Weg DVD rekorder 5050 HDD

Video uređaji, oprema, kućni multimedia uređaji, uređenje kućnog bioskopa, media centar, umrežavanje...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
- video uređaji, televizori, kamere, fotoaparati...
- kablovi, adapteri, oprema...
- kompjuterske komponente za video...
- profesionalni uređaji i oprema...
- kućni multimedija uređaji, plejeri, zvučnici...
- multimadija gadžeti (zanimljive male naprave)...
- mobilni telefoni i prenosni uređaji sa multimedijalnim mogućnostima...
- media centar, uređenje kućnog bioskopa...
- umrežavanje, povezivanje, kućna mreža...

Weg DVD rekorder 5050 HDD

Postod ShoX » 12.08.2011 13:31

Pozdrav svima ! Ja sam nov ovde :)

Zanima me sledece:

Kupio sam ovaj DVD rekorder
od prikljucaka ima sledece:
scart(ulaz,izlaz)
cvsb
s-video
Antenski ulaz-izlaz

on ima svoj HDD od 160gb
pa me zanima da li ga mogu na bilo koji nacin povezati sa racunarom radi prenosenja podataka,tj da ne moram da koristim RW diskove,posto traju svega 6-8 puta i onda stalno moram da kupujem nove ..

Pozdrav
ShoX
Član foruma
 
Postova:  100
Pridružio se:  12.08.2011 13:21

Re: Weg DVD rekorder 5050 HDD

Postod Video Majstor » 12.08.2011 15:01

Dobrodošao! :drinks:

Pomocu ovih prikljucaka koej si nabrojao ne mogu se prenositi fajlovi na racunar. Moze samo analogni video i audio signal.

Medjutim posto je unutar uredjaja hard disk mozda bi mogao da rastavis uredjaj i da prikljucis na njega kabal iz racunara ...tako da hard disk funkcionise kao da je spojen na racunar i da samo kopiras fajlove sa njega na druge hard diskove iz racunara.
To bi zahtevalo da i uredjaj i kompjuter budu rastavljeni....

Ako ti fajlovi vec trebaju u racunaru onda je elegantnije resenje da se koristi TV kaertica u racunaru pa odmah direktno i ostavlja snimke u racunar.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Weg DVD rekorder 5050 HDD

Postod ShoX » 12.08.2011 15:25

imao sam tv karticu,ovo nisam ni pomisljao da kupim,ali sam uzeo bas zato sto mi tv kartica nije odgovarala,tj probao sam sa par modela,skupljih i slabijih,ali nisam bio zadovoljan...

Sa snimkom na weg-u sam zadovoljan,ali problem mi je sto RW diskove moze da nareze 6-8 puta i kasnije vise nece da primi...

njega sam platio 8000 din,pa sad,da ne znate mozda koji je drugi dvd rekorder povoljan,moze da bude skuplji...max 12000-13000 dinara,da mogu da prenosim putem kablova fajlove...

ovaj bih onda vratio i kupio njega :)
ShoX
Član foruma
 
Postova:  100
Pridružio se:  12.08.2011 13:21

Re: Weg DVD rekorder 5050 HDD

Postod ShoX » 13.08.2011 11:56

Ma nema veze :P

Vratio sam DVD rekorder,posto mi se ne isplati da svaki 3 dan kupujem diskove :(

sada sam uzeo Leadtek DTV2000H Plus tv karticu za 4700 din u Gigatronu

da ne otvaram novu temu...

zasto mi je kvalitet isti kao i na kartici od 2000 dinara koju sam rainije imao?

zasto ne radio Soruce DTV jedino Antena?
ShoX
Član foruma
 
Postova:  100
Pridružio se:  12.08.2011 13:21

Re: Weg DVD rekorder 5050 HDD

Postod Video Majstor » 13.08.2011 17:56

sada sam uzeo Leadtek DTV2000H Plus tv karticu za 4700 din u Gigatronu

da ne otvaram novu temu...

zasto mi je kvalitet isti kao i na kartici od 2000 dinara koju sam rainije imao?

Leadtek DTV2000H Plus http://www.leadtek.com/eng/multimedia/o ... 58&check=f
je hibridna kartica tj. kombinacija analogne i digitalne. Iako je skuplja ne mora da znači da je kvalitenija slika. Ona mora biti skuplja jer je dve u jednoj.

Ima zanimljivih mogučćnosti. Na primer može da snima u H.264 formatu... pretpostavljam da i to utiče na cenu.

zasto ne radio Source DTV jedino Antena?

Hm, ne znam na pamet. Nema da se skine uputstvo za tu tv karticu... Nekad pomaže reinstalacija u tim slučajevima.
Takodje pogledaj u uputstvu da li ima tekst pod naslovom "Troubleshooting" (otklanjanje kvarova) i da li se spominje to u vezi DTV signala?

Moguće je i da se digitalni deo TV kartice instalira posebno tj. posebni drajverui i poseban softver... kao da je poseban uredjaj u pitanju. Pogledaj šta si sve od softvera dobio uz karticu.
Probaj i besplatan program za gledanje digitalne televizije ProgDVB http://www.free-codecs.com/download/progdvb.htm
pa vidi sa njim da li detektuje karticu i sgnal.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Weg DVD rekorder 5050 HDD

Postod ShoX » 13.08.2011 23:13

probao sam sa ovim...

samo da napomenem,ja imam kablovsku televiziju,ali nije digitalna..

na kartici imam 2 ulaza
antena i cable

stavio sam u cable..

i sad nzm kako kartice moze da zna da li je signal digitalan ili ne?

i u DTV soruce nemam srbiju kao pretragu kanala
ShoX
Član foruma
 
Postova:  100
Pridružio se:  12.08.2011 13:21

Re: Weg DVD rekorder 5050 HDD

Postod Video Majstor » 14.08.2011 2:55

samo da napomenem,ja imam kablovsku televiziju,ali nije digitalna..

na kartici imam 2 ulaza
antena i cable

stavio sam u cable..

Ok je. Treba tako . Trebalo bi da je sve u redu.

i sad nzm kako kartice moze da zna da li je signal digitalan ili ne?

Pa ne zna kartica i ne mora da zna. Kada joj zadaš pretragu digitaklnih kanala onda pretražuje digitalne. Kada joj zadaš da pretražuje analogne ona pretražuje analogne. Sam biraš koju funkciju će uređaj obavljati.

i u DTV soruce nemam srbiju kao pretragu kanala

Pa srbija i nema zvanično digitalnu televiziju. Postoji samo test emitovanje nekih kanala i nije pokrivena cela srbija sa njim. Taj signal je samo privremen pa nije toliko ni bitno.

na primer može da snima u H.264 formatu.

Moram da se ispravim. Pošto nema prciznije specifikacije za tu TV karticu, to "H.264" se možda odnosi na mogućnost DVB-T signal sa H.264 videom. Nagađam. Ne znam tačno na šta su mislili.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Weg DVD rekorder 5050 HDD

Postod ShoX » 14.08.2011 11:39

aha ok,znaci ako uvedu digitalnu pretrazujem PALBG,sto je Nemacka?

Znam za h264 format..al mi je bolji DVD Format...
ShoX
Član foruma
 
Postova:  100
Pridružio se:  12.08.2011 13:21

Re: Weg DVD rekorder 5050 HDD

Postod ShoX » 14.08.2011 11:56

i znaci meni ce trebati pored risivera za televizore,risiver i za tv karticu posto nema HDMI ulaz,vec antenski
ShoX
Član foruma
 
Postova:  100
Pridružio se:  12.08.2011 13:21

Re: Weg DVD rekorder 5050 HDD

Postod Video Majstor » 14.08.2011 20:48

aha ok,znaci ako uvedu digitalnu pretrazujem PALBG,sto je Nemacka?

Za analognu televiziju nas standard je PAL-B ali moze da podesis sve od PAL B do PAL G.

Kada u srbiji krene digitalna televizija zvanicno to ce biti prema novom standardu DVB-T2 a jos uvek ni jedan TV kartica ne moze da hvata DVB-T2 programe. Dakle ni jedna sadasnja TV kartica nece moci direktno hvatati taj program . Znaci ni tvoja. Moci ce posredno preko set tob boxa (risivera) kao i svi ostali televizori.

i znaci meni ce trebati pored risivera za televizore,risiver i za tv karticu posto nema HDMI ulaz,vec antenski
Pa svaki uredjaj za koji budes zeleo da menjas digitalne DVB-T2 kanale preko posebnog daljinskog ce morati imati svoj DVB-T2 risiver. Ali ako zelis da snimas na kompjuteru isti TV program koji gledas na TV -u onda ces moci i samo sa jednim risiverom. Nema veze sto nema HDMI, mozes spojiti sa S-Video kablom sa risivera u TV karticu. Jeste da je analogno ali gubitak verovatno neces primetiti.


---
Inace HDMI ulaz nema ni jedna TV kartica. Mislim da se on pojavljuje samo na posebnim profesionalnim karticama za video editing.
I mene zanima kako najjeftinije doci do HDMI ulaza na kompjuteru pa cu o tome pisati na sajtu kada saznam.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20
Sledeća

Vrati se na Video hardver i kućni media centar

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju

cron