Tragovi pod prozorom

Radovi, Predstavljanja, Portfolio, Komentarisanje...

Moderatori: Video Majstor, djyova

Opis foruma
Na hiljadu ljudi ima najmanje jedan koji se zanima za Filmmaking. To znači da samo u Srbiji ima najmanje deset hiljada filmmakera ili onih koji žele da to postanu. Na žalost, do sada je bilo tako da se medjusobno jedva i poznaju. Saradnje veoma malo. Pokazivanja svojih radova javnosti, još manje.
Verovatno najveći problem je bio to što skoro uvek čitav filmmaking proces obavlja samo jedna osoba. Pošto niko nije savršen i talentovan za sve i radovi su patili od nedostataka u nekim aspektima.
Jedan od ciljeva ovog foruma je da to promenimo nabolje. Da bude pogodno mesto okupljanja domaćih filmmakera.

Za filmmakere i sve koji žele da vide njihove radove smo osmislili ovaj forum "Filmmakeri - predstavljanje i radovi" gde možete prikazati javnosti vaše radove, predstaviti se, prikazati svoje sposobnosti i saznati za druge filmmakere. Nadamo se da će, pored upoznavanja, vremenom doći do saradnji, okupljanja ekipa, timova, sve većeg broja radova i sve većeg kvaliteta.

Svim filmmakerima želimo mnogo uspeha!

Tragovi pod prozorom

Postod Bozidar » 23.01.2012 21:06

Evo konacno i ja da vama pokazem neke moje radove. Odlucio sam se za dva rada. Ovo je prvi. Unaprijed se zahvaljujem za svaki komentar.
Korisnikov avatar
Bozidar
Član foruma
 
Postova:  37
Pridružio se:  16.10.2011 6:12

Re: Tragovi pod prozorom

Postod Bozidar » 23.01.2012 21:09

Evo i drugog 2 months without drugs (fokus)

Kratkometrazni film o koncetraciji zavisnika poslije nekog vremena cistoce.
Njegova nemogucnost da se usresredi na to sto radi, misli koje mu ne daju mira, njegovo prepustanje tim mislima kao i otpor koji pruza, pokusvaju oslikati svakodnevnu borbu zavisnika sa svojim demonima da bi ostao cist.

Korisnikov avatar
Bozidar
Član foruma
 
Postova:  37
Pridružio se:  16.10.2011 6:12

Re: Tragovi pod prozorom

Postod Video Majstor » 24.01.2012 18:56

Svaka čast! :winner:
Uživao sam u gledanju a i tehnički je besprekorno, što bi rekli "flawless"! :)

Onaj efekat meko razmazanog svetla iz filma "Tragovi pod prozorom", odavno imam u planu da naučim da radim. Pre svega mi treba za wallpapere ali sad vidim da je i za filmove strašno dobro! Taj efekat sam video još pre 5-6 godina, u scenama prirode, u varijanti video igre "Far Cry" za XboX.
...čim uhvatim malo vremena, moraću malo da te ispitam kako se to radi :)

Film "2 months without drugs (fokus)" je za 10/10! Pravo umetničko delo preneseno u svet videa. Sve deluje jednostavno, a opet neočekivano, a ipak skladno, interesantno a uz to ne odvraća pažnju od teme filma... :shok:
Mislim da definitivno trebaš da ga šalješ na festivale. Verujem da će biti od zapaženijih.

Inače, jedan od naših prvih članova ima animatorski rad u "sličnom" stilu koji je i nagrađen. Ali na žalost nema vremena baš za učestvovanje na forumu.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Tragovi pod prozorom

Postod Bozidar » 31.01.2012 16:18

Hvala. Drago mi je da ti se svidja.
Taj efekat, o kom mislim da pricas, radim pomocu auto opcije na focus i spot meter-u. Pa onda ga trazim zumom. Ako si na to mislio.
Hvala jos jednom. Inace, da napisem, jako bih volio da sa nekim saradjujem. Ako neko ima neku ideju, tu sam : )
Korisnikov avatar
Bozidar
Član foruma
 
Postova:  37
Pridružio se:  16.10.2011 6:12

Re: Tragovi pod prozorom

Postod Video Majstor » 02.02.2012 17:07

Taj efekat, o kom mislim da pricas, radim pomocu auto opcije na focus i spot meter-u. Pa onda ga trazim zumom. Ako si na to mislio.
Moguće da je to. Imam negde slike kod sebe sa ti mefektom koji tražim ali ne znam gde su mi... Moram da ih pronađem pa da uporedim.

Inace, da napisem, jako bih volio da sa nekim saradjujem. Ako neko ima neku ideju, tu sam : )
Imaćemo u vidu :)
Ja inače već godinama razmišljam kako stvoriti neke uslove za bolju saradnju među amaterima... Neki od problema su već rešeni. Sada koliko vidim su najveći problem dovoljno dobri glumci. Za početak možeš pogledati recimo ovaj sinopsis za film koji ne zahteva glumce: viewtopic.php?f=6&t=2464

...imam još nekoliko ideja za kratke filmove koji ne zahtevaju glumce. Pokušaću ovih dan da ih stavim na papir i okačim na forum.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Tragovi pod prozorom

Postod Bozidar » 02.02.2012 17:43

Sad cu da ga procitam. Imam i ja nekoliko ideja za scenario kao i dva ne zavrsena filma zbog novca. Ok, idem da citam. Da jedem pa da citam :)
Hvala
Korisnikov avatar
Bozidar
Član foruma
 
Postova:  37
Pridružio se:  16.10.2011 6:12

Re: Tragovi pod prozorom

Postod Bozidar » 21.07.2012 3:44

Evo jos jednog mog filma
Najgori covjek na svijetu
Film pokusava da se na ironican nacin pozabavi temom potrebe ili nagona ljudi da se uporedjuju sa drugima. Tako imamo junaka ove price, koji primjecuje da vec jedan duzi period ni za koga nije pomislio da je gori od njega, za svacije ponasanje, bilo kakav postupak on nadje opravdanje i on zbog toga misli da je najgori covjek na svijetu.

Film je dobio nagradu publike ,,Zlatni Vrabac,, na VII ,,AVI Festu,, 2012god. Podgorica

Film je posvecen Groznici Nebojši.
Nagrada Lani Vujošević.

Muzika za film: Autogeni Trening
Narator: Pjer
Producent: DarkUN
Glavna uloga: Spartan Pima
Rezija:Bozidar Gris

Korisnikov avatar
Bozidar
Član foruma
 
Postova:  37
Pridružio se:  16.10.2011 6:12

Re: Tragovi pod prozorom

Postod Video Majstor » 22.07.2012 17:03

Pre svega čestitam na nagradi! :)

Sam film "Najgori covjek na svijetu" mi je interesantan i ima neku opuštenu atmosferu. Međutim nisam osetio udubljivanje u to zašto se on tako oseća. Očekivao sam neko razjašnjenje nekih dubljih razloga a ustvari se u filmu samo vidi njegova pomalo smešna logika.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Tragovi pod prozorom

Postod Bozidar » 23.07.2012 14:37

Da, film je pravljen da bude ironicen. Cilj je bio da publika dok ga gleda zapita se sta ustvari gleda :) Nekako sam to i uspio i publici se jako svidio film. Ustvari daleko najvise im se svidio ovaj film. Pa ono je i nagrada publike.
A mozda nejasno ali isto objasnjenje neko postoji na pocetku filma zasto se on osjeca kao najgori covjek na svijetu. Kao sto kaze, jednog jutra on primijeti da vec jedan duzi period ne poredi sebe sa nikim tj ne kaze ni za koga : ovaj je gori od mene, vidji kako je onaj sebican, ovaj ne postuje nikog, ja to nikad ne bih uradio...i sve te varijante poredjenja ljudi jedni sa drugima. Ovdje je jedino interesantno, da tako kazem, sto on umjesto sebi da kaze da se konacno nekako otarasio te mane ili nesto slicno, da je recimo konacno izgubio potrebu za tom gluposcu uporedjivanja jednih sa drugima, on misli da ustvari to se desava zato sto on su svi bolji od njega. Misli da ako nema kome sta da kaze, uporedjujuci toga istog sa sobom, jer ga ne moze sa nikim drugim porediti, da je neki problem u njemu i da je to zato sto je postao jako los ako ne i najgori covjek. On ide i trazi goreg od sebe ali za svacije ponasanje on ima opravdanje i vidi da ti lljudi koje srijece su samo dobri ljudi koji veze nemaju sta cine. Vidi da to nije zbog toga sto su oni takvi vec zbog nemara. I ko zna jos kako ih sve opravdava. Ja sam cak htio da napravim, a mislim da sam uspio da ni nama koji smo snimali nije jasno zasto se on tako ponasa, zasto on to misli za sebe. Jednostavno nam je bio interesantan, i kao sto se cuje na kraju filma: svakako, po svemu sudeci, ovaj na izgled jako interesantan covjek mogao bi biti i najnezanimljiviji a takodje i nabolji covjek na svijetu.
Inace ne bi vjerovao koliko je tesko snimiti taj osjecaj glavnog glumca a da u njegovom glasu i ponasanju nema patetike. Citav dio koji se cuje u filmu je snimljen kad se vec na neki nacin odustalo od svega. Snimljeno je na nekoj livadi kraj rijeke u pred polazak. Dao sam mu bio okvire toga ko je on i kuda treba da vodi njegova prica ali ne i sta da kaze, da bi sve rirodnije izgledalo...pa se nedje u filmu i osjeca neko ponavljanje ili mozda ne recitost. To se meni ne svidja ali bez obzira na sve, znajuci kako se radio ja sam jako zadovoljan i ispao je i vise nego sto sam ocekivao kad sam vidio tokom snimanja kuda sve moze da podje.
Hvala ti za komentar jer dobro je znati tako neke stvari i voditi racuna o necemu vise sledeci put. Ako je meni jasno o cemu se radi mozda publici treba jos malo nekako vise pojasniti.

ps. I dalje imam zelju da ovaj sajt bude pod kljuc :) Bar neki djelovi sa foruma. Pa ce mo vremenom prikljucivat vise i vise ljudi koje to zanima. Malo je bzv sto je javan. Kao da se...ne znam sto, a ne da nas zbilja interesuje tudje zapazanje a i misljenje.
Pozdrav
Korisnikov avatar
Bozidar
Član foruma
 
Postova:  37
Pridružio se:  16.10.2011 6:12

Re: Tragovi pod prozorom

Postod Video Majstor » 25.07.2012 1:03

Interesantno.
ps. I dalje imam zelju da ovaj sajt bude pod kljuc Bar neki djelovi sa foruma. Pa ce mo vremenom prikljucivat vise i vise ljudi koje to zanima. Malo je bzv sto je javan. Kao da se...ne znam sto, a ne da nas zbilja interesuje tudje zapazanje a i misljenje.
Pozdrav
Nisam shavtio. Da li misliš da ne može da se učestvuje bez registracije ili da mogu da učestvuju samo određeni ili ?
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20
Sledeća

Vrati se na Filmmakeri - predstavljanje i radovi

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju

cron