Corel problem exporta

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

Corel problem exporta

Postod Goja » 28.12.2012 10:07

Možda se neko razume

Pozdrav
Dešava se nešto čudno.Od pre neki dan nemogu da iz corel Draw x5 exportujem u jpg format?Jednostavno corel malo razmišlja i ugasi se.U druge formate skoro sve hoće da exportuje.Prvo sam uradio sistem restor na prethodni dan i ništa sve je isto.Zatim sam uradio restor na tri dana ranije i opet ništa.Onda sam sa ccleaner obrisao corel i ponovo instalirao i opet ništa.Sve radi savršeno jedino sa jpg formatom ni corelDraw ni corel photo paint neće jednostavno se isključe programi.Zatim sam ac dc deinstalirao pa opet instalirao i ništa.Ono našta ja sumljam je sledeće
instalirao sam protel sa lošim serijalom pa sam skinu drugi .Onda sam već instalirani protel deinstalirao i pred kraj deinstalacije postavljeno mi je pitanje dali hoću sve da izbrišem jer mmožda može da se dogodi da neka aplikacije u buduće neće raditi kod sistema 32 otprilike tako.Posle toga sam normalno instalira novi protel i sve radi e nakon toga nastaju problemi sa corelom.
Dali ima neki predlog sem preinstalacije xp - a koji koristm.
Hvala
Goja
Član foruma
 
Postova:  145
Pridružio se:  01.10.2010 13:23

Re: Corel problem exporta

Postod Video Majstor » 29.12.2012 23:53

Da li si ručno obrisao folder Corel u program files i applications data i u My Documents folderima? Ne znam da li ti programi za automatsku denstalaciju to obave kako treba...

Takođe da li si probao da export JPG fajla obaviš recimo na C: i da ima fajla bude jednostavno image.jpg ?

Da li je možda neki od foldera u kojem je projekat koristi domaća slova ŠĐČĆŽšđčćž ili tako nešto?
Za svaki slučaj prekontroliši i ove preporuke http://www.videomajstor.com/saveti
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Corel problem exporta

Postod Goja » 30.12.2012 9:14

Ne nisam obrisao u may documentsu ni jedan folder .to mi nije palo napamet
ali sam u medjuvremenu instalirao corel x4 i sve radi kako treba za sad me to zadovoljava
hvala na odgovoru
pozzzz
Goja
Član foruma
 
Postova:  145
Pridružio se:  01.10.2010 13:23

Re: Corel problem exporta

Postod Srdjan92 » 23.09.2013 18:36

Moze li da se radi istovremeno u Photoshopu cs6 i CoreluX4?Da prebacim sadrzaj iz Corela u photoshop i obratno.
Korisnikov avatar
Srdjan92
Član foruma
 
Postova:  4
Pridružio se:  23.09.2013 15:41

Re: Corel problem exporta

Postod Video Majstor » 24.09.2013 1:29

Dobrodošao! :drinks:
Srdjan92 je napisao:Moze li da se radi istovremeno u Photoshopu cs6 i CoreluX4?Da prebacim sadrzaj iz Corela u photoshop i obratno.

CorelDRAW je vektorska grafika a Photoshop je rasterska tako da to ne ide jedno sa drugim. Eventualno mogu nekim načinima da se prebace samo rasterski elementi crteža u CorelDRAW...
malo je duža priča. Ispričaj šta bi tačno prebacio iz kojeg programa u koji?

Ali ako si mislio na Corel PaintShop Pro onda može jer Corel PaintShop Pro može da snima i čita Photoshop format. Ja tako i radim kad treba da obradim neku sliku a ne mogu sve da uradim u PaintShop-u.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Corel problem exporta

Postod Srdjan92 » 24.09.2013 8:39

Video Majstor je napisao:Dobrodošao! :drinks:
Srdjan92 je napisao:Moze li da se radi istovremeno u Photoshopu cs6 i CoreluX4?Da prebacim sadrzaj iz Corela u photoshop i obratno.

CorelDRAW je vektorska grafika a Photoshop je rasterska tako da to ne ide jedno sa drugim. Eventualno mogu nekim načinima da se prebace samo rasterski elementi crteža u CorelDRAW...
malo je duža priča. Ispričaj šta bi tačno prebacio iz kojeg programa u koji?

Ali ako si mislio na Corel PaintShop Pro onda može jer Corel PaintShop Pro može da snima i čita Photoshop format. Ja tako i radim kad treba da obradim neku sliku a ne mogu sve da uradim u PaintShop-u.


Video Majstore,
Hteo sam slici da dodam neke efekte koje ima Corel i kad je obradim u Corelu da je vratim ponovo u Photoshop ali da mi oba programa budu otvorena.Jasna mi je razlika izmedju rasterske i vektorske slike i da photoshop ne podrzava vektorsku.
Korisnikov avatar
Srdjan92
Član foruma
 
Postova:  4
Pridružio se:  23.09.2013 15:41

Re: Corel problem exporta

Postod Video Majstor » 26.09.2013 21:00

Mogao bi da žongliraš tako da u Photoshopu snimiš u BMP formatu koji može kao bitmap da se uveze u Corel. E sad efekte koje ima CorelDRAW, zavisi sve da li su ti efekti primenjivi na bitmap. Na kraju naravno u Corelu snimiš opet kao BMP i otvoriš u Photoshop-u... i tako u krug.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju

cron