Najzanimljivije od drugih autora

Diskusije o filmmakingu: Snimanje, Montaža, Preprodukcija, Produkcija, Postprodukcija, Efekti, Muzika, Zvučni efekti, Gluma, Animacija, Rasveta itd. Takmičenja i festivali...

Moderatori: Video Majstor, Goja

Opis foruma
- Diskusije o filmmakingu: Snimanje, Montaža, Preprodukcija, Produkcija, Postprodukcija, Efekti, Muzika, Zvučni efekti, Gluma, Animacija, Rasveta, Scenografija, Kostimografija itd.
- Festivali i takmičenja
Molimo vas da, ako saznate za neko filmmaking takmičenje ili festival, pokrenete temu o tome, u ovoj rubrici.

---
- Za prikaze vaših gotovih radova ili prezentaciju vaših sposobnosti koristite forum "Filmmakeri - predstavljanje i radovi"
- U vezi scenarija koristite forum "Scenario"

Re: Najzanimljivije od drugih autora

Postod Bozidar » 12.02.2012 16:36

Odlican je
Korisnikov avatar
Bozidar
Član foruma
 
Postova:  37
Pridružio se:  16.10.2011 6:12

Re: Najzanimljivije od drugih autora

Postod dedangija » 17.02.2012 17:30

ova estetika mi je bliska,

nesto tog tipa,al drugacije bih pokusao
dedangija
Član foruma
 
Postova:  6
Pridružio se:  15.02.2012 20:45

Re: Najzanimljivije od drugih autora

Postod Arekusandreu » 17.02.2012 23:26

Jedan kratkometrazni animirani film u (mislim) francuskoj produkciji, verovatno jedan od najboljih od svih koje sam gledao...


Arekusandreu
Član foruma
 
Postova:  56
Pridružio se:  09.07.2011 19:01

Re: Najzanimljivije od drugih autora

Postod Video Majstor » 20.02.2012 12:39

Arekusandreu je napisao:Jedan kratkometrazni animirani film u (mislim) francuskoj produkciji, verovatno jedan od najboljih od svih koje sam gledao...


Strašno dobra zamisao! Odličan je!

---

OVaj video možda nije savreš (boje su malo čudne ali verovatnio zato što to nije original) ali ima sjajnih kadrova za ljubitelje životinja i dokumentaraca...
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Najzanimljivije od drugih autora

Postod Video Majstor » 22.02.2012 13:40

Time-lapse video baziran na 7900 fotografija. Možda nije tema zanimljiva svakome ali je vrhunski kvalitetan i dobar primer Time-Lapse videa:
Više detalja: http://vimeo.com/36972668
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Najzanimljivije od drugih autora

Postod Video Majstor » 23.02.2012 17:02

Tri filma koje je po narudžbi od Canon-a snimio režiser Vincent Lafaret za potrebe promocija Canon fotoaparata. Poredoa sam ih obrnuto, počev od najnovijeg (i meni najboljeg) prema najstarijem.

Mobius
Odličan visokobudžetni kratki film snimljen sa Canon EOS C300, prvom digitalnom filmskom kamerom od Canon-a (sada je tek u prodaji). Film je definitivno holivudskog kvaliteta.


Full HD 1080p verzija (za one koji imaj usnažnije kompjuter)




Nocturne
Snimljen bez korištenja dodatnog veštačkog osvetljenja.




Reverie

Snimljen sa fotoaparatom Canon 5D MKII
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Najzanimljivije od drugih autora

Postod Video Majstor » 04.04.2012 6:48

Ovde ću da stavim nekoliko videa koji (bez obzira kakvi su po kvalitetu) su napravljeni sa određenim ciljem i postiglu su taj cilj tako da su odlični primeri uspešnog videa za postizanje ciljeva tog tipa. U pitanju su dva projekta (konkretno video igre) na sajtu kickstarter.com koji se bavi prikupljanjem novca za kreativne projekte (sa dobrim idejama) od dobrovoljnih donacija običnih ljudi koji bi voleli da ti projekti zažive.

Kao što ćete videti u oba priojekta vođe su harizmatični ljudi i promotivni video im je sjajno osmišljen!



1. - Projekat: Double Fine Adventure - Tim Schafer talentovani game designer (dizajner legendarnih video igara avantura: Full Throttle, Grim Fandango, Psychonauts, Brütal Legend, The Secret of Monkey Island, Monkey Island 2: LeChuck's Revenge and Day of the Tentacle) i njegova kompanija Double Fine Productions odlučili su da prave old-school Point-and-Click avanturu. ...da ne duljimo tražili su na kickstarter.com sajtu 400000 dolara. 300000 za igru i 100000 da se tokom izrade igre pravi dokumentarac u epizodama.
Dakle neće praviti samo igru nego i kvalitetan dokumentarac da zainteresovani mogu da vide šta se dešava iza vrata studija i kako izgleda kada kompanija Double Fine prav igru. Dokumentarac će praviti kompanija 2 Player Productions.

Stranica projekta: http://www.kickstarter.com/projects/667 ... -adventure

Oficijalni promotivni video za projekat:

Neka vrsta "making of" videa:

Još jedan skromniji video objavljen nakon što je prikupljena tražena suma:


I uspeli su! tražili su 400000 dolara a uz pomoć 87142 donatora prikupili su impresivnih 3,336,371 dolara! :winner:




2. Projekat: Takedown - Kompanija Serellan je tražila preko Kickstarter sajta 200000 dolara da naprave old-school hardcore tactical shooter igru kakve su izdavači prestali da naručuju još pre 5-6 godina.

Stranica projekta: http://www.kickstarter.com/projects/355 ... al-shooter

Oficijelni promotivni video za projekat:

Jedan skromni video koji je prethodio glavnom promotivnom videu:

FAQ (pitanja i odgovori) video. Skroman ali iskren video. Zanimljivo je da u ovom videu spominje Tim Schafer-a iz prethodno pomenutog projekta.

I takođe su uspeli! tražili su 200000 dolara a uz pomoć 5423 donatora prikupili su 221883 dolara! :winner:
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Najzanimljivije od drugih autora

Postod Video Majstor » 12.04.2012 21:12

Ekiipa dečaka (iz amerike ili engleske), Head Splitting Productions, snimaju za njihove godine dosta zanimljive filmove. Imaju mnogo animiranih ratnih filmova sa igračkama i figuriicama ali i nekoliko igranih kratkih filmova sa poprilično zahtevnom tematikom. Mislim da za svoje godine odlično osmišljavaju filmove a i odlično i glume! :good:
Ovo je njihov kanal pa ih možete podržati lajkovanjem i komentasrisanjem: http://www.youtube.com/user/rangerxlinked

Nadam se da će inspirasati i domaću dečurliju da nešto slično urade! :clapping:


D-Day Invasion: Omaha Beach
Iz 2007-e .
Iskrcavanje na normandiju! Zanimljivo i ja sam imao neke ideje da snimam dečiji film sa iskrcavanjem...




Confidential Briefcase
Iz 2009-e




Confidential Briefcase II
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Najzanimljivije od drugih autora

Postod Video Majstor » 27.07.2012 1:52

Evo nešto što ne viđamo često. Dobar film za kojeg autor nije ni upotrebio kameru. Napravio ga je, svojoj devojci za poklon, australijski filmmaker Neil Harvey, koristeći samo javno dostupne i besplatne snimke (public domain - bez ograničenja autorskim pravima), odgovarajuću muziku, glas i program za video montažu.

Film je poprilično dirljiv. Ima sjajan storytelling (veštinu pripovedanja) i dokazuje da film moguće snimiti i bez kamere.

Robbie - A Short Film By Neil Harvey
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Najzanimljivije od drugih autora

Postod Milan » 27.07.2012 3:40

Lep je film, ali postoji greška. Sateliti, teleskopi i svemirske stanice u orbiti ne mogu ostati jako dugo. Svakih par godina, nasa šalje šatl da uhvati IIS ili neki teleskop, npr. habl i da ih podigne u višu orbitu. Taj robot bi davno pao na zemlju i izgoreo, zajedno sa svemirskom stanicom. Inače nije mi jasno zašto mu nisu nakačili solarne panele na leđa? Mislim ko još koristi baterije u svemriu bez solarnih panela. Ili je mogao da se sam priključi na neki kompjuter na IIS i da se napuni.
Milan
 
PrethodniSledeća

Vrati se na Filmmaking - generalno

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju

cron