Da li bi ovo moglo da se nazove scenariom

Pisanje scenarija, ideje, pomoć, potražnja, objavite vaš scenario...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
Pisanje scenarija, ideje, pomoć, potražnja, objavite vaš scenario...

---
Nedostatak scenarija i scenarista je trenutno jedan od glavnih problema filmmakera amatera. Najčešće čak i osobe koje su veoma talenovane za tehnički deo filmmaking procesa ne mogu da snime dovoljno zanimljiiv film jer nemaju scenario. Bez dovoljno dobrog scenarija radovi se uglavnom svode na probe i demonstracije tehničkih sposobnosti ili to moraju biti muzički spotovi.

U cilju da to rešimo izdvojili smo ovaj forum za diskusije u vezi scenarija. Pokušaćemo privući što više scenarista i pisaca i raditi na rešavanju ovog problema.

Pozivamo scenariste i one koji bi želeli postati scenaristi, da se pridruže ovim diskusijama i oslobode svoju kreativnu stranu.

Da li bi ovo moglo da se nazove scenariom

Postod Silton » 04.02.2013 18:58

Pozdrav,
ovo sam pisao, kao neki scenario (ako je to uopste), za seriju, pozorisnu predstavu ili...

Prvi deo

http://libramediablog.wordpress.com/201 ... nikuvanje/

Drugi deo

http://libramediablog.wordpress.com/cat ... ti-seljak/


Kratko pismo

http://libramediablog.wordpress.com/2012/12/17/pismo/

Zeleo bih iskreno misljenje, mozda ce vam trebati prevod. ;)
Silton
Član foruma
 
Postova:  11
Pridružio se:  04.02.2013 17:42

Re: Da li bi ovo moglo da se nazove scenariom

Postod G-S-M01 » 30.03.2013 19:09

Jako bih voleo da procitam vas scenario sem sto je na meni nepoznatom jeziku tako da bih vas molio da ga prevedete!Ukoliko ste ga vec preveli molim vas da mi ga posaljete na e-mail [email protected] !!!Unapred hvala!!! :D
G-S-M01
Član foruma
 
Postova:  19
Pridružio se:  26.03.2013 12:31

Re: Da li bi ovo moglo da se nazove scenariom

Postod Video Majstor » 02.04.2013 3:35

G-S-M01 Dobrodošao! :drinks:

Drago mi je da si zainteresovan za čitanje scenarija. :)
I drago mi je da je ova rubrika živnula. :) Dugo vremena je nedostatak scenarista bio veliki problem...

Pozdrav,
ovo sam pisao, kao neki scenario (ako je to uopste), za seriju, pozorisnu predstavu ili...

...

Zeleo bih iskreno misljenje, mozda ce vam trebati prevod
Pročitaću i ja svakako. Samo imam dosta toga što sam dobio na čitanje i moram da budem fer i da čitam redom...
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Da li bi ovo moglo da se nazove scenariom

Postod G-S-M01 » 02.04.2013 18:02

Hvala na toploj dobrodošlici Videomajstor-e... :drinks: !!!
Ovaj sajt mi se svideo još dok sam ga gledao kao gost,ali sada mi se još više svidja!!! Sa onim što ste napisali u vezi nedostatka scenarista se ne slažem,zato što je već toliko njih ponudilo svoj scenario a još više njih se zainteresovalo!!!
Evo priče o jednom mom scenariju koji sam do nedavno pisao:Imao sam ideju,imao sam priču,odlučio sam da napišem scenarijo za jednu dosta običnu komediju sa dozom romantike.Znam da to nije najlakše na svetu ali mi je sve bolje išlo!Do prošlog petka napisao sam čak oko 3/5 scenarija i odlučio sam da nastavim kod najboljeg prijatelja kod kog sam ionako išao u subotu.Sve što sam do tad napisao preneo sam na fleš memoriju da bi nastavio kod njega.Pošto smo se malo zapričali nisam puno uradio kod njega.U povratku me je zahvatio pljusak koji baš i nisam mogao da izbegnem pošto sam išao kejom u Novom Sadu(gde ja inače živim) pa sam odlučio da se ubrzam do kuće.Nažalost nije vredelo jer se fleš potpuno natopio do kuće.Nije radio tako da je sav dosadašnji scenario bio uništen.Još nisam odneo fleš na popravku mada iskreno mislim da će mi ga samo zameniti za novi.Juče sam počeo sve ispočetka i pokušavam da se setim kako ide ali mi to ne polazi baš za rukom.Bez obzira na sve potrudiću se da ponovo napišem scenarijo. :good: Nikad ne odustajem!!! :hi: Dovidjenja do sledećeg puta!!! G-S-M01
G-S-M01
Član foruma
 
Postova:  19
Pridružio se:  26.03.2013 12:31

Re: Da li bi ovo moglo da se nazove scenariom

Postod Video Majstor » 05.04.2013 6:08

On nema u sebi napona tako da sama voda ne bi trebla da mu naškodi. Naravno, najvažnije je da ga ne uključuješ dok se ne osuši potpuno. Treba samo da ga ostaviš nekoliko dana na neko toplo mesto da sva voda ispari. Tokom leta možeš izneti van dok je sunčano i suvo. A sada ja nejbolje da ga staviš na radijator nekoliko dana.

Juče sam počeo sve ispočetka i pokušavam da se setim kako ide ali mi to ne polazi baš za rukom.
Vidiš naučio si jednu lekciju, koja je dosta bitna kod bilo kakvog rada sa kompjuterom. Pouka je "čuvanje fajlova na digitalnim medijima nije potpuno sigurno i ne možeš imati poverenja u samo jednu kopiju. Treba ostaviti nekoliko kopija na različitim meidjima."... USB stickovi su najnesigurniji od svih. Da ne spominjem da su pravi mamac za viruse.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Da li bi ovo moglo da se nazove scenariom

Postod G-S-M01 » 08.04.2013 23:42

Hvala na odgovoru Videomajstor!!! :D

Video Majstor je napisao:Vidiš naučio si jednu lekciju, koja je dosta bitna kod bilo kakvog rada sa kompjuterom. Pouka je "čuvanje fajlova na digitalnim medijima nije potpuno sigurno i ne možeš imati poverenja u samo jednu kopiju. Treba ostaviti nekoliko kopija na različitim meidjima."... USB stickovi su najnesigurniji od svih. Da ne spominjem da su pravi mamac za viruse.


Tu se slažem i trebalo bi sledeći put da budem pažljiviji. :blush: :good:
G-S-M01
Član foruma
 
Postova:  19
Pridružio se:  26.03.2013 12:31

Re: Da li bi ovo moglo da se nazove scenariom

Postod Video Majstor » 11.04.2013 19:31

Sa onim što ste napisali u vezi nedostatka scenarista se ne slažem,zato što je već toliko njih ponudilo svoj scenario a još više njih se zainteresovalo!!!
Eh ovo sam zaboravio da prokomentarišem. :)
To sm napisao kada sam otvarao ovaj forum. A eto u međuvremenu, kao što vidiš, stvari su se dosta popravile :) Postigli smo nešto ipak :yahoo:

Ima još oblasti koje treba da se poboljšaju. Radiću i na tome samo da dođem do malo više vremena...
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Da li bi ovo moglo da se nazove scenariom

Postod igorbb222 » 05.08.2013 14:50

pozdrav svima.
tragajuci za pravim informacijama o scenariju i pisanju istih, naisao sam na ovaj sajt.

ne znam koliko je ozbiljnih ljudi koji mogu da mi pomognu ali ipak da pokusam.

svako misli da ima odlican scenario, da ima odlicnu pricu, radnju... pa sam i ja jedan od tih.
ne bih se upustao u takve stvari da mi nisu rekli da imam stvarno talenta i da bi to trebao da iskoristim.

kao mali sam obozavao filmove. akcije, horore, trilere... i jos kao klinac sam unapred predvidjao kraj. kako ce da se zavrsi film, ko je ubica itd...
napisao sam knjigu, scenario ili vec kako bih nazvao to, i igrom slucaja je sve obrisano iz kompa
ali je sreca da znam sve detalje pa mi nije problem to sve da prepricam i da dodam jos nesto ako je potrebno.

moje pitanje glasi:
kome da se obratim u vezi moje price? ko ko je zaduzen za pronalazenje novih ideja?

nadam se da sam na pravoj adresi i da neko moze da me uputi dalje.
ukoliko bas nekog interesuje prica, mogu u kratkim crtama da opisem.
pozdrav
igorbb222
Član foruma
 
Postova:  3
Pridružio se:  05.08.2013 14:36

Re: Da li bi ovo moglo da se nazove scenariom

Postod Video Majstor » 08.08.2013 11:45

Dobrodošao! :drinks:

Pošto si postavio dva posta koji su donekle slični pa ću odgovoriću delom ovde a delom u temi viewtopic.php?f=6&t=3517

moje pitanje glasi:
kome da se obratim u vezi moje price? ko ko je zaduzen za pronalazenje novih ideja?
Kao što piše u našem tekstu "Filmska Ekipa" producent je taja u filmskoj industriji koja ima tu ulogu:
Producent ... On je snaga i volja projekta. Producent naručuje i odobrava scenario, bira i zapošljava režisera i ostale najvažnije članove ekipe. On motiviše i plaća ostale članove ekipe.

Dakle producent je taj koji sve inicira, naruči ili pronadje gotov scenario, zaposli stručne ljude koji će snimiti film. Svaki film je nastao tako što je neki producent započeo projekat obezbedio novac i scenario i zaposlio okupio ostale članove filmske ekipe...
Medjutim producent u principu nije konkretno zanimanje koje unapred postoji. Producent postaje onog momenta kad obavi ovo što je opisano iznad.

Niko nije zadužen unapred. Onaj prvi u celom procesu od ideje do gotovog filma je producent i on je taj koji započinje zaduživanje/zapošljavanje drugih.

Producent može biti neko ko je sposoban da obezbedi finansiranje filma ili možda ako je bogat da to uradi sopstevnim novcem. On ne mora biti stručan samo mora angažovati stručne ljude iz filmske ekipe koji znaju kako se snima film (ako je obezbedjen novac za njih i ako je obezbedjen budžet za film). Naravno postoji mogućnost da velike produkcijske kompanije imaju ljude koji su praktično zaposleni na tim pozicijama i spremni da se angažuju kao producenti kad im se ukaže zanimljiva prilika. Ali takve kompanije su češće samo finansijeri (izvršni producenti) i vlasnici studija i opreme i vlasnici licenci i intelektualne imovine.

kome da se obratim u vezi moje price?

Na onim tržištima gde postoji mnogo scenarista, mnogo scenarija i snima se mnogo filmova takodje postoje agenti/agencija za scenariste koji preuzimaju scenarija od scenarista i uzimaju procenat od zarade ukoliko uspeju da nadju nekoga ko bi kupio scenario. U Srbiji pretpostavljam da ne postoji takva agencija.
O tim agentima sam već pisao ovde viewtopic.php?f=6&t=3093#p6372
tako da preporučujem da najpre to pročitaš.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Scenario

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju

cron