Par stvari za početak...

Radovi, Predstavljanja, Portfolio, Komentarisanje...

Moderatori: Video Majstor, djyova

Opis foruma
Na hiljadu ljudi ima najmanje jedan koji se zanima za Filmmaking. To znači da samo u Srbiji ima najmanje deset hiljada filmmakera ili onih koji žele da to postanu. Na žalost, do sada je bilo tako da se medjusobno jedva i poznaju. Saradnje veoma malo. Pokazivanja svojih radova javnosti, još manje.
Verovatno najveći problem je bio to što skoro uvek čitav filmmaking proces obavlja samo jedna osoba. Pošto niko nije savršen i talentovan za sve i radovi su patili od nedostataka u nekim aspektima.
Jedan od ciljeva ovog foruma je da to promenimo nabolje. Da bude pogodno mesto okupljanja domaćih filmmakera.

Za filmmakere i sve koji žele da vide njihove radove smo osmislili ovaj forum "Filmmakeri - predstavljanje i radovi" gde možete prikazati javnosti vaše radove, predstaviti se, prikazati svoje sposobnosti i saznati za druge filmmakere. Nadamo se da će, pored upoznavanja, vremenom doći do saradnji, okupljanja ekipa, timova, sve većeg broja radova i sve većeg kvaliteta.

Svim filmmakerima želimo mnogo uspeha!

Par stvari za početak...

Postod djyova » 01.10.2010 18:40

Pozdrav svima. Već neko vreme se amaterski zanimam za video montažu, nemam ništa od opreme (osim kompa i ideja), pa tako jedino mogu predstaviti nekoliko svojih radova koji su iz oblasti montaže.

Evo nekoliko radova, od početka pa na ovamo (hronološki).

Prva montaža:

P.S. Izvorni materijal je lošijeg kvaliteta, tako da nije moglo bog zna šta da se uradi.

Izlet u montažu spota:

P.S. Korišćen materijal iz filma "Akira" i filma "Princess Mononoke aka Mononoke Hime".

Veliki brat...




P.S. Svi video klipovi iz velikog brata imaju preko 1.5M pregleda.

Beogradski Sindikat - Na Bojnom Polju

P.S. Na žalost nezavršen...

Lost - Fan made promo i teaser...



Parodije...



300 - The Battle Of Kosovo - Trailer


Lost - The Journey Of Mister Black

P.S. Hteo sam u 10 minuta da ispičam drugačiju priču. Priču čoveka koji je poznatiji kao Black Smoke. Nadam se da mi je uspelo...

Lost - What's Up Parody


Toliko za sad.

Moj YouTube kanal: http://www.youtube.com/djyovaserbia

Ah da, zaboravih. Počeo sam u Ulead VideoStudio programu, a sada koristim Sony Vegas Pro.
Korisnikov avatar
djyova
Član foruma
 
Postova:  90
Pridružio se:  01.10.2010 17:46

Re: Par stvari za početak...

Postod Video Majstor » 01.10.2010 21:05

Svaka cast!
Definitivno si majstor da napravis zanimljivi video. Odgledao sam sve sa jednakom paznjom i bili su mi jako zabavni. :yes:
Ima nesto u atmosferi tih videa sto ne bi trebao da menjas. Magicna formula :D

Odlicno uklapas video i pratecu muziku. Toi nije mala stvar jer sam primetio da mnogi imaju problema bas sa tim.

Samo napred!

nemam ništa od opreme (osim kompa i ideja), pa tako jedino mogu predstaviti nekoliko svojih radova koji su iz oblasti montaže.

To ne mora da znaci nista lose. Video montaza je profesija jednako vazna i cenjena kao i sve ostalo u filmmakingu. I kod profesionalskih filmskih ekipa svako radi samo jedan posao, kameraman samo snima, glumci samo glume, montazeri samo montiraju... Po mom misljenju problem filmmakera amatera je bas u tome sto se tesko sastaje ekipa pa jedan mora da radi sve.

Ja isto nemam nista od opreme za snimanje (imam stalak doduse) ali nastojim se ukljuciti u filmmaking kroz scenario. Sad sam bio prezauzet nekoliko dana ali bice i to za neko vreme.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Par stvari za početak...

Postod Slankamenac » 02.10.2010 22:46

Odgledao sam svaki video, i svaki mi je drzhao pazhnju od samog pochetka pa do kraja! :) Pogotovo Sandra Valterovic i upskirt, hehe.

Slazhem se sa VideoMajstorom da odlichno uklapash video i pratecu muziku, super izgleda!

Subscribe sam se na kanal.
Slankamenac
Član foruma
 
Postova:  7
Pridružio se:  20.09.2010 1:30
Lokacija:  Novi Sad

Re: Par stvari za početak...

Postod Goja » 03.10.2010 13:03

Dosta zaniljivih ideja ,malo tehničkih grešaka ,muzika je uglavnom dobro izabrana mada o muzici uvek može da se diskutuje,za neku ozbiljniju analizu trebalo bi više vremena .
Sve u svemu lepi radovi.
Goja
Član foruma
 
Postova:  145
Pridružio se:  01.10.2010 13:23

Re: Par stvari za početak...

Postod djyova » 05.10.2010 11:10

Hvala na komentarima.

Za razliku od nekih ljudi koje znam, a koje se takođe amaterski bave montažom, ja kada dobijem ideju za montažu, odaberem video klipove, zatim muziku, a onda prvo što uradim ubacim tu muziku, i na osnovu nje krećem sa montažom.

Nije nemoguće montirati i prvo video, pa kasnije lepiti muziku, ali je mnogo teže, i krajnji efekat je lošiji nego ovaj način koji sam opisao.

Osnovno je da prelazi ili promena kadrova ide po taktovima kompozicije, mada je negde to nemoguće, ali gde god je moguće ja to tako radim.

Za neke tehničke greške znam i sam, ali sam ih na primer primetio tek nakon uploadovanja videa na tube, tako da mi je posle bilo žao da ih brišem i uploadujem ponovo, kad su već napravili preglede.

Nije loše da mi ukažete na sve greške, da bih imao smernice šta da popravim.
Korisnikov avatar
djyova
Član foruma
 
Postova:  90
Pridružio se:  01.10.2010 17:46

Re: Par stvari za početak...

Postod Video Majstor » 05.10.2010 17:30

Osnovno je da prelazi ili promena kadrova ide po taktovima kompozicije, mada je negde to nemoguće, ali gde god je moguće ja to tako radim.

Ja sam jos davno bio primetio kod techno/trance/house spotova da se scena menja na svikih cetiri otkucaja (jedan takt) i tada sam pomislio da sam nasao formulu. Medjutim kasnije sam video da kod mnogih spotova se to menja mnogo brze, recimo 2,5-3 otkucaja i vec nova scena. ...U svakom slucaju meni i dalje najvise odgovara sporije menjanje scena i podudarno sa taktovima kao kod ovoga sto ti kazes.

Ne znam da li si probao program Virtual DJ koji moze da sluzi i kao DJ i VJ program, miksa i samo muziku a i video. Ima recimo zanimljiv video efekat da se slika zumira u ritmu muzike. Na svaki otkucaj (udarac bas bubnja) slika trzne prema vama. Cak i prost video snimak se tako lepo uklopi sa muzikom.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Par stvari za početak...

Postod djyova » 05.10.2010 17:48

Naravno Virtual DJ je čudo.

A nisam ni mislio na svaki takt, al u trenutku kad treba da se menja kadar da bude baš na kraju takta u pesmi. Odnosno i tu ima caka pa je lepo kad se pusti do 6 frejma i u naredni takt taj željeni prelaz.
Korisnikov avatar
djyova
Član foruma
 
Postova:  90
Pridružio se:  01.10.2010 17:46

Re: Par stvari za početak...

Postod georgije » 10.10.2010 12:41

Trjler za 300 - The Battle Of Kosovo je odlican..Imas dobar osecaj za ritam i za sklapanje price kadrovima...Drugo nisam gledao...had no time
georgije
Član foruma
 
Postova:  7
Pridružio se:  10.10.2010 12:23

Vrati se na Filmmakeri - predstavljanje i radovi

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju

cron