Kako iz MP4 - MPEG-4 Video-a u MP3 - Layer-3 Audio formata?

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

Kako iz MP4 - MPEG-4 Video-a u MP3 - Layer-3 Audio formata?

Postod G-S-M01 » 29.04.2013 17:15

Download-ovao sam nekoliko kratkih videa sa youtube-a pomocu iLivid-a u formatu MP4 - MPEG-4 Video kako skoro pa jedino moze(moglo je i u HD-Avi Video i AVI - Audio-Video Interleaved ali sam se odlucio za prvu opciju),no meni je trebalo nekakav MP3 format,nalik na onaj u naslovu.Prebacio sam video po video u program za video kompresiju(Avidemux 2.6) i probao da ga prebacim u navedeni MP3 format koa i ostale u koje Avidemux moze(sve MP3) no nije mi uspevalo.Kada bih probao da otvorim fajl iskakalo bi mi da dati fajl ne moze da se otvori ni u jednom od programa na racunaru.Probao sam i ostale videe ali ni jedan nije uspevao.Najzad probam sa drugim programom (4Free Video Converter) no uspeo je samo jedan video(ni prvi ni poslednji).Mnogo sam se nervirao do sada :angry: no konacno sam se setioda pomoc potrazim na ovom sajtu.
Molim nekog ko bi mogao da mi pomogne :help: da resim ovaj problem ili da mi preporuci bolji program za video kompresiju.Hvala unapred!!! :hi:
G-S-M01
Član foruma
 
Postova:  19
Pridružio se:  26.03.2013 12:31

Re: Kako iz MP4 - MPEG-4 Video-a u MP3 - Layer-3 Audio forma

Postod prijateljv » 30.04.2013 2:32

vidim da nema nikoga od strucnijih kolega na forumu, pa cu ti ja dati par saveta kako bi resio problem:

1. Napisi u kom izlaznom formatu zelis da ti bude taj tvoj video(mkv,mp4,avi)ili neki drugi...

2. Ili mozda zelis da samo iz tog preuzetog videa "izvuces" ton i prebacis ga(konvertujes)u MP3

Za pocetak skini "mediainfo" alat odavde: http://www.videohelp.com/tools/MediaInfo

Pogledaj tamo portable verziju(ne instalira se). i naravno 32 ili 64bit. u zavisnosti od tvog OS-a. posle pokretanja "mediainfo" ce da ti se integrise u desnom kliku misa.Ovaj alat sluzi da "otvoris" bilo koji audio-video fajl i pogledas njegove generalije: format,kodek,rezoluciju,bitrate itd...
Znaci,obelezi taj tvoj video,desni klik i aktiviraj mediainfo-(oznaceno)-slicno kao na slici:

Slika

Posle toga otvara se mediainfo i dobijamo izgled, slican kao na sledecoj slici:

Slika

Tu ces da vidis sve podatke za taj film: format audio-video kodek(oznaceno)i sl.Prekopiraj tekst ili uslikaj screen mediainfo i okaci ovde na forum da pogledamo audio-video karakteristike tog filma, pa cemo onda lakse da resimo problem...pozz...
prijateljv
Član foruma
 
Postova:  192
Pridružio se:  25.01.2011 18:56

Re: Kako iz MP4 - MPEG-4 Video-a u MP3 - Layer-3 Audio forma

Postod Video Majstor » 01.05.2013 3:41

Za konverziju bilo čega u MP3 i slične konverzije audia probaj program za konverziju audia koji preporučujem odavno na ovom sajtu: http://www.videomajstor.com/vodic-softver-switch

Switch
http://www.nch.com.au/switch/index.html
Mali jednostavan, besplatan i neverovatno moćan. Otvara sve moguće formate uključujući i video. Prevuci u njega taj video fajla,

Ako želiš možeš da podesiš na preporučena podešavanja
MP3 > Encoder Options... ovako:
Constant bitrate: 128kbps
Stavi kvačicu ispred High quality encoding (slower)
Channel encoding mode: Joint

klikni na "Convert" i uživaj!

Dakle sve kako je napisano u našem vodiču "Upoznajte Switch" http://www.videomajstor.com/vodic-softver-switch

Najzad probam sa drugim programom (4Free Video Converter) no uspeo je samo jedan video(ni prvi ni poslednji).Mnogo sam se nervirao do sada no konacno sam se setioda pomoc potrazim na ovom sajtu.
Ako se problem bude nastavljao i sa programom Switch onda znači da ti fajlovi imaju oštećenje ili neki sličan problem.

Download-ovao sam nekoliko kratkih videa sa youtube-a pomocu iLivid-a u formatu MP4 - MPEG-4 Video kako skoro pa jedino moze(moglo je i u HD-Avi Video i AVI - Audio-Video Interleaved ali sam se odlucio za prvu opciju),
Preporučujem ti da video sa youtube skidaš pomoću ekstenzije DownloadHelper za Mozilla Firefox
https://addons.mozilla.org/en-US/firefo ... oadhelper/
...Kada otvoriš Youtube video ikonica počne da se okreće, zatim klikneš pored ikonice i izabereš jedan od ponuđenih fajlova u rezoluciji koju želiš (rezolucija piše pored naziva videa). On ne vrši konvertovanje već preuzima original fajlove MP4 i FLV.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Kako iz MP4 - MPEG-4 Video-a u MP3 - Layer-3 Audio forma

Postod G-S-M01 » 13.05.2013 15:00

Mnogo hvala svima koji su mi pomogli!!!Uz vasu pomoc sam uspeo jos 06.05. ali nisam bas imao vremena da to ovde napisem.
Mediainfo nisam "skinuo",mada mnogo hvala i mislim da uskoro hocu...sve u svemu uspeo sam uz program koji sam jos pre koristio.
Swichz sam "skinuo" no nisam ga koristio bas za ovo,no o tome kako sam ga koristio necu sad.
Koristio sam moj omiljeni program za konvertovanje 4Free Video Converter koji ovom prilikom preporucujem svima.Prosto sam zaboravio jedan mali znak koji mi je pokazivao gresku pri konvertovanju te sam uradio malo drugacije i uspeo...
Neb isad o tome ali da sam se setio rado bih to uslikao te okacio sliku no nisam...
Jos jednom hvala svima!!! :hi:
G-S-M01
Član foruma
 
Postova:  19
Pridružio se:  26.03.2013 12:31

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju

cron