Kratki filmovi sa 2D likovima

Radovi, Predstavljanja, Portfolio, Komentarisanje...

Moderatori: Video Majstor, djyova

Opis foruma
Na hiljadu ljudi ima najmanje jedan koji se zanima za Filmmaking. To znači da samo u Srbiji ima najmanje deset hiljada filmmakera ili onih koji žele da to postanu. Na žalost, do sada je bilo tako da se medjusobno jedva i poznaju. Saradnje veoma malo. Pokazivanja svojih radova javnosti, još manje.
Verovatno najveći problem je bio to što skoro uvek čitav filmmaking proces obavlja samo jedna osoba. Pošto niko nije savršen i talentovan za sve i radovi su patili od nedostataka u nekim aspektima.
Jedan od ciljeva ovog foruma je da to promenimo nabolje. Da bude pogodno mesto okupljanja domaćih filmmakera.

Za filmmakere i sve koji žele da vide njihove radove smo osmislili ovaj forum "Filmmakeri - predstavljanje i radovi" gde možete prikazati javnosti vaše radove, predstaviti se, prikazati svoje sposobnosti i saznati za druge filmmakere. Nadamo se da će, pored upoznavanja, vremenom doći do saradnji, okupljanja ekipa, timova, sve većeg broja radova i sve većeg kvaliteta.

Svim filmmakerima želimo mnogo uspeha!

Kratki filmovi sa 2D likovima

Postod vardafx » 04.12.2013 8:51

Evo malo sam raducko u zadnje vreme, ideja je kreiranje kratkih
videa sa odredjenim porukama. Dugo sam radio u 3d ali nesto u
zadnje vreme mi je draza kombinacija 2d softvera sa nekim od
postprodukcijskih programa.

Zasad su u pitanju dva videa ali bice ih jos (jedan je zabave radi
shvaticete koji) :)



vardafx
Novi član
 
Postova:  2
Pridružio se:  04.12.2013 8:42

Re: Kratki filmovi sa 2D likovima

Postod Video Majstor » 10.12.2013 4:13

Dobrodošao! :drinks:

Oba videa su dopadljivi i simpatični. :) Pretpostavljam da je to bio i cilj. Animacija veoma kvalitetna.

ideja je kreiranje kratkih
videa sa odredjenim porukama.
Ovo ne shvatam (sve dok ne vidim), ali evo jedna ideja od mene: kao što sam gore rekao, postigao si dopadljive likove koji lako ljudima prirastu za srce. To je veoma bitno za komercijalni video. Znači možeš razmišljati u tom smeru da upotrebljavaš takav stil animiranih filmića za reklame, TV emisije, špice, najave, i drugi video koji se naplaćuje.

Inače, da li je sve tvoje delo (crtanje, zvuk, muzika) ili samo animacija?
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Kratki filmovi sa 2D likovima

Postod vardafx » 15.12.2013 10:17

Hvala na odgovoru i na savetima, sigurno u tom nekom smeru i razmisljam ali jos uvek
sve raduckam iz hobija i trazim neku svru toga.
Sve sto se nalazi u videu je moja kreacija osim muzike, koju inace pronalazim na nekim
free opcijama, ali ako bi se nesto ozbiljnije radilo sigurno bi i to autenticno bilo.

Inace u medjuvremenu sam napravio jedan video sa porukom sretan rodjendan.
Likovi se zasad manje vise ponavljaju ali imam u planu kreairanje jos jednog seta,
malo komicnog izgleda>

Pozzz

a evo i linka...
vardafx
Novi član
 
Postova:  2
Pridružio se:  04.12.2013 8:42

Re: Kratki filmovi sa 2D likovima

Postod Video Majstor » 22.12.2013 3:29

Sve sto se nalazi u videu je moja kreacija osim muzike
Dakle i crtač si. Crteži su sjajni! :winner:

Novi video je sjajan za decu a onaj drugi bi mogao da se koristi kao uzor za neki džingl za odrasle.

Usput, definicija džingla iz našeg rečnika:
Jingle (džingl)
Veoma mala i kratka reklama koja se lako pamti. Džingl sadrži neku zanimljivu i zaraznu melodiju, zaraznu i kratku pesmicu ili reklamni slogan. Može biti audio džingl kada se čuje samo melodija i recimo reklamni slogan ili video džingl kada se uz melodiju obično prikazuje logo i neka jednostavna animacija koja se takođe lako pamti i prepoznaje. Džingl obično traje od 1 do 5 sekundi.
Poznati džinglovi su na primer "Nike, just do it!", "always coca-cola", "E A sports... to the game" i sl. U mnogim TV serijama i poznatim crtanim serijama, se pri promeni scena prikaže džingl da vas još jednom podseti šta gledate. Na primer "Power rangers", "Transformers" itd. TV programi puštaju svoje džinglove u razmacima između emisija kako bi vas podsetili koji kanal gledate.
Džinglovi su moćna marketingška alatka koja je vrlo jeftina za izraditi a može imati mnogo jači efekat od mnogih skupih i dugih reklama. Kao kreativno delo, džinglovi su posebno zanimljivi TV producentima i producentima TV reklama.

http://www.videomajstor.com/recnik

Sam džingl ne mora da ti bude cilj, nego taj efekat koji džing izaziva kod publike. Dakle potpuno simpatično, veoma dopadljivo, zaraznost, nešto što se lako zapazi i zapamti...
Na priemr ako te karekteristike poprime likovi onda i oni mogu postati veoma popularni. Kreiranje tako privlačnih i zaraznih likova je itekako unosna veština. Niko ne zna formulu ali kad se jednom stvore takvi likovi onda oni sami od sebe dovode publiku, od filmova stavraju serije, prodaju proizvode u reklamama, od gledaoca stavraju obožavaoce... :wacko2:

primeri likova kod kojih postoji takav efekat:
- Švarcenergorovo "I'll be back"
- Dr Evil-ov mali prst pored usta.
- Minioni iz crtaća Despicable Me i njihov dopadljiv izgled
- "Go ahead, make my day" od Prljavog Harija
..itd. svi oni imaju nešto luckasto, zarazno, perpoznatljivo... i možda i neki tajni sastojak.
Koliko viidim ti si blizu toga da ukapiraš kako se te stvari "prave". :mail1:
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Filmmakeri - predstavljanje i radovi

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju