CCE SP3 edit clip...

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

CCE SP3 edit clip...

Postod kokolo » 16.07.2013 2:20

Jedno kratko pitanje. Da li je neko upoznat sa mogucnoscu da u CCE SP3 odabere samo deo DV AVI fajla i samo njega odredi za radni zadatak tj. encodiranje u neki od ponudjenih profila dvd, mpeg2, vcd... To je moglo u ranijim verzijama CCE. Molio bih uputstvo kako doci do te opcije, hvala.
kokolo
 

Re: CCE SP3 edit clip...

Postod Video Majstor » 16.07.2013 3:41

Pretpostavljam da misliš da se video skrati tj. da može da se izbaci početak i kraj.

Ovde imaš original uputstvo za Cinema Craft Encoder SP3: http://www.cinemacraft.com/file/ccesp3/ ... ccesp3.pdf

Na strani 26 u tom uputstvu je objašnjeno dodavanje markera. Markerima se označava IN i OUT i pretpostavljam da je to namenjeno za obeleževanaje početka i kraja.


...Inače nisam ni znao da se pojavila nova verzija. Skidam i ja sada SP3 pa ću ga isprobatti.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: CCE SP3 edit clip...

Postod kokolo » 17.07.2013 0:45

Da na to sam mislio, da korigujem originalni DV AVI zapis sa camcordera.

Hvala, pomoglo je, malo izokola ali bar sam video da moze. Uputsvo za CCE je stvarno .*%@... Ko nije radio sa ranijim verzijama, nema mu pomoci. Dodavanje markera na str. 34 se odnosi na deo video zapisa ciji ce uvodni segment bite tretiran kao I frame, i nista vise. Na 83. strani se pominju markeri ali ne vidim ni detekciju time code niti mi je jasno kako da uklonim neki marker prema prilozenom uputstvu. Nelogicno je u radnom listu odrediti koji segment ce biti obradjivan...

Bice ovde podosta zabave da se obucim za osnovni rad sa CCE SP3. Ranije verzije su znatno preglednije, komande logicnije, a u mom slucaju znatno brze. Na W7/64 desktopu jedva 32 fr/sec a verzija 2.70 na laptopu 120 fr/sec XP PRO. Da napomenem da je na desktopu AMD Phenom 9850 Quad Core 2,5 Ghz sa 8Gb DDR2 memorije!
kokolo
 

Re: CCE SP3 edit clip...

Postod kokolo » 19.07.2013 13:10

Evo, da privedem kraju pricu o CCE SP3. Nimalo uzivajuci mukotrpno sam upoznao SP3 opciju po opciju. Nelogicne komande za najjednostavnije stvari su iritirajuce. Posebna glupost je nemogucnost izbora da izlazni CBR DVD fajl ili DVD film bude integrisan sa zvukom, jedino separate, baska slika, baska zvuk. To podrazumeva dodatni muxer za spajanje... Sve je bez savrsene potrebe iskomplikovano u ovoj ediciji CCE. Zabrinjava me sporost koju sam ranije pomenuo. Za probu sam instalirao 3 generacije CCE, prethodne rade u proseku 4x brze na istom fajlu uzetom za primer. Ako jos nesto nekog interesuje pokusacu da pomognem.
kokolo
 

Re: CCE SP3 edit clip...

Postod Video Majstor » 20.07.2013 2:25

A da li ti baš moraš da koristiš SP3 verziju? Mislim ukoliko si utvrdio da je lošija, zašto se ne zadržati na starijoj verziji?
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: CCE SP3 edit clip...

Postod kokolo » 20.07.2013 11:51

Naravno da ne, a tu su i mnogi drugi alati. Ali kada sam presao na desktop i W7/64 ucinilo mi se nekako logicno i da koristim nesto savremeniji softver. Ipak, basic verzija 2.70 ima skoro deceniju kako je objavljena. Ovo pisanije je nekako vise u istrazivacke svrhe sa komentarima sta mi je zasmetalo.
kokolo
 

Re: CCE SP3 edit clip...

Postod Video Majstor » 25.07.2013 3:40

Ovo pisanije je nekako vise u istrazivacke svrhe sa komentarima sta mi je zasmetalo.
Jasno. Slobodno se upuštaj ovde u video kompresiju i eksperimentiasnje :good:

Ali kada sam presao na desktop i W7/64 ucinilo mi se nekako logicno i da koristim nesto savremeniji softver. Ipak, basic verzija 2.70 ima skoro deceniju kako je objavljena.
Jeste mada sami MPEG-2 enkoderi već dosta godina nisu imali nikakvog napretka. Njihov maksimum je dostignut. Jedini napredak može biti u samim programima za konvertovanje tj. većem broju ulaznih formata...
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: CCE SP3 edit clip...

Postod kokolo » 28.07.2013 19:57

Nije me mrzelo da na istom desktopu reinstaliram OS samo u 32 bitnoj verziji. Prosek obrade sada iznosi 145 fr/sec (skoro 6 puta brze od real time)! Znaci da podrska 64 bit. sistemima o kojoj govori proizvodjac ne znaci da je napisan za 64 bit vec samo da ce program raditi i na ovoj verziji OS, makar znatno sporije.

Hvala na razumevanju.
kokolo
 

Re: CCE SP3 edit clip...

Postod Video Majstor » 29.07.2013 2:41

Nisam siguran da sam u potpunosti razumeo. Da li je na 64bitnom sistemu sporiji ili je isto?


Takodje si pomenuo da je sporiji od starih verzija. Da li je isto i sada sa 32-bitnom verzijom?
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: CCE SP3 edit clip...

Postod kokolo » 29.07.2013 14:42

U mom slucaju na W7/32 verziji znatno brzi. Na XP/32 najbrzi. Ipak ste u pravu, nije ovaj softver ozbiljno razvijan u poslednje vreme.
kokolo
 

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju

cron