Stavljanje teksta na fotografije

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

Stavljanje teksta na fotografije

Postod sasa » 19.12.2012 18:48

Evo me opet. Sve pohvale za ovaj forum tj. prvenstveno za administratora, zahvaljujući Vama rešio sam dosadašnje probleme. Interesuje me da li neko zna program gde bi mogao da dodam tekst na fotografiju tj. da ukucam tekst pa da nalepim na sve fotografije u tom folderu. Ja trenutno radim u paint.net-u ali moram svaku fotografiju da posebno obradjujem. Unapred hvala.
sasa
Član foruma
 
Postova:  9
Pridružio se:  01.11.2012 17:14

Re: Stavljanje teksta na fotografije

Postod Video Majstor » 21.12.2012 11:31

Evo me opet. Sve pohvale za ovaj forum tj. prvenstveno za administratora, zahvaljujući Vama rešio sam dosadašnje probleme.
Drago mi je! :)

Interesuje me da li neko zna program gde bi mogao da dodam tekst na fotografiju tj. da ukucam tekst pa da nalepim na sve fotografije u tom folderu. Ja trenutno radim u paint.net-u ali moram svaku fotografiju da posebno obradjujem. Unapred hvala.
Da bi moglo odjednom da se uradi dosta operacija, to mora da bude neki program koji ima mogućnost "Batch" editovanja. To može na primer besplatni FastStone Image Viewer
http://www.faststone.org/FSViewerDetail.htm
Nema baš da otkucate tekst na sliku ali ima dodavanje watermarka (vodeni žig) tj. slika preko slike. Znači napravite jednu posebnu sliku sa tekstom i nju koristite kao watermark. Takođe ima opcija da se isključi "background" kod watermarka tako da ostane samo tekst a pozadinsku boju ukloni. Isprobajte sa kojom bojom teksta i pozadine najbolje radi.

Koristim taj program skoro svakodnevno, pa pitaj ako zapneš negde...
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Stavljanje teksta na fotografije

Postod sasa » 22.12.2012 16:53

Mislim da je to to što mi treba, samo neznam kako da uklonim pozadinu.
sasa
Član foruma
 
Postova:  9
Pridružio se:  01.11.2012 17:14

Re: Stavljanje teksta na fotografije

Postod Video Majstor » 24.12.2012 0:17

Na toj kartici gde dodaješ watermarjk ima jedna opcija "Background" i ispred nje je kvačica. Kada ukloniš tu kvačicu, program pokuša da obriše pozadinu.
Ukoliko rezultat nije zadovoljavajući, onda probaj za watermark da koristiš .GIF sliku sa providnom pozadinom.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Stavljanje teksta na fotografije

Postod sasa » 24.12.2012 15:33

Ovo sa GIF formatom je uspelo. Hvala
sasa
Član foruma
 
Postova:  9
Pridružio se:  01.11.2012 17:14

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju

cron