GENERATOR

Radovi, Predstavljanja, Portfolio, Komentarisanje...

Moderatori: Video Majstor, djyova

Opis foruma
Na hiljadu ljudi ima najmanje jedan koji se zanima za Filmmaking. To znači da samo u Srbiji ima najmanje deset hiljada filmmakera ili onih koji žele da to postanu. Na žalost, do sada je bilo tako da se medjusobno jedva i poznaju. Saradnje veoma malo. Pokazivanja svojih radova javnosti, još manje.
Verovatno najveći problem je bio to što skoro uvek čitav filmmaking proces obavlja samo jedna osoba. Pošto niko nije savršen i talentovan za sve i radovi su patili od nedostataka u nekim aspektima.
Jedan od ciljeva ovog foruma je da to promenimo nabolje. Da bude pogodno mesto okupljanja domaćih filmmakera.

Za filmmakere i sve koji žele da vide njihove radove smo osmislili ovaj forum "Filmmakeri - predstavljanje i radovi" gde možete prikazati javnosti vaše radove, predstaviti se, prikazati svoje sposobnosti i saznati za druge filmmakere. Nadamo se da će, pored upoznavanja, vremenom doći do saradnji, okupljanja ekipa, timova, sve većeg broja radova i sve većeg kvaliteta.

Svim filmmakerima želimo mnogo uspeha!

GENERATOR

Postod Gost » 20.09.2010 1:36

Pozdrav svima,

Ovo je moj prvi amaterski kratak film. Svaka kritika je i vishe nego pozheljna.
http://www.youtube.com/watch?v=AnyfGDFI7TI

Ja sam rezhirao, montazhirao i odradio zvuk (sve postsinhrono). Dva prijatelja su mi pomogla oko snimanja poshto sam ja morao i da glumim.

Hvala puno unapred,
Pozdrav!

Slankamenac
Gost
 

Re: GENERATOR

Postod Slankamenac » 20.09.2010 1:39

Sluchajno sam postavio temu kao "Gost" a ne kao ulogovan member sa nick-om "Slankamenac"... :)
Slankamenac
Član foruma
 
Postova:  7
Pridružio se:  20.09.2010 1:30
Lokacija:  Novi Sad

Re: GENERATOR

Postod Video Majstor » 20.09.2010 22:35

Dobrodošao! :drinks:

Film je odličan! pogotovo kada se uzme u obzir da je prvi i da si puno toga morao sam da radiš. Atmosfera, scenografija, kostim i razni detalji su odlični... :winner:

Ja lično volim atmosferu iz filmova i romana Stivena Kinga a u ovom tvom filmu ima baš toga. S tim u vezi ću reći par predloga:
Moglo bi u postprodukciji još da se eksperimentiše sa svetlošću i bojama. Na primer verujem da programi za za efekte mogu relativno lako da dodaju efekat magle odredjene boje. Na primer da se celoj slici doda malo braon-žuto-prljave nijanse tako da i nebo i okolina vise deluju zatrovano. Trenutno snimci su napravljeni po sunčanom i vedrom vremenu što daje više optimizma a ciljanoj postapokaliptičnoj ili horor atmosferi više dolikuje tama i pesimizam. Možda bi i dodavanje recimo zelenkaste magle u nekim il isvim scenama takodje pomoglo dočaravanju ovog efekta.

Što se scenarija tiče film ima samo prikaz zapleta pa nije kompletan ali može biti odličan uvod za kompletnji film. Na primer, nakon ovog uvoda koji prikazuje problem u kojem se glavni lik našao da sledi malo rada na rešavanju tog problema a zatim rasplet tj. neki zanimljiv način izlaza iz problematične situacije.
Takodje može film da se nastavi tako da je u uvodnom delu prikazana samo opasnost u toj kući a da onda glavni lik ili likovi bude neko drugi ko će morati rešiti to što on nije uspeo.

p.s.
Pogledaj i film "The Mist" http://www.imdb.com/title/tt0884328/ od Stivena Kinga. U jednom delu takodje rade na pokretanju jednog generatora pa može biti zanimljiv izvor ideja...
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: GENERATOR

Postod djyova » 01.10.2010 19:24

Super ideja, i nije loše odradjeno.

Posto se u drugoj temi ponudih za saradnju za scenario, evo par ideja za produžetak odnosno nastvak.

U trenutku dok leži na podu, a ruka mu se trza, čuju se pucnji, i lik biva spašen, ali ne od svoje ekipe već od preživelih posle atomske kataklizme. U sceni se vidi da je lik spašen ali se ne vidi ko ga je spasio.

Sledeća scena, lik se budi, zamućenog pogleda, i vidi da je u nekoj vrsti skloništa. U pozadini se čuje mašinsko brujanje, i rasprava nekoliko osoba...
Korisnikov avatar
djyova
Član foruma
 
Postova:  90
Pridružio se:  01.10.2010 17:46

Re: GENERATOR

Postod Slankamenac » 02.10.2010 22:21

Hvala puno obojici na odlichnim komentarima.

Stvarno super ideje za scenario, nisam razmishljao o nastavku uopshte ali poshto ste mi zagolicali inspiraciju sada je nastavak neminovan.

Stavio sam da se skida film "The Mist", pogledacu ga josh vecheras, bash me interesuje.
Slankamenac
Član foruma
 
Postova:  7
Pridružio se:  20.09.2010 1:30
Lokacija:  Novi Sad

Re: GENERATOR

Postod Video Majstor » 03.10.2010 16:27

Stvarno super ideje za scenario, nisam razmishljao o nastavku uopshte ali poshto ste mi zagolicali inspiraciju sada je nastavak neminovan.

Eto dobre prilike da testiramo forum "Scenario" :)

Stavio sam da se skida film "The Mist", pogledacu ga josh vecheras, bash me interesuje.

Inace me tvoj film najvise podseca na igru S.T.A.L.K.E.R (radnja u cernobilu nakon nuklearne katastrofe) ali filma The Mist sam se setio jer sam spomenuo Stivena Kinga. Svavako moze da inspirise za pricu tvog filma. Recimo asocijacije:
generator- dolazak struje - paljenje svetla - svetlo privlaci stvorenja - stvorenja dovode u opasnost glavnog lika - (to je zaplet) - ...
A rasplet na primer: potrebno ukapirati da "stvorenja" privlaci svetlo i da treba ugasiti generator. Ili iskoristiti svetlo kao mamac pa ih odvesti u smrt.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: GENERATOR

Postod Goja » 03.10.2010 17:57

Odličan film drži pažnju ima atmosferu jedina zamerka što se očekuje neko obljašnjenje al njega nema kao što reče video majstor film ima samo prikaz zapleta
tako da u sledećem filmu možeš da kreneš sa tri godine ranije recimo
i tu obljasnis sta se zapravo desilo pa nastavimo dalje da gledamo
lep lepo odlično si to uradio
Goja
Član foruma
 
Postova:  145
Pridružio se:  01.10.2010 13:23

Re: GENERATOR

Postod Slankamenac » 08.10.2010 23:04

@VideoMajstor
Odgledao sam Mist, nije losh film. Bravo za pogodak shto se tiche stalker-a poshto mi je misao od postapokaliptichnih igara i krenula, to mi je bila neka podloga shto se tiche kostimografije i lokacije snimanja.

@Goja
Hvala na gledanju, iskrenoj kritici i ponajvishe na odlichnoj ideji!

Kada mi uslovi budu bili takvi pa da mogu da nastavim sa snimanjem postavicu temu za ideju za scenario pa ako neko bude zheleo da uchestvuje sa svojom mashtom i kasnije imenom ili mozhda chak i kao deo tima i vishe je nego DOBRODOSHAO!

Hvala josh jednom jako puno na podrshci, komentarima i idejama.
Slankamenac
Član foruma
 
Postova:  7
Pridružio se:  20.09.2010 1:30
Lokacija:  Novi Sad

Re: GENERATOR

Postod Video Majstor » 13.11.2010 0:11

Inace me tvoj film najvise podseca na igru S.T.A.L.K.E.R (radnja u cernobilu nakon nuklearne katastrofe)

Bravo za pogodak shto se tiche stalker-a poshto mi je misao od postapokaliptichnih igara i krenula, to mi je bila neka podloga shto se tiche kostimografije i lokacije snimanja.

Rusi će izgleda snimati TV seriju S.T.A.L.K.E.R. Snimili su pilot (prvu probnu) epizodu pa će odlučiti. Mogu ti reći da atmosfera i scene stvarno sliče tvom filmu Generator. ...Eto ujedno i ideja kako bi nastavak Generatora mogao da izgleda.

Evo trejlera za STALKER TV seriju koji se pojavio pre dan-dva:
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: GENERATOR

Postod Slankamenac » 15.11.2010 12:20

Haha, super! :)
Zanimljiva atmosfera u plotu, i zaista podsecam na onog ko je rezhirao seriju, mada vishe na onog ko je radio zvuk poshto tu ima najvishe slichnosti. Lepo lepo :)
Slankamenac
Član foruma
 
Postova:  7
Pridružio se:  20.09.2010 1:30
Lokacija:  Novi Sad

Vrati se na Filmmakeri - predstavljanje i radovi

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju

cron