Povezivanje Graficke karte sa starim TV-om?

Video uređaji, oprema, kućni multimedia uređaji, uređenje kućnog bioskopa, media centar, umrežavanje...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
- video uređaji, televizori, kamere, fotoaparati...
- kablovi, adapteri, oprema...
- kompjuterske komponente za video...
- profesionalni uređaji i oprema...
- kućni multimedija uređaji, plejeri, zvučnici...
- multimadija gadžeti (zanimljive male naprave)...
- mobilni telefoni i prenosni uređaji sa multimedijalnim mogućnostima...
- media centar, uređenje kućnog bioskopa...
- umrežavanje, povezivanje, kućna mreža...

Povezivanje Graficke karte sa starim TV-om?

Postod MizaLO » 28.03.2011 16:32

Moze li neko da mi kaze kako mogu da povezem kompjuter sa Tv-om da gledam filmove?Na Grafickoj karti imam HDMI,DVI i VGA izlaz a na TV-u cinc i skart.Nasao sam na nekim forumima kao moguce resenje ovo (http://img845.imageshack.us/i/caa007.jpg/) ,ja bih prvo stavio DVI-VGA adapter pa onda ovaj kabal sa slike.Da li bih to tako moglo da radi kako treba i ako moze gde mogu da kupim ovaj kabal sa slike u Srbiji???

Unapred hvala na pomoci !!!
MizaLO
Član foruma
 
Postova:  14
Pridružio se:  28.03.2011 16:27

Re: Povezivanje Graficke karte sa starim TV-om?

Postod MizaLO » 28.03.2011 18:14

Evo mene opet,dao mi je drug spravicu za Playstation 1 i 2 izgleda ovako (http://img231.imageshack.us/i/npal.jpg/) koristi se za prelaz i Sony PS-a na cinc za obican TV...Da li mozda neko zna kako moze da se prepravi da ide sa VGA u spravicu i iz iste na TV???

P.S. Tacan naziv sprave je N-Pal Convertor for Playstation.
MizaLO
Član foruma
 
Postova:  14
Pridružio se:  28.03.2011 16:27

Re: Povezivanje Graficke karte sa starim TV-om?

Postod Video Majstor » 29.03.2011 3:22

Dobrodošao! :drinks:

Nasao sam na nekim forumima kao moguce resenje ovo (http://img845.imageshack.us/i/caa007.jpg/) ,ja bih prvo stavio DVI-VGA adapter pa onda ovaj kabal sa slike.Da li bih to tako moglo da radi kako treba i ako moze gde mogu da kupim ovaj kabal sa slike u Srbiji???

Za takav adapter korisnici koji su ga probali kazu da ne radi. Na internetu sam citao da on izgleda moze da posluzi sam ona onim grafickim karticama koje vec imaju video izlaz.

Znam jednog korisnika koji je kupio ali mu ne radi pa me jpitao ako neko hoce da mu preproda. Bilo je davno ali mogu ga ponovo pitati ako zelite...

---
Umesto tog postoji skuplje mresenje kao na priemr uredjaj "Grand Hand View VGA to TV converter box" koji je opisan u nasem vodicu ovde http://www.videomajstor.com/hardver-kablovi
nekoliko korisnika je na moju preporuku kupilo taj adapter i zadovoljni su. Tako da je to provereno resenje. Moze se naci po malim oglasima. Cena je 1500 dinara.
...pitacu korisnike gde su kupili pa cu vam reci ako nadjem taj oglas opet.

Postoje i drugi slicni uredjaji samo ih nisam proverio.


Evo mene opet,dao mi je drug spravicu za Playstation 1 i 2 izgleda ovako (http://img231.imageshack.us/i/npal.jpg/) koristi se za prelaz i Sony PS-a na cinc za obican TV...Da li mozda neko zna kako moze da se prepravi da ide sa VGA u spravicu i iz iste na TV???

P.S. Tacan naziv sprave je N-Pal Convertor for Playstation.
Moram proveriti. Za sada ne znam o toj spravi. Najpre moram saznati da li je na ulazu te spravice VGA signal kao iz kompjutera.... ako jeste onda bi moglo uz semu spajanja...
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Povezivanje Graficke karte sa starim TV-om?

Postod MizaLO » 29.03.2011 13:12

Ok,hvala ti...Cim nesto saznas javi mi.
MizaLO
Član foruma
 
Postova:  14
Pridružio se:  28.03.2011 16:27

Re: Povezivanje Graficke karte sa starim TV-om?

Postod Video Majstor » 05.04.2011 5:31

Koliko sam saznao "N-Pal Convertor for Playstation" je zaparvo konverter signala koji pretvara NTSC u PAL. Znači ako je Playstation namenjen za američko tržište i daje na izlazu NTSC signal onda se pomoću ovog uređaja ipak može gledati ina evropskim televizorima koji su PAL.
U svakom slučaju to nema veze sa VGA i ne može se upotrebiti za to što vama treba.

Jedino rešenje je ili televizor koji već ima VGA konektor ili da nabavite onaj moćniji konverter signala...
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Povezivanje Graficke karte sa starim TV-om?

Postod MizaLO » 05.04.2011 12:01

Hvala ti za ulozeni trud,a da li slucajno nisi saznao gde mogu da kupim taj odgovarajuci konektor?
MizaLO
Član foruma
 
Postova:  14
Pridružio se:  28.03.2011 16:27

Re: Povezivanje Graficke karte sa starim TV-om?

Postod MizaLO » 07.04.2011 14:46

Ok jasno mi je ovo u vezi N-Pal convertera za Playstation ali mene sad zanima gde mogu da kupim ovu spravicu "Grand Hand View VGA to TV converter box" naravno u Srbiji???
MizaLO
Član foruma
 
Postova:  14
Pridružio se:  28.03.2011 16:27

Re: Povezivanje Graficke karte sa starim TV-om?

Postod Video Majstor » 08.04.2011 1:10

Ovako, imao sam pre oglas od coveka koji je prodavapo bas taj uredjaj "Grand Hand View VGA to TV converter box" za 1500 dinara i radio je odlicno. Medjutim tog oglasa vise nema a ja izgleda nisam snimio oglas pa vise nemam brpoj telefona. Mozda covek i dalej prodaje ali ne znam kako da ga kontaktiram.

Ali evo na primer, bas danas sam saznao da u jednoj poznatoj radnji moze da se kupi uredjaj "Manhattan PC TV Converter : 150095" po ceni od 3600 dinara. Moze i preko interneta da se naruci. Taj uredjaj radi istu stvar i kvalitetan je samo, deluje mi preskupo. :(
Ako vam 3600 dinara (plus postanski troskovi) nije preskupo, javite pa cu vam poslati adresu.

...Jos uvek trazim sta je najpovoljnije sto moze kdo nas da se kupi... javicu sta god saznam.
Takodje ako vi pre mene saznate bio bih zahvalan da javite.

p. s.
Inace u planu imam da do kraja ove godine pokrenem i web shop na sajtu tako da ce moci i preko nas da se naruce takvi uredjaji. Naravno prodavacemo samo proverene i isplative stvari koje preporucujemo.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Povezivanje Graficke karte sa starim TV-om?

Postod MizaLO » 08.04.2011 12:26

Cena jeste malo veca ali cu da razmislim,a ako saznam nesto javljam ti obavezno.....
MizaLO
Član foruma
 
Postova:  14
Pridružio se:  28.03.2011 16:27

Vrati se na Video hardver i kućni media centar

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju

cron