Sony dcr vx 2100 problem sa fokusom

Video uređaji, oprema, kućni multimedia uređaji, uređenje kućnog bioskopa, media centar, umrežavanje...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
- video uređaji, televizori, kamere, fotoaparati...
- kablovi, adapteri, oprema...
- kompjuterske komponente za video...
- profesionalni uređaji i oprema...
- kućni multimedija uređaji, plejeri, zvučnici...
- multimadija gadžeti (zanimljive male naprave)...
- mobilni telefoni i prenosni uređaji sa multimedijalnim mogućnostima...
- media centar, uređenje kućnog bioskopa...
- umrežavanje, povezivanje, kućna mreža...

Sony dcr vx 2100 problem sa fokusom

Postod PEKI-SU » 11.05.2013 18:53

Dakle imam problem sa sony kamerom dcr vx 2100e kada sam napolju i po lepom suncanom vremenu meni se zamuti slika a radim na full automatskom rezimu rada jer nemam vremena za manual.Dok se to zamucivanje slike unutra ne desava nikad samo napolju po suncanom vremenu.Sta da radim kako da resim problem ? Pokusavam da priblizavanjem udaljavanjem nekad je lepa slika super a kad prekinem snimanje i ponovo krenem tupa je slika Unapred zahvalan Predrag
PEKI-SU
Član foruma
 
Postova:  7
Pridružio se:  11.05.2013 18:42

Re: Sony dcr vx 2100 problem sa fokusom

Postod Video Majstor » 12.05.2013 4:19

Dobrodošao! :drinks:

po lepom suncanom vremenu
samo napolju po suncanom vremenu

Pada mi na pamet da je u pitanju odblesak sunca od samog objektiva.
Da li si možda skinuo sa objektiva onuj cevasti deo odnapred što bude? Ne znam kako se to tačno zove uglavnom potrebno je da nešto što je crne boje zaklanja da se iz pravca sunca ne vidi objektiv tj. da svetlost ne može da pada ne prednje staklo od objektiva.
probaj staviti celu kameru u na primer rukav od crne jakne tako da objektiv bude uvučen u rukav nekih 10cm. I proveri da li se isto dešava.
Ukoliko to rešava problem onda bi trebao da napraviš neki zaklon od plastike ili šperploče. I obavezno mora biti obojeno u crnu mat boju jer crna boja ne upija svetlost tako da od njega neći biti ni odbijanja svetlosti prema objektivu.

Na slikama ispod, ovaj prednji deo, ispred objektiva, što izgleda kao prozor je otprilike namenjen u tu svrhu pa bi verovatno tako nešto ti trebao da isprobaš.
movie camera.jpg
camera sun cover.jpg
Slika

radim na full automatskom rezimu rada jer nemam vremena za manual.
Alternativno, probaj da li možda u manual opcijama ima nešto za podešavanje svetla a da ipak zadrži autofokus.

...a možda će neko iskusniji znati o čemu se radi.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Sony dcr vx 2100 problem sa fokusom

Postod PEKI-SU » 12.05.2013 7:45

To kod obicnih jeftinih kamera nema mislim na one bas jeftine one najbolje snimaju po lepom vremenu a ova sve nesto obrnuto radi :D Ono sto si spominjao je Matte box to sto se stavlja napred.U svakom slucaju probacu nesto ili cu morati da se bacim na manualni fokus kod kog nema tih problema.Ovo kod autofokusa mi se cini da ona ne uspe da izracuna dalje i blize stvari jer kad nesto zumiram pa vratim slika otupi i to samo napolju.Unutra u prostoriji se to ne desava nikad,govorim o automatskom fokusu.
PEKI-SU
Član foruma
 
Postova:  7
Pridružio se:  11.05.2013 18:42

Re: Sony dcr vx 2100 problem sa fokusom

Postod Video Majstor » 15.05.2013 20:57

.Ovo kod autofokusa mi se cini da ona ne uspe da izracuna dalje i blize stvari jer kad nesto zumiram pa vratim slika otupi i to samo napolju.Unutra u prostoriji se to ne desava nikad,govorim o automatskom fokusu.
Jasno. Ali pošto s to dešpava sam opo suncu napolju, onda pretpostavljam da odsjaj od sunca ometa to "merenje daljine" i zbog toga kamera ne može da odredi fokus koji treba. Kamera nema nkakav merač daljine, sve se obavlja samo na osnovu onoga što vidi senzor... Dakle probaj stvarno da je staviš u rukav da vidiš da li to rešava problem.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Sony dcr vx 2100 problem sa fokusom

Postod PEKI-SU » 18.05.2013 22:40

Video Majstor je napisao:
.Ovo kod autofokusa mi se cini da ona ne uspe da izracuna dalje i blize stvari jer kad nesto zumiram pa vratim slika otupi i to samo napolju.Unutra u prostoriji se to ne desava nikad,govorim o automatskom fokusu.
Jasno. Ali pošto s to dešpava sam opo suncu napolju, onda pretpostavljam da odsjaj od sunca ometa to "merenje daljine" i zbog toga kamera ne može da odredi fokus koji treba. Kamera nema nkakav merač daljine, sve se obavlja samo na osnovu onoga što vidi senzor... Dakle probaj stvarno da je staviš u rukav da vidiš da li to rešava problem.




Resio sam problem time sto stavim program da nije na automatskom i smanjim exposuru i sad je ok nezamucuje vise sliku probao sam sve i svasta dok sam nisam resio problem :)
PEKI-SU
Član foruma
 
Postova:  7
Pridružio se:  11.05.2013 18:42

Re: Sony dcr vx 2100 problem sa fokusom

Postod PEKI-SU » 18.05.2013 22:42

radim na full automatskom rezimu rada jer nemam vremena za manual.
Alternativno, probaj da li možda u manual opcijama ima nešto za podešavanje svetla a da ipak zadrži autofokus.


tacno sam to i uradio sto si mi rekao da u manualnim opcijama smanjim svetlo a da focus ostane auto i upalilo je to je to
Poslednji put menjao Video Majstor dana 24.05.2013 1:42, izmenjena 2 puta
Rezlog: Popravljen citat.
PEKI-SU
Član foruma
 
Postova:  7
Pridružio se:  11.05.2013 18:42

Vrati se na Video hardver i kućni media centar

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju