, televizori, kamere, fotoaparati...
- kablovi, adapteri, oprema...
- kompjuterske komponente za video...
- profesionalni uređaji i oprema...
- kućni multimedija uređaji, plejeri, zvučnici...
- multimadija gadžeti (zanimljive male naprave)...
- mobilni telefoni i prenosni uređaji sa multimedijalnim mogućnostima...
- media centar, uređenje kućnog bioskopa...
- umrežavanje, povezivanje, kućna mreža...

Kamera

Postod Jannko » 07.09.2011 13:20

Pozdrav svima.
Posto sam od nedavno clan Vaseg i naseg foruma imam jedno pitanje pa bih molio sve forumase alim koji imaju ISKUSTVA da mu pomognu.
Elem, problem je sto mi treba kamera na karticu( da ne bude puno skupa kao recimo P2),za snimanje prvenstveno u slabo osvetljenom prostoru(recimo sto je nekada bila Sony DSR-PD170).Znam da to nije ni malo lagan problem ali zato molim za pomoc.Ja na poslu imam JVC 5000 izuzetno profi kamera ali i njoj nedostaje malo svetla bez obzira sto ima GEN veliko je zrno itd....Ja sam nesto nasao i za sada sam stao kod Sony HXR-NX5 PAL ali neko mi rece da ima slab protok snimanja 24Mb/ps i za prebacivanje materijala,a da je vrlo korektna u slabo osvetljenim prostorima.neznam treba mi pomoc, i da bude cena do 4000 eura.Hvala unapred !!!!!!!!!!
Jannko
Član foruma
 
Postova:  6
Pridružio se:  06.09.2011 12:28

Re: Kamera

Postod Video Majstor » 07.09.2011 16:19

Dobrodošao! :drinks:

Ja sam nesto nasao i za sada sam stao kod Sony HXR-NX5 PAL ali neko mi rece da ima slab protok snimanja 24Mb/ps i za prebacivanje materijala,

Sony HXR-NX5U snima u AVCHD format (to je prva Sony profesionalana AVCHD kamera) a 24 Mbps je maksimalni bitrate za AVCHD format. Najnoviji modovi snimanja za neke AVCHD kamere koriste bitrate do 28 Mbps ali to se odnosi samo na snimanje 3D videa i koriscenje frameratea od 50 fps i 60 fps (dvostruko vise od oubicajenog).
Dakle to nije ogranicenje te kamere vec je takav format snimanja.

AVCHD je najbolji format za amterske kamere i za profesionalne kojma ne smeta da snimaju sa lossy kompresijom. Jedino kvalitetnije sto postoji od AVCHD-a su lossless formati ali oni koriste izuzetno visok bitrate i izuzetno zahtevne (i skupe) medije za snimanje. Pošto ste rekli da ne želite skupe memorijske kartice
mi treba kamera na karticu( da ne bude puno skupa kao recimo P2),
za vas ne dolaze u obzir takvii formati tako da je ACHD za vas najbolji izbor.

i da bude cena do 4000 eura.

Sony HXR-NX5U kosta oko 3500 evra tako da, ako sam vas ubedio da je AVCHD format dobar za vas, ta kamera ostaje za vas u uzem izboru.

Ostale Sony kamere koje imaju bolje karakteristike su dosta skuplje tako da vam eventualno preostaje jos da pogledtae modele drugih proizvodjaca.

p.s.
Premesticu kasnije ovu temu u rubriku "Video hardver"
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Kamera

Postod Jannko » 07.09.2011 22:47

Hvala,ali recite mi kakva je osetljivost sa slabim svetlom,kako to podnosi posto mi je to vrlo bitno !!!
Jannko
Član foruma
 
Postova:  6
Pridružio se:  06.09.2011 12:28

Re: Kamera

Postod Video Majstor » 08.09.2011 22:13

Znam sam ono što piše u specifikaciji a piše da je minimalano potrebno osvetljenje 1,5 luxa.
Minimum Illumination 1.5 lx (auto gain, auto iris, 1/30 shutter)


Koliko je to u praksi, ne znam. Znam samo da i kod dvostruko jeftinijih Panasonic modela piše 1 lux. Ako se na taj podatak možemo osloniti, to bi značilo da da su čak i jeftiniji Panasonicovi modeli bolji za snimanje u tamnijim uslovima. Medjutim zaista je teško osloniti se na taj podatak.

Teoretski gledano da bi kamera bila što bolja pri slabom osvetljenju, potrebno je da ima 3CCD ili 3CMOS senzore, što veće senzore, što novije generacija i što kvalitetnije. To u praksi znači što novija i što skuplja kamera.
Ukoliko ovo što nude ove kamere nije zadovoljavajuće za vas onda vam mogu odgovarati samo neke znatno skuplje porfesionalne kamere. I verovatno Red Scarlet kad se pojavi u prodaji.

Ako nije tajna, za koju namenu vam treba takva kamera? Ako je za snimanje nekih visokobudžetnih projekata, onda je verovatno sigurnije odmah ići na neke još skuplje modele.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Kamera

Postod Jannko » 09.09.2011 12:26

Ne nije za snimanje visoko budzetnih reklama,imam ja dobru rasvetu koju mogu koristiti za naprimer takve reklame jer sa dobrim reflektorima moze da se nadoknadi manjak svetla.Ovo mi recimo treba za malo vece sale gde ti reflektori nece imati nekog efekta(hoce ali to je svetlo zanemarljivo i treba bas dosta reflektora),a konkretno mi treba za snimanje veselja ili kada se ode u crkvu ipak tamo nije preporucljivo nositi rasvetu a i veliki je to posao ako hocete da to bude OK.Ja sam mislio da neko je vec imao iskustva sa tom kamerom pa me je interesovalo kako se ponasa pri slabijem osvetljenju ali ovako ostaje da se snalazim.....Citao sam po raznim americkim forumima svasta o njoj svi je hvale i kazu da je super pri slabom svetlu ali ja sam hteo od nasih ljudi da cujem neke stvari.U svakom slucaju HVALA pa ako nesto cujete o njoj vi napisite a ja cu svakodnevno cekati da se neko javi i kaze mi iz prve ruke neke karakteristike vezane za Sony HXR-NX5 NXCAM AVCHD Camcorder PAL.
Jannko
Član foruma
 
Postova:  6
Pridružio se:  06.09.2011 12:28

Re: Kamera

Postod Pajo » 09.01.2012 21:31

Mislim da je ovo kamera za tebe !

http://store.sony.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?catalogId=10551&storeId=10151&langId=-1&partNumber=HDRAX2000/H

Ono sto je pored rasvete vazno za veselja je i dobar sirokougaoni mirkofon , a to ova kamera ima plus 2 xlr malo je jeftinija od nx5 a prakticno su veoma slicne , meni je cool sto je blenda na objektivu , WB na cmosu je odlican , dugmici gde i treba da budu, lepo je rasporedjena tezina, perfektna je za snimanje iz ruke. Eto toliko od mene :)
Pajo
Član foruma
 
Postova:  6
Pridružio se:  08.01.2012 13:36
Lokacija:  Beograd

Re: Kamera

Postod kivan » 27.02.2012 20:31

Pozdrav,
i meni je potrebna pomoc oko kamere. Naime, imam mogucnost da kupim polovnu ali jako dobro ocuvanu kameru Sony ex1 za oko 4000 e,prakticno novu, kamera je jako dobra to znam ali ne znam kako se snalazi sa adpterima za sdhc kartice jer su sxs kartice za sada preskupe i da li ima smisla kupovati kameru kada ponovo to moras da komprimujes na dvd gde ces da izgubis na kvalitet ili postoji nacin da se ne izgubi kvalitet. Recimo ako imas sony ex1 (ne ex1r) u koji mod je najbolje da snimas tako da dva sata snimka stavis na jedan dvd od 8 gb.
kivan
Član foruma
 
Postova:  3
Pridružio se:  26.02.2012 20:54

Re: Kamera

Postod Silton » 04.02.2013 18:39

Pozdrav
Zanima me koju kameru da izaberem od ove tri, treba mi bas kvalitetan video snimak. A i to je neki moj maksimum, sto se cene tice.

Ova je profesionalna.

http://www.bmfoto.rs/panasonic-hmc-mdh1/pro/3526




Ove dve nisu, mada po izgledu i ceni bih rekao da su i one nekako profi.

http://www.bmfoto.rs/digitalne-kamere-k ... 0/pro/3445


http://www.bmfoto.rs/digitalne-kamere-k ... 0/pro/3539

Ovo su neki snimci koje sam radio amaterskom kamerom, treba mi mnogo bolje, od ovoga.

http://www.youtube.com/watch?v=ObPqVwUqF-o

http://www.youtube.com/watch?v=jnDvdHurMXE
Silton
Član foruma
 
Postova:  11
Pridružio se:  04.02.2013 17:42

Re: Kamera

Postod Ojler » 06.02.2013 21:41

Ako si izbor suzio na ta tri modela, predlazem ti da eliminises ovu Sony HDR-PJ740, a onda se, na osnovu toga za sta ti je kamera potrebna, odlucis za jedan od preostala dva modela. One su po gonfiguraciji i nacinu upotrebe toliko drugacije da ih ne vredi uporedjivati ako se ne zna za cega ce se koristiti. Ako mislis da snimas neke proslave (kao ova na drugom snimku :D ) i to za novac, onda sigurno treba da uzmes ovu Panasonic kameru, dok je za neke hobi i licne upotrebe prakticnija Canon G10.
Ojler
Član foruma
 
Postova:  5
Pridružio se:  05.01.2013 23:45

Re: Kamera

Postod Silton » 07.02.2013 19:20

Ojler,
hvala na odgovoru, taman sam pomislio, da je tema zatvorena, pa sam dzabe krecio. Da bavio bih se profi snimanjem, ali posto mi je budzet ogranicen, to je to.
Silton
Član foruma
 
Postova:  11
Pridružio se:  04.02.2013 17:42
Sledeća

Vrati se na Video hardver i kućni media centar

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju

cron