Reprodukcija video 8, pomocu digital 8 kamere

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

Reprodukcija video 8, pomocu digital 8 kamere

Postod PetarKG » 18.12.2010 12:12

Prebacivao sam ranije video snimke HI 8 formata u DVD. Za reprodukciju snimka sam koristio kamkorder Sony digital 8 (DCR-TRV 130E). Sada imam vise kaseta koje je su verovatno u formatu video 8. Pronasao sam ranije na internetu tekst o tome koje formate reprodukuju Digital 8 kamere, koliko se secam, trebelo bi da ova kamera reprodukuje i video 8, ali reprodukcija je ista kao kada pustim praznu (nesnimljenu traku). Tekst na internetu vise nemogu da pronadjem.
Bio bi zahvalan ako bi mi neko dao prave informacije.
Poslednji put menjao PetarKG dana 22.12.2010 2:05, izmenjena samo jedanput
PetarKG
Član foruma
 
Postova:  11
Pridružio se:  20.10.2010 19:49
Lokacija:  Kragujevac

Re: Reprodukcija video 8, pomocu digital 8 kamere

Postod Video Majstor » 18.12.2010 12:37

Moram proveriti ali sada ću ti odgovoriti po sećanju:

Generalno obe kamere koriste fizički iste ili skoro iste kasete. Medjutim razlikuju se po formatru zapisa koji sniamju na te kasete. To ujedno znači da jedna kamera ne pušta i jedan i drugi format već samo jedan.

Medjutim neke kamere imaju mogućnost digitalizacije analognog videa. Znači na nju se spoje video kablovi i onda na izlazu daje digitalni video kao sa digital8 kaseta. Znači možda ipak postoji šansa sa nekom od takvih kamera da možda ipak čita oba zapisa.

Eto, proveriću još kad malo uhvatim vremena...

A koji je tačno model kamere u pitanju? moža će i to pomoći.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Reprodukcija video 8, pomocu digital 8 kamere

Postod PetarKG » 18.12.2010 13:02

Siguran sam da ova kamera a verovatno i sve Digital 8 kamere mogu da reprodukuju HI 8, stom razlikom sto HI 8 nema signal na fireware izlazu, vec samo na analognom. Video glave citaju i analogni i digitalni zapis, prakticno one "neznaju" da li je zapis analogni ili digitalni. To je elektromagnetni zapis koji kasnije softver obradjue i prepoznaje kao digitalni odnosno analogni. Bitno je samo da se poklapaju standardi tih elektromagnetnih zapisa (velicina procepa, ugao video glava ... i sl.)
PetarKG
Član foruma
 
Postova:  11
Pridružio se:  20.10.2010 19:49
Lokacija:  Kragujevac

Re: Reprodukcija video 8, pomocu digital 8 kamere

Postod PetarKG » 18.12.2010 13:05

Model kamere sam naveo, Sony DCR-TRV 130E
PetarKG
Član foruma
 
Postova:  11
Pridružio se:  20.10.2010 19:49
Lokacija:  Kragujevac

Re: Reprodukcija video 8, pomocu digital 8 kamere

Postod Video Majstor » 19.12.2010 18:54

Nasao sam uputstvo za tu kameru ali ne spominje se nista o formatu snimanja. Ipak mozda pomogne
http://pdf.crse.com/manuals/3065652121.pdf

Nasao sam jos nesto sto mozda potvrdjuje to sto si rekao:
3. Buy an inexpensive HI8 (or a Digital8 camcorder that has ability to also playback analog Hi8 and 8mm) camcorder to play your tapes back. (The best long-term and least expensive option if you have a lot of tapes -- and if you can't borrow a camcorder).

http://hometheater.about.com/od/camcord ... icktip.htm

Tu takodje pise da takva konverzija nije jednostavna i da je mozda najlakse posuditi 8mm kameru pa obaviti prebacivanje.

ali reprodukcija je ista kao kada pustim praznu (nesnimljenu traku).

A ko zna ako ta kaseta nije propisno cuvana moguce je da zapis na njoj vise i nije citljiv...
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Reprodukcija video 8, pomocu digital 8 kamere

Postod PetarKG » 20.12.2010 2:22

Hvala na trudu, proucicu uputstvo. Cudno mi je da Sony u specifikacijama ne navodi koje formate zapisa kamera reprodukuje.
Evo jos jednog teksta sa koji govori o ovom pitanju
DIGITAL8 is a format that is far superior to HI-8 or 8MM. Sony was the first to introduce this format and has done a great job. It is backwardly compatible, meaning that the new Digital8 camcorders and VCR's will also play your 8MM and HI-8 tapes.

http://www.high-techproductions.com/formats.htm

A ko zna ako ta kaseta nije propisno cuvana moguce je da zapis na njoj vise i nije citljiv...

Postoji i ta mogucnost ali je veoma mala verovatnoca, imajuci u vidu da sam pokusavao bar sa 3-4 kasete.
U svakom slucaju u pravu si, treba nabaviti 8 mm kameru i resiti problem, samo i to ce biti tesko obzirom da ih je malo.
Pokusacu. Hvala.
PetarKG
Član foruma
 
Postova:  11
Pridružio se:  20.10.2010 19:49
Lokacija:  Kragujevac

Re: Reprodukcija video 8, pomocu digital 8 kamere

Postod PetarKG » 22.12.2010 2:16

Rešio sam problem. Pozajmio sam digital 8 kameru, Sony DCR-TRV 230E. Ona pored digital 8 reprodukuje i HI 8 i video 8 formate. Na displeju kamere pojavljuje oznaka formata snimka koji se reprodukuje. Koristim AV izlaz i sve funkcioniše dobro. Ako nekoga zanimaju još neki detalji, tu sam da odgovorim.
PetarKG
Član foruma
 
Postova:  11
Pridružio se:  20.10.2010 19:49
Lokacija:  Kragujevac

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju