Problem sa formatom slike [Total TV]

Televizija: Digitalna, Zemaljska, Kablovska, IPTV, Satelitska, Web televizija... HDTV, 3D TV... Pokretanje sopstvenog TV kanala, Tehnologije, Studio...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
Televizija (za gledaoce i za TV profesionalce)
- Zemaljska, Kablovska, IPTV, Satelitska, Web televizija...
- HDTV, 3D TV, SDTV...
- Digitalna: DVB-T2, DVB-T, DVB-C, DVB-C2, DVB-S, DVB-S2...
- Ponuda TV kanala i usluga
- Pokretanje sopstvenog TV kanala, Tehnologije, Studio, Problematika, Pravna pitanja...
- Kupovina dozvola za emitovanje filmova i videa koji su zaštićeni autorskim pravima...

Radio
- radio streaming
- internet radio stanice

Internet
- video za web starnice
- video streaming,
- internet usluge, VOD ...
- hosting i serveri za video streaming...
- internet provajderi

Mediji, marketing, medijska tržišta, istraživanja, gledaoci...

Problem sa formatom slike [Total TV]

Postod Jannko » 28.09.2012 13:09

Evo imam vec neko vreme problem sa pojedinim kanalima ,inace koristim Total tv a od tv prijemnika imam panasonic plazmu.Ono sto mi stvara problem je da se na pojedinim kanalima ne vidi titl televizije konkretno na eurosportu,na prvoj i na sport klubu,Pokusavao sam da na tim kanalima stavim format 4:3 ali nista,Na svim ostalim kanalima RTS,PINK,B92 sve ok ali samo na tim kanalima imam problem jer mi je malo i slika malo losija.Pre izvesnog vremena sam slucajno otkrio da kada sam nam kanalu Fox Life pa se prebacim na eurosport onda je slika normalna i sve se vidi sto kod PRVE TV nema sanse, i posle kada se prebaci na neki drugi kanal recimo na RTS pa ponovo na eurosport slika se razvuce i opet se seku ivice.Ali ni to vise ne pali od pre dva tri meseca pa vas molim da li znate u cemu je problem.A probao sam razne formate 4:3,16:9,auto,just ma sve ali nikako!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A kada vratim stari TV onda je sve u redu !!!!!!!!!
Poslednji put menjao Video Majstor dana 04.10.2012 20:54, izmenjena samo jedanput
Rezlog: dodao "Total TV" u naslovu
Jannko
Član foruma
 
Postova:  6
Pridružio se:  06.09.2011 12:28

Re: Problem sa formatom slike

Postod Video Majstor » 30.09.2012 14:56

Ne znam tačno. Međutim takvi simptomi znače da, signal koji se emituje, nije sasvim u redu tj. nije sasvim prema standardima. E sad kada je u pitanju nešto što nije prema standardima onda nema garancije kako će uređaji taj signal tumačiti. Neki uređaji se snalaze sa mnogo toga a neki baguju.

Ono što mi pada na pamet je da problem sigurno nije u televizoru nego u risiveru. Probaj da li možda ima novi firmware za taj risiver. Takođe probaj da pitaš u Total TV-u da ti zamene uređaj.

...pitaću prijatelja koji ima Total da li je i kod njega isti slučaj.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Problem sa formatom slike

Postod Jannko » 02.10.2012 11:03

Unapred hvala :hi:
Jannko
Član foruma
 
Postova:  6
Pridružio se:  06.09.2011 12:28

Re: Problem sa formatom slike [Total TV]

Postod Video Majstor » 04.10.2012 20:56

Pitao sam prijatelja i kod njega rade normalno ti kanali. Znači problem je u tvom risiveru. Probaj da pogledaš da li u menijima ima neka podešavanja za svaki kanal posebno da se podesi aspect ratio.

Takođe pogledaj u opcijama da li ima nekakva "RESET" da se sve opcije ponište (da se isprazni memorija) i ponovo da nađeš kanale i da podesiš.

Ako ne može, traži da ti zamenu risiver.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Problem sa formatom slike [Total TV]

Postod Jannko » 09.11.2012 10:49

Resio sam problem tako sto na daljinskom od resivera ima podesavanja za svaki kanal sto se tice formata slike i samo se tu namesti recimo 16:9 !!!!!!
Jannko
Član foruma
 
Postova:  6
Pridružio se:  06.09.2011 12:28

Vrati se na Televizija, mediji, internet

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gostiju