export premiere pro

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

Re: export premiere pro

Postod bezuslovni » 04.09.2012 1:04

Dobrodošao! :drinks:

Video Majstor je napisao:
Dobrodošao! :drinks: Pozdrav i tebi! Slobodno učestvuj u diskusijama koje te zanimaju, ne brini da li spadaš u početnike ili profesionalce. :) Ovo mesto je zamišljeno da bude opušteno i za sve koje zanima ova oblast. A to zavisi od svih nas. Najboji doprinos je da opušteno učestvuješ, odgovaraj i pitaj slobodno, kao kod kuće :)


Hvala na dobrodoslici :good:

Baš sam znatiželjan šta je @Ivan uradio povodom njegovog problema. Da li je rešen , i ako jesto na koji ga je način rešio?
Dobro bi nam došlo njegovo iskustvo da znamo da su neke od naših sugestija urodile plodom.
bezuslovni
Član foruma
 
Postova:  5
Pridružio se:  02.09.2012 23:17

Re: export premiere pro

Postod RTV Homolje » 10.09.2012 10:14

Što se tiče exporta, sada su mi stvari mnogo jasnije. Hvala puno svima!
Oni traže materijal od 1.30h da ne prelazi 4.4gb. I ja im šaljem .mpg format.
Oni ga i pustaju sa harda, ali kako kažu u ponekad se javlja seckanje iz bs plejera.
Možda nemaju odgovarajući kodec. Imate li ideju koji kodek koristiti sa reprodukovanje tih fajlova?


pozz
RTV Homolje
Član foruma
 
Postova:  9
Pridružio se:  29.08.2012 19:37

Re: export premiere pro

Postod RTV Homolje » 10.09.2012 10:15

Sada je sa exportom sve u redu, ali eto, javlja se to seckanje kod njih iz bs plejera.
Ne znam koji kodek da im predložim... ;)
RTV Homolje
Član foruma
 
Postova:  9
Pridružio se:  29.08.2012 19:37

Re: export premiere pro

Postod bezuslovni » 12.09.2012 1:09

RTV Homolje je napisao:Sada je sa exportom sve u redu, ali eto, javlja se to seckanje kod njih iz bs plejera.
Ne znam koji kodek da im predložim... ;)


Pa vidiš kako ja na to sve gledam danas:
Nekada kada su procesori u široj upotrebi (tj. kod nas) bili slabiji , tada je jako bitno bilo izabrati dobre i odgovarajuće kodeke za kvalitetno puštanje filmova bez Freez-ova i slično, a i nije bilo nešto puno plejera u ponudi (nedostatak brzog interneta).
Međutim danas je slika svega toga potpuno drugačija. Danas su mašine "jake i brze", tako da gutaju dosta toga bez problema (osim u ekstremnim uslovima) , a i sami playeri manje više imaju integrisane kodec pack-ove u sebi ili su isti dostupni za free download po preporuci stvaratelja plejera.

Moji neki zaključci iz cele ove priče su ovakvi:

-Problem nije u njihovim kodecima ( Nego me ovo zanima: Imaš li TI instalirane predviđene kodeke?) Legalne i kompletne verzije Adobe Premiere Pro imaju integrisane SVE potrebne kodeke za besprekoran rad. Ali pošto je :censored: može da se desi da tebi fali neki ili je neispravan. Idi na ovaj link i skini ovaj koristan programčić pa ti lepo i polako prečešljaj tvoj računar i ispravi eventualne "greškice" u kodecima. Pa kad se ti osiguraš onda da tražimo probleme dalje.

Mada kada bolje razmislim... :mail1: Ti reče da dotična "produkcija" koristi BS player ??? Baš iz tog razloga je stavljam pod navodnicima (ako me razumeš) . Po svemu sudeći nemaju odgovarajuću opremu za emitovanje TV programa , pa je sve moguće.

Isproveravaj ti svoje mašine kao prvo. Možda ti se u samom Render-ovanju javljaju problemi pa se sam zapis vrši sa tim istim "nasleđenim" problemima.
bezuslovni
Član foruma
 
Postova:  5
Pridružio se:  02.09.2012 23:17

Re: export premiere pro

Postod RTV Homolje » 12.09.2012 8:31

Imam legalnu verziju Premiera. Ceo CS5 paket :)
Problem je verovatno do njih, pošto kod mene u bs plejeru nema nikakvih trzaja.
A koristim kodek koji je bs skinuo.
Nego koji preporučujete za reprodukovanje mpeg2 fajlova?

pozdrav
RTV Homolje
Član foruma
 
Postova:  9
Pridružio se:  29.08.2012 19:37

Re: export premiere pro

Postod Video Majstor » 12.09.2012 15:34

Imate li ideju koji kodek koristiti sa reprodukovanje tih fajlova?
koji preporučujete za reprodukovanje mpeg2 fajlova?
Ovo je naš spisak preporučenih codeca: http://www.videomajstor.com/softver-kodeci
Za MPEG-2 postoji samo jedan besplatan i to je DScaler MPEG Filters (DScaler 5 Mpeg Decoders)

A pored pomenutog, najbolje rešenje je da se na računar instalira i neka verzija Cyberlink PowerDVD plejera jer uz njega dolazi i najbolji MPEG-2 dekoder.

Oni traže materijal od 1.30h da ne prelazi 4.4gb. I ja im šaljem .mpg format.
Oni ga i pustaju sa harda, ali kako kažu u ponekad se javlja seckanje iz bs plejera.
Možda nemaju odgovarajući kodec. Imate li ideju koji kodek koristiti sa reprodukovanje tih fajlova?
I pored codeca ova priča je malo čudna... Ako koriste iste te fajlove a samo tvoji fajlovi trzaju onda mora da postiji još neki problem.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: export premiere pro

Postod RTV Homolje » 12.09.2012 22:06

Videćemo sada da li će da im trza ;)
Nego, kako da podesim bsplayer da koristi Cyberlink-ov kodek ?
Hvala još jednom.
RTV Homolje
Član foruma
 
Postova:  9
Pridružio se:  29.08.2012 19:37

Re: export premiere pro

Postod bezuslovni » 14.09.2012 22:30

Verovatno da postoje podešavanja u samom BS Player-u za use external codecs... (mada to već znaš) , pa pokušaj nešto :blush:
A što se moje preporuke za korišćenje kodeka za MPEG2 tiče to je ELECARD mpeg2 encoder
To je nažalost evaluation verzija :( ali...
bezuslovni
Član foruma
 
Postova:  5
Pridružio se:  02.09.2012 23:17

Re: export premiere pro

Postod Video Majstor » 16.09.2012 0:07

Nego, kako da podesim bsplayer da koristi Cyberlink-ov kodek ?
BS.Player to ima još najbolje rešeno od svih plejera.

Options > Preferences > Filter Management > Filter priority
i onda klikneš na "Add filter" i na spisku izabereš one koje želiš da imaju prioritet. Preporučujem da na listu prioriteta dodaš sledeće filtre:
Cyberlink Video Decoder
Cyberlink DVD Navigator
DivX Decoder Filter
DivX H.264 Decoder

Oni će dobiti prioritet u odnosu na konkurentske u slučaju da se pušta format koji može da koristi te filtre. Ova lista prioriteta nema nikakav uticaj na ostale plejere već samo na BS.Player.

A što se moje preporuke za korišćenje kodeka za MPEG2 tiče to je ELECARD mpeg2 encoder
To je nažalost evaluation verzija ali...
Pa ako već predlažeš Elecardov softver, nije potreban enkoder, može i dekoder samo: http://elecard-decoder-streaming-pack.en.softonic.com/

Inače, zaista najjednostavnije rešenje za MPEG-2 dekoder je instalirati Cyberlink PowerDVD može i stara verzija. Ja na primer koristim PowerDVD 6.0 koji je mali programčić od samo nekkoliko megabajta i uz njega imam najbolji MPEG-2 dekoder (Cyberlink Video Decoder) tako da MPEG-2 radi u svim plejerima.


*****
Zanimljivost:
Za MPEG-2 ne postoji besplatan codec (izuzetak je dscaler mpeg filters) jer su patenti koje koristi MPEG-2 ne licenciraju besplatno. Tako da čak i kad bi programeri hteli da besplatno naprave MPEG-2 dekoder on opet ne bi mogao da bude besplatan jer u njegovu cenu mora biti uračunata cena licence.
Međutim patenti za MPEG-2 uskoro ističu. Polovina ističe ove godine. 2013-e ističe još jedna četvrtina a do 2019-e će isteći svi patenti za MPEG-2 tehnologiju i onda će postati potpuno besplatana i moći će biti potpuno legalni besplatni dekoderi i enkoderi.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: export premiere pro

Postod RTV Homolje » 22.09.2012 22:23

Hvala puno na velikoj pomoći svima!
RTV Homolje
Član foruma
 
Postova:  9
Pridružio se:  29.08.2012 19:37
PrethodniSledeća

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju

cron