Novi scenario - Osveta

Pisanje scenarija, ideje, pomoć, potražnja, objavite vaš scenario...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
Pisanje scenarija, ideje, pomoć, potražnja, objavite vaš scenario...

---
Nedostatak scenarija i scenarista je trenutno jedan od glavnih problema filmmakera amatera. Najčešće čak i osobe koje su veoma talenovane za tehnički deo filmmaking procesa ne mogu da snime dovoljno zanimljiiv film jer nemaju scenario. Bez dovoljno dobrog scenarija radovi se uglavnom svode na probe i demonstracije tehničkih sposobnosti ili to moraju biti muzički spotovi.

U cilju da to rešimo izdvojili smo ovaj forum za diskusije u vezi scenarija. Pokušaćemo privući što više scenarista i pisaca i raditi na rešavanju ovog problema.

Pozivamo scenariste i one koji bi želeli postati scenaristi, da se pridruže ovim diskusijama i oslobode svoju kreativnu stranu.

Re: Novi scenario

Postod baccko » 13.01.2013 19:35

Ćao cciccak,
ja sam zainteresovan da pročitam scenario, ali preveden na srpski. Sa engleskim se snalazim, ali na mišiće.
Inače, zanima me kako si došao do konkursa u SAD?
baccko
Član foruma
 
Postova:  17
Pridružio se:  30.12.2012 2:10

Re: Novi scenario

Postod cciccak » 13.01.2013 22:28

Nema problema, imam strpljenja :cool:

Sto se autorskih prava tice to nije problem - scenario sam zastitio, ima tome par godina, pre nego sam ga poslao na konkurs(e) tako da me to ne brine...

U svakom slucaju hvala na savetu.

Pozdrav,

cciccak
cciccak
Član foruma
 
Postova:  22
Pridružio se:  09.12.2012 22:25

Re: Novi scenario

Postod cciccak » 13.01.2013 22:46

Zdravo baccko!

Na prevodu radim, evo vec nekoliko nedelja... To ce potrajati sigurno jos koji mesec ali mislim da se isplati (bar meni ako ne onima koji cekaju, ako uopste neko ceka :D )

Sto se konkursa u Americi tice do njih sam dosao preko literature (knjige o pisanju scenarija) i obicnog "guglanja".

U principu svaki konkurs ima jedan rok godisnje i ako se prijavis mnogo pre isteka roka mozes da ustedis nesto para (kako se rok primice kraju to su i cene vise).
Uslov je uglavnom da je tvoj scenario na engleskom, da je pisan profesionalnim softverom i da mozes poslati stampanu verziju (postom) ili elektronsku (fdr, PDF i sl.).
Ja sam moj rad poslao na Nicholl Fellowships in Screenwriting, PAGE International i na Austin Film Festival (u svetu je mnogo filmskih festivala ali ne primaju svi scenarije na konkurs).

Ako platis dodatno onda mozes da dobijes i feedback od clana "komisije" koji je procitao tvoj scenario - po meni to se isplati...

Eto, toliko o tome. Ako imas jos pitanja rado cu odgovoriti.

Pozdrav,

cciccak
cciccak
Član foruma
 
Postova:  22
Pridružio se:  09.12.2012 22:25

Re: Novi scenario

Postod jovicca7 » 15.01.2013 19:49

Pridružujem se. I ja bih želeo da pročitam scenario, može i na engleskom, svejedno je.
I ko bi želeo da roman pretoči u scenario? Ja sam dobrovoljac, naravno, ako mi se svidi roman, sa uživanjem bih uradio.
[email protected]
jovicca7
Član foruma
 
Postova:  7
Pridružio se:  01.05.2012 18:04

Re: Novi scenario

Postod cciccak » 16.01.2013 0:00

Jovice - be my guest :yes:

Eno ga PDF "visi" na jednoj od prethodnih poruka.

Pozdrav,

cciccak
cciccak
Član foruma
 
Postova:  22
Pridružio se:  09.12.2012 22:25

Re: Novi scenario

Postod cciccak » 28.03.2013 11:37

Pozdrav svima!
Htedoh da pitam sve vas koji ste skinuli moj scenario "Revenge" (do sada skinuto 15 puta :) ) da li je iko od vas procitao do kraja ili bar neki deo. Zanima me da li (u tom slucaju) imate sta da kazete na osnovu onoga sto ste procitali. Svaki feedback je vazan i (sto se mene tice) ne mora nuzno da bude "strucan" - dovoljno je i kada citalac prenese svoje vidjenje teksta kao vrstu dozivljaja itd.
Unapred se zahvaljujem.
cciccak
cciccak
Član foruma
 
Postova:  22
Pridružio se:  09.12.2012 22:25

Re: Novi scenario

Postod G-S-M01 » 30.03.2013 18:07

Ja sam scenarijo juce skinuo ali nisam imao vremena da ga procitam.Sada krecem sa citanjem i nadam se da cu zavrsiti uskoro da mogu da ti kazem utiske! :)
G-S-M01
Član foruma
 
Postova:  19
Pridružio se:  26.03.2013 12:31

Re: Novi scenario

Postod cciccak » 05.04.2013 9:38

OK, hvala lepo G-S M01 :hi:
Ponavljam moje pitanje da bi jos clanova foruma videlo ovu poruku: zanima me da li je neko procitao "Revenge" posto je (u medjuvremenu) skinut 18 puta...
Ziveli!
cciccak
cciccak
Član foruma
 
Postova:  22
Pridružio se:  09.12.2012 22:25

Re: Novi scenario

Postod cciccak » 26.05.2013 13:56

Cao svima, pogotovo vama koji ste skinuli moj scenario (do sada 24 puta).
Vec sam vise puta pitao za utiske ali do sada se niko nije javio, cak ni nekoliko vas koji ste to obecali.
Sto se mene tice, pretpostavljam da je (osim ciste lenjosti) jedan od sledeca dva razloga u pitanju:
1. nikad niste procitali ili
2. ne svidja vam se ali ne znate kako to da kazete.

Ako vam se ne svidja onda je lako - napisite mi to direktno na eMail i niko (osim mene) nece videti sta ste napisali. Ja bolju ponudu nemam ;)
Ja sam na ovom forumu zato jer smatram da je ideja dobra i da svi mi ovde mozemo nesto da naucimo i drugima istovremeno da pomognemo - bilo je nekoliko situacija gde sam trazio scenario na citanje, dobio ga i onda napisao "kritiku".
U suprotnom, ovo nema smisla...

Jos bih samo da pitam (ako neko zna da mi kaze) zasto kelly456 i worthy32 postavljaju svoje poruke na ovaj forum kada njihove teme nemaju veze sa scenarijima? Ovo vidim da se ponavlja pa rekoh da pitam, kad mi vec nije jasno :blush:

cciccak
cciccak
Član foruma
 
Postova:  22
Pridružio se:  09.12.2012 22:25

Re: Novi scenario

Postod baccko » 27.05.2013 0:22

Pozdrav Branko,
ja još uvek čekam prevedeno na srpski.
baccko
Član foruma
 
Postova:  17
Pridružio se:  30.12.2012 2:10
PrethodniSledeća

Vrati se na Scenario

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju

cron