Seckanje mpg avi wmv mp4 flv mkv ts fajlova bez rekompresije

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

Re: Seckanje mpg avi wmv mp4 flv mkv ts fajlova bez rekompre

Postod felino » 06.06.2012 2:22

Video Majstor je napisao:...Pa sigurno ima čim AVCHD mogu da seckaju i mnoge kamere... samo ne znam na pamet. Potržaiču jer je dobra ideja. AVCHD je poptuno prevladao kod formata snimanja pa bi bilo dobro imati alatku za loseless sečenje tih fajlova.


Hvala, a potrazicu i ja.

Nego, da li kamere seckaju vec snimljeni video bez rekodiranja (pretpostavljam da to ni ne moze jedna video kamera) ili gubitka kvaliteta usled nekog drugog razloga?
Korisnikov avatar
felino
Član foruma
 
Postova:  172
Pridružio se:  07.11.2011 15:22

Re: Seckanje mpg avi wmv mp4 flv mkv ts fajlova bez rekompre

Postod Video Majstor » 06.06.2012 3:01

Pa seku loseless jer tako jedino mogu (kao što si pretpostavio) ali sumnjam da postižu potpunu preciznost u mestu reza. Na ekranu kamere se ne prikazuje svaki frejm kada se obeležava za sečenje tako da nije nešto precizno već otprilike u kojoj sekundi počinje i u kojoj se završava snimak.

Ne znam detalje ali to je otprilike nešto uopšteno...
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Seckanje mpg avi wmv mp4 flv mkv ts fajlova bez rekompre

Postod felino » 06.06.2012 3:09

Evo dela iz uputstva za Sony Vegas 11 Prro koje se tice rendera bez rekomresije ili kako ga oni zovu "Smart render" koji radi pod uslovom da je ta opcija potvrdjena:

Slika

Na drugom mestu u uputstvu nema stavke za MPEG-2 pa pretpostavljam da je omaska tj. da je taj deo ostao takav od neke druge verzije a da radi za MPEG-2. Ipak mislim da za .MTS fajlove to nece raditi, zar ne? Radi samo za HDV...

P.S. Uputstvo je zasticeno lozinkom te ne mogu da kopiram tekst a sada ne mogu da tragam za odgovarajucim programima koji bi to omogucili pa zato stavljam snimak dela ekrana.
Korisnikov avatar
felino
Član foruma
 
Postova:  172
Pridružio se:  07.11.2011 15:22

Re: Seckanje mpg avi wmv mp4 flv mkv ts fajlova bez rekompre

Postod Video Majstor » 09.06.2012 0:47

Na drugom mestu u uputstvu nema stavke za MPEG-2 pa pretpostavljam da je omaska tj. da je taj deo ostao takav od neke druge verzije a da radi za MPEG-2. Ipak mislim da za .MTS fajlove to nece raditi, zar ne? Radi samo za HDV...
Nisma baš shvatio ovo što je citirano ali nema veze... Tu su nabrojani formati za koje to može a AVCHD nije među nabrojanima.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Seckanje mpg avi wmv mp4 flv mkv ts fajlova bez rekompre

Postod Video Majstor » 14.07.2012 16:57

Nova informacija za sečenje AVCHD fajlova (.MTS i .TS) i uopšte MPEG Transport Stream container fjalova:

Najnovija BETA (probna) verzija programa Avidemux 2.6 se pokazala kao dosta dobra za sečenje i remuxovanje .TS fajlova

Beta verzija može se skinuti ovde: http://avidemux.razorbyte.com.au/
Više o Avidemux-u ima u ovoj temi: viewtopic.php?f=14&t=2574



*** Zahvaljujem korisnicima ShoX i Ilidan na informacijama. :good:
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Seckanje mpg avi wmv mp4 flv mkv ts fajlova bez rekompre

Postod dvkv » 07.01.2015 11:54

Zamolio bih vas ako neko može da mi predloži neki program za "sečenje" wmv fajlova.
Probao sam Solveig video splitter, ali kao što je već rečeno ne mogu da se snađem,
šta hoću da isečem, a šta da ostavim. Imam fajl od 2gb i hteo bi da ga podelim
na 10-ak, po 200 mb. Hvala vam unapred na odgovoru.
dvkv
Član foruma
 
Postova:  4
Pridružio se:  06.03.2011 13:39

Re: Seckanje mpg avi wmv mp4 flv mkv ts fajlova bez rekompre

Postod Video Majstor » 07.01.2015 23:08

Pokušaj sa Free Video Editor (raniej se zvao Free Video Dub) http://www.dvdvideosoft.com/products/dv ... eo-Dub.htm
On je jednostavan za rad i ima podržan WMV među podržanim formatima. Ukoliko on ne bude uspeo, onda su male šanse, pošto je WMV microsoftov format koji je inače poredviđen samo za microsoftove alate.

ne mogu da se snađem,
šta hoću da isečem, a šta da ostavim.
Obrati pažnju da ako bude mnogo seckanja na jednom fajlu vrlo lako može da dođe do desinhronizacije i drugih problema. Kod procesa sečenja nikada nije zagarantovano da će da uspe. Tako da, nakon sečenja dobro proveri fajl da li je sve u redu.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Seckanje mpg avi wmv mp4 flv mkv ts fajlova bez rekompre

Postod dvkv » 08.01.2015 18:50

Hvala, probaću.
dvkv
Član foruma
 
Postova:  4
Pridružio se:  06.03.2011 13:39

Re: Seckanje mpg avi wmv mp4 flv mkv ts fajlova bez rekompre

Postod prijateljv » 08.01.2015 23:02

dvkv je napisao:Zamolio bih vas ako neko može da mi predloži neki program za "sečenje" wmv fajlova.
Probao sam Solveig video splitter, ali kao što je već rečeno ne mogu da se snađem,
šta hoću da isečem, a šta da ostavim. Imam fajl od 2gb i hteo bi da ga podelim
na 10-ak, po 200 mb. Hvala vam unapred na odgovoru.

Za deljenje (secenje) mozes da koristis "WinRAR" ili "HJ-Split" gde tacno mozes da zadas velicinu i broj isecaka...
Za WMV mozes da koristis "Windows Media Encoder 9" tacnije Windows Media File Editor (u sklopu enkodera).
Inace,vidim da za WMV dosta njih preporucuje :
AsfBin 1.8.2 sada i sa GUI interfejsom - http://www.radioactivepages.com/asfbin.aspx
A mozes da koristis i "WMP Trimmer Plugin".Znaci "SolveigMM" dodatak (toolbar) za Windows Media Player.Verzija 3 je slicna onoj (sa kojom imas problema) a i meni je .....
Ali,zato je verzija 2.1.1 krajnje jednostavna za rad - imas na PP pa pogledaj,pozz...

wmv new 001.jpg
prijateljv
Član foruma
 
Postova:  192
Pridružio se:  25.01.2011 18:56

Re: Seckanje mpg avi wmv mp4 flv mkv ts fajlova bez rekompre

Postod Video Majstor » 12.01.2015 5:37

Za deljenje (secenje) mozes da koristis "WinRAR" ili "HJ-Split" gde tacno mozes da zadas velicinu i broj isecaka...
Oprez! ... To nije te vrsta sečenja o kojoj ovde pričamo. Lossless sečenje o kojem ovde pričamo između ostalog podrazumeva da na kraju dobiješ samostalne video fajlove koje možeš da puštaš u plejerima.

A sečenje koje radi WinRAR i HJ-Split su sečenje fajlova (bilo kojih) na nesamostalne delove i to je privremenog karaktera i može da zatreba kad je na primer potrebno taj fajl u delovima negde snimiti ili u delovima poslati internetom. Jedan primer je recimo kada želiš da fajl od 20GB snimiš na tri USB memorije od po 8GB i tako ih poneseš negde. Međutim ti delovi su nepotrebljivi sve dok se ne sklope u prvobitnu celinu. Primalac ovih fajlova mora obrnutim procesom da ih ponovo spoji u jedan veliki fajl da bi radili. To nije samo za video nego bilo koje fajlove. Dakle to je sasvim druga problematika... Ne mogu tim putem da se izbace reklame ili da se fajlovi smanje.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20
Prethodni

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju

cron