profesionalne kamere HD i 4k

Diskusije o filmmakingu: Snimanje, Montaža, Preprodukcija, Produkcija, Postprodukcija, Efekti, Muzika, Zvučni efekti, Gluma, Animacija, Rasveta itd. Takmičenja i festivali...

Moderatori: Video Majstor, Goja

Opis foruma
- Diskusije o filmmakingu: Snimanje, Montaža, Preprodukcija, Produkcija, Postprodukcija, Efekti, Muzika, Zvučni efekti, Gluma, Animacija, Rasveta, Scenografija, Kostimografija itd.
- Festivali i takmičenja
Molimo vas da, ako saznate za neko filmmaking takmičenje ili festival, pokrenete temu o tome, u ovoj rubrici.

---
- Za prikaze vaših gotovih radova ili prezentaciju vaših sposobnosti koristite forum "Filmmakeri - predstavljanje i radovi"
- U vezi scenarija koristite forum "Scenario"

Re: profesionalne kamere HD i 4k

Postod Video Majstor » 23.04.2014 0:25

fert je napisao:Meni licno se ne svidja sto DV snima u AVI-u .
Pretpostavljam da si hteo da kažeš da u SD rezolucijama snima isključivo u DV (DV AVI) formatu. Da to jeste na neki način nedostatak. Pošto je to već AVCHD kamera bilo bi logično da i za SD rezolucije koristi AVCHD.
Ali pretpostavljam da su to odabrali jer je ovo profesionalna kamera "za svadbe" koja nasleđuje čitavu jednu generaciju takvih kamera kod kojih je DV bio standard. Tako da ko pređe na ovaj model može da nastavi da koristi isti format.
S druge strane nema ni mnogo smisla kupovati Panasonic AG-AC160 i snimati u SD rezolucijama.
pa moraju kartice veceg kapaciteta 16 GB stane
69 min.
DV je popularan za profesionalnu upotrebu jer sa svojm ogromnim bitrateom od oko 25Mbps (skoro isto kao maksimalni bitrate za AVCHD) donosi praktično lossless kompresiju bez ikakvih gubitaka kvaliteta u samom procesu snimanja.

a sony snima u MPEG-2 16 GB 238 min
Radi uporedbe, ovo je po kvalitetu kompresije na nivou originalnih DVD filmova.

Ako je do štednje, kod Panasonic AG-AC160 zanimljiv je PM mod snimanja kod kojeg snima u 1280x720 50 fps Progressive (takozvani AVCHD Lite) sa bitrateom oko 8Mbps što je tri puta štedljivije od DV. Odličan format.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: profesionalne kamere HD i 4k

Postod videographer » 23.04.2014 12:55

felino je napisao:fert, hvala ti na informacijama.

videographer, šta je bilo loše kod te Panasonic kamere, sa čim nisi bio zadovoljan?


Nije Sony. :D Navikneš se na Sony pa ti daju tu Panasonic :good: I taman kad sam se navikao na AC 160 tražiše ih nazad i vratiše nam Sony NX5.
Hvala na informacijama za bubice, pogledao sam, ima li nešto budžetsko? Može žična ali da je na dobrom glasu, i da za DSLR mi treba, tj Nikon D800. :dance2:
videographer
Član foruma
 
Postova:  21
Pridružio se:  20.04.2012 19:37

Re: profesionalne kamere HD i 4k

Postod felino » 23.04.2014 15:47

Bubica na dobrom glasu a da je jeftina, ne znam šta bih ti rekao. Onda ipak gledaj RODE i AT :) i još niže rangirane.

Vidim ima i ovo:
http://www.amazon.com/Digital-External-Microphone-Lavalier-microphone/dp/B00H4I5GRS

Nego, taj mikrofonski ulaz tj. pre amp i konverter mi na Nikon D800 zvuče prilično loše. Očigledno ne zavisi od toga šta ubodeš u njega, čak i skupa Sony ECM 55 bubica zvuči loše. Problem je i visok nivo šuma. Pogledaj i poslušaj ovaj video, tu ima poređenje više mikrofona ubodenih u D800 i njegovog ugrađenog mikrofona. Kada ne ide preko njih, glas se snima preko AT 3035 i Tascam snimača koji inače nisu baš nešto naročito ali su po kvalitetu oduvali sve što je priključeno na D800.

http://www.mediafire.com/watch/cp59gknp487f66p/Nikon_D800+audio+test-HD_mic_mikrofoni.mp4

Možeš i da skineš taj video ovde:

http://www.mediafire.com/?cp59gknp487f66p

Nikon D800, kao i uostalom DSLR familija, nema fantomsko napajanje na svom mikrofonskom ulazu koje na primer, postoji na većini mikseta i mikrofonskih pretpojačavača ili profesionalnih kamera. Kondenzatorski mikrofoni zahtevaju napajanje a ono može doći bilo od baterije koja se stavlja u mikrofon (kondenzatorski elektret mikrofoni) ili od nekog eksternog fantomskog napajanja (mala kutijica sa baterijom).

Tako, kada tražiš mikrofon za DSLR treba da to imaš na umu. Npr ona Sony ECM 55B bubica može da radi i na bateriju koja se stavi u nju. Isto, i sa RODE NTG2 koji se od NTG1 razlikuje samo po bateriji.

Jedini način da uz Nikon D800 ton bude dobro snimljen je sa eksternim snimačem. Ako za tvoju namenu može da prođe i onakav koji je po meni loš, ja nemam ništa protiv, udri radi, nije važno ;).
Korisnikov avatar
felino
Član foruma
 
Postova:  172
Pridružio se:  07.11.2011 15:22

Re: profesionalne kamere HD i 4k

Postod videographer » 02.05.2014 13:03

Da odgovorim, najverovatnije ću nabaviti eksterni snimač zvuka. ;)
Ovaj video, ima ih četri do sada, sam snimao sa noname žičnom bubicom i D800:
https://www.youtube.com/watch?v=R8YWC8KXj8E
Sad ću da pogledam i video koji si postavio Felino. :bye2:
videographer
Član foruma
 
Postova:  21
Pridružio se:  20.04.2012 19:37

Re: profesionalne kamere HD i 4k

Postod Adnan_007 » 04.06.2014 15:18

Pozdrav mozete li mi dati link neko takmicenja vezanog za video klipove i slike (kategorije takmicenja nisu bitne). u svakom slucaju hvala. :)
Adnan_007
 

Re: profesionalne kamere HD i 4k

Postod Video Majstor » 13.06.2014 0:48

Adnan_007 je napisao:Pozdrav mozete li mi dati link neko takmicenja vezanog za video klipove i slike (kategorije takmicenja nisu bitne). u svakom slucaju hvala. :)

Pozdrav,
Ne znam da li se pitanje odnosi na nešto konkretno pominjano baš u ovoj temi ili generalno te zanima?

Evo ovde imaš spisak tema o festivalima i takmičenjima:
viewtopic.php?f=5&t=2455

Na žalost, nisu sva takmičenja na tom spisku. Ja nisam baš imao vremena da to sve ispratim. Nadam se nadam da će biti aktivniji neko ko više prati festivale pa da detaljnije ispratimo sva takmičenja.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: profesionalne kamere HD i 4k

Postod fert » 18.09.2014 15:26

Molio bih ako je neko isprobao eksterni mikrofon na kameri panasonik ag-ac 160
da mi odgovori koji koristi,kako je zadovoljan sa istim i gde ima da se kupi.
Kameru koristim iskljucivo za snimanje svadbi.
Unapred zahvalan.
fert
Član foruma
 
Postova:  5
Pridružio se:  01.02.2014 20:10
Prethodni

Vrati se na Filmmaking - generalno

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju

cron