pomoc oko analagone kamere

Video uređaji, oprema, kućni multimedia uređaji, uređenje kućnog bioskopa, media centar, umrežavanje...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
- video uređaji, televizori, kamere, fotoaparati...
- kablovi, adapteri, oprema...
- kompjuterske komponente za video...
- profesionalni uređaji i oprema...
- kućni multimedija uređaji, plejeri, zvučnici...
- multimadija gadžeti (zanimljive male naprave)...
- mobilni telefoni i prenosni uređaji sa multimedijalnim mogućnostima...
- media centar, uređenje kućnog bioskopa...
- umrežavanje, povezivanje, kućna mreža...

pomoc oko analagone kamere

Postod bojan1975 » 22.06.2014 16:15

A evo o cemu se radi :).
Analogna kamera je povezana na samsung tv novije generacije i nema slike tj na tv pokazuje da nema signala na av ulazu.
Ista ta kamera povezana na mini test tv radi.
A kamera je povezana na av izlaz stim sto taj tv ima onaj dzek 3.5mm stereo pa je kupljen prelaz sa 3.5mm na cinc i tako uklucena kamera na zuti composite.
Znaci kamera pa onda cinc pa onda zenski cinc pa 3.5mm stereo u tv za av.
I kamera ne radi.
U cemu moze biti problem?
Inace tv nema scart prikljucak.
bojan1975
Član foruma
 
Postova:  5
Pridružio se:  22.06.2014 16:07

Re: pomoc oko analagone kamere

Postod felino » 22.06.2014 21:19

Prvo, pretpostavljam da imaš AV izlaz na kameri (i da on nije u stvari izlaz za slušalice) i da na TV-u imaš AV ulaz (teško da ima AV izlaz).

Taj AV izlaz na kameri nije samo kompozitni video izlaz. On je i analogni audio izlaz, obično stereo (dva kanala). Tako, priključak koji u njega stavljaš (3,5 mm plug, "bananica") na sebi sadrži vise od dva kontakta koliko bi zahtevao kompozitni video izlaz. Jedan kontakt je "masa" koja je zajednička za kompozitni video izlaz i audio izlaz a ostali kontakti su njihovi "vrući" krajevi. Drugi kontakt je za kompozitni video izlaz a treći i četvrti su za levi i desni audio kanal. Tako ukupno ima 4 kontakta.

Kontakti ne moraju obavezno da idu tim redom (mislim da je ovaj redosled uobičajen ali nisam siguran) a takav redosled je i na slici koju prilažem.

Treba ti takav kabl. Žuti RCA ("činč") je kompozitni video izlaz, beli je levi audio kanal a crveni je desni audio kanal.

Mislim da trebaš i audio da povežeš da bi ti sve radilo.

AV_kabl.jpg
Korisnikov avatar
felino
Član foruma
 
Postova:  172
Pridružio se:  07.11.2011 15:22

Re: pomoc oko analagone kamere

Postod bojan1975 » 22.06.2014 22:11

Hvala na odgovoru.
Da. Nije av izlaz na tv nego ulaz. Ulaz je posto je noviji televizor uradjen upravo sa onim 3.5mm prikljuckom. Kupljen je kabl koji je kao na slici.
Kamera ima bnc konektor tako je i prikljucena. na drugom kraju kabla stavljen je cinc. Taj cinc je ukljucen u onaj zuti cinc sa onog kabla. Audio nije prikljucen tj crveni i beli.
A kada prikljucim kameru na mali test tv ona radi.
Da li nesto nije dobro povezano ili ...?
bojan1975
Član foruma
 
Postova:  5
Pridružio se:  22.06.2014 16:07

Re: pomoc oko analagone kamere

Postod felino » 22.06.2014 22:23

Priključi i audio pa možda tada bude u redu.

A možda i na kablu nije sve spojeno onako kako je na TV-u odrađen ulaz pa probaj da priključiš video izlaz kamere i na druge činčeve na tom kablu.
Korisnikov avatar
felino
Član foruma
 
Postova:  172
Pridružio se:  07.11.2011 15:22

Re: pomoc oko analagone kamere

Postod bojan1975 » 22.06.2014 23:03

Probacu i to. Hvala puno na pomoci.
bojan1975
Član foruma
 
Postova:  5
Pridružio se:  22.06.2014 16:07

Re: pomoc oko analagone kamere

Postod prijateljv » 23.06.2014 10:32

Ako ne resis problem po uputstvu koje ti je kolega vec dao,
navedi tacan model kamere i TV-a.
"mali test tv" ?
da li mislis na "test signal" iz kamere ili...? pozz...
prijateljv
Član foruma
 
Postova:  192
Pridružio se:  25.01.2011 18:56

Re: pomoc oko analagone kamere

Postod bojan1975 » 24.06.2014 20:38

Problem je sto mi je to na terenu. Ovde imam uputstvo od kamere i ne pise model. Pise 1/3 ccd camera a evo i karakteristika:700 tv linija, video output Composite 1.0v p-p, 75 oma,unbalanced, signal system ntsc i pal. A nazad ima taj bnc konektor kao video izlaz i ima napajanje i ima control jack i nista vise. Da i ima meni OSD za podesavanja. Ali u podesavanjima nema nista sto se tice tipa izlaza. TV je Samsung noviji model ekran preko 127cm. A mali test tv je mali televizor (mini) koji sluzi za testiranje kamera da se vidi da li kamera radi). Kada se kamera poveze na taj mini tv ima slike. Hvala na odogovoru a kad budem saznao model tv javljam se. Pozdrav. Da li moze kamera da bude nekompatibilna sa tim TV-om?
bojan1975
Član foruma
 
Postova:  5
Pridružio se:  22.06.2014 16:07

Re: pomoc oko analagone kamere

Postod Video Majstor » 25.06.2014 22:39

bojan1975 je napisao:stim sto taj tv ima onaj dzek 3.5mm stereo pa je kupljen prelaz sa 3.5mm na cinc i tako uklucena kamera na zuti composite.
Znaci kamera pa onda cinc pa onda zenski cinc pa 3.5mm stereo u tv za av.
I kamera ne radi.
U cemu moze biti problem?
Dobrodošao! :drinks:

3.5mm stereo džek na televizorima se koliko znam, nikada ne koristi kao video ulaz. To je najverovatnije priključak za slušalice. Eventualno je to malo netipičan izlaz za zvučnike (na primer aktivne PC zvučnike). Dakle prvo što mi je palo na pamet kada sam pročitao, da tim načinom Tv uopšte ne dobija video signal.

Taj AV izlaz na kameri nije samo kompozitni video izlaz. On je i analogni audio izlaz, obično stereo (dva kanala). Tako, priključak koji u njega stavljaš (3,5 mm plug, "bananica") na sebi sadrži vise od dva kontakta koliko bi zahtevao kompozitni video izlaz. Jedan kontakt je "masa" koja je zajednička za kompozitni video izlaz i audio izlaz a ostali kontakti su njihovi "vrući" krajevi. Drugi kontakt je za kompozitni video izlaz a treći i četvrti su za levi i desni audio kanal. Tako ukupno ima 4 kontakta.
U ovom slučaju se verovatno radi o kameri za video nadzor i ona nema takve priključke već nešto sasvim drugo i prostije. Eventualno ako ima "bananicu" to je onda za potrebe komandi, napajanja ili nešto slično (netipično za kamkordere).

Problem je sto mi je to na terenu. Ovde imam uputstvo od kamere i ne pise model. Pise 1/3 ccd camera a evo i karakteristika:700 tv linija, video output Composite 1.0v p-p, 75 oma,unbalanced, signal system ntsc i pal. A nazad ima taj bnc konektor kao video izlaz i ima napajanje i ima control jack i nista vise. Da i ima meni OSD za podesavanja. Ali u podesavanjima nema nista sto se tice tipa izlaza. TV je Samsung noviji model ekran preko 127cm. A mali test tv je mali televizor (mini) koji sluzi za testiranje kamera da se vidi da li kamera radi). Kada se kamera poveze na taj mini tv ima slike. Hvala na odogovoru a kad budem saznao model tv javljam se. Pozdrav. Da li može kamera da bude nekompatibilna sa tim TV-om?
To je očigledno kamera za video nadzor. Njen signal je najverovatnije obični Composite video. To dosta čini jednostavnim stvari kada je u pitanju stari televizor, međutim kod najnovijih televizora je problem što retko koji ima analogne ulaze.

Sasvim je moguće da taj televizor nema analogni video ulaz (ni Composite ni S-Video ni SCART). Ima sve više i više televizora na koje ne možeš da spojiš tu kameru.

Najviše bi pomoglo, u tumačenju, da fotografišeš taj deo televizora gde se nalaze konektori pa bi odmah precizno videli da li može ili ne može.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: pomoc oko analagone kamere

Postod felino » 29.06.2014 16:40

Nadam se da je Bojan rešio problem.

Čisto kao info, kod mene na Canon VIXIA HF 200 kamkorderu je 3,5 mm AV izlaz.
Korisnikov avatar
felino
Član foruma
 
Postova:  172
Pridružio se:  07.11.2011 15:22

Re: pomoc oko analagone kamere

Postod bojan1975 » 19.07.2014 12:10

Evo mene. Izvinjavam se nisam bio tu . Bio malo na odmoru :). Resen je problem. Hvala svima na odgovorima . Problem je bio do kabla koji je kupljen u jednoj nasoj firmiranoj radnji. Stavljen je drugi kabl i sve radi. Hvala jos jednom i pozdrav.
bojan1975
Član foruma
 
Postova:  5
Pridružio se:  22.06.2014 16:07

Vrati se na Video hardver i kućni media centar

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju

cron