Mladi FilmMakeri Iz Bosne

Radovi, Predstavljanja, Portfolio, Komentarisanje...

Moderatori: Video Majstor, djyova

Opis foruma
Na hiljadu ljudi ima najmanje jedan koji se zanima za Filmmaking. To znači da samo u Srbiji ima najmanje deset hiljada filmmakera ili onih koji žele da to postanu. Na žalost, do sada je bilo tako da se medjusobno jedva i poznaju. Saradnje veoma malo. Pokazivanja svojih radova javnosti, još manje.
Verovatno najveći problem je bio to što skoro uvek čitav filmmaking proces obavlja samo jedna osoba. Pošto niko nije savršen i talentovan za sve i radovi su patili od nedostataka u nekim aspektima.
Jedan od ciljeva ovog foruma je da to promenimo nabolje. Da bude pogodno mesto okupljanja domaćih filmmakera.

Za filmmakere i sve koji žele da vide njihove radove smo osmislili ovaj forum "Filmmakeri - predstavljanje i radovi" gde možete prikazati javnosti vaše radove, predstaviti se, prikazati svoje sposobnosti i saznati za druge filmmakere. Nadamo se da će, pored upoznavanja, vremenom doći do saradnji, okupljanja ekipa, timova, sve većeg broja radova i sve većeg kvaliteta.

Svim filmmakerima želimo mnogo uspeha!

Mladi FilmMakeri Iz Bosne

Postod JunuZ_WTFProdakshn » 21.06.2012 18:24

Pozdrav , tek sam se registrovao na stranicu . Tj. cim sam je vidio morao sam se jednostavno reg.
Jako me obradovala kada sam je nasao :)
Eh ovako da predjem na stvar , hocu da vam predstavim nase klipove kojih nema puno ali imamo dosta neuploadovanih klipova i ideja koje samo cekaju realizaciju (tj dok ja kupim DSLR)
Evo vam nas kanal -


http://www.youtube.com/user/HeatonMulti?feature=mhee


Zamolio bih vas da subbate <3 , necete se pokajati obecavam !!!
Pisemo lagano skriptu za sljedeci film , uradili smo jucer jedan Real Life minecraft klip koji je fino ispao pa cemo ga upload u toku sedmice .
:) Radimo jos i u cinemi 4d ,3ds maxu , Photoshopu, RealFlow... ITD...
Toliko sad za sad , znaci tone klipova dolaze aBd.
Stay tuned - sto bi englezi rekli xD
Naravno ocekujem odgovor , kritike , savjete , sugestije ;D
Javite se na yt , xfire - Djamer , steam - _JunuZ'<

P.S. Sajt mi se jako svidja samo malo CSS unaprijediti:D tj dizajn, a sto se tice ideje , Perfektno ;D
Veliki poZZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
JunuZ_WTFProdakshn
Član foruma
 
Postova:  9
Pridružio se:  21.06.2012 18:12

Re: Mladi FilmMakeri Iz Bosne

Postod Video Majstor » 21.06.2012 23:02

Dobrodošao! :drinks:

Pre svega je dobro da ste vredni i da imate dosta volje i ambicija. Ako vas ima više, kao što sam shvatio, i ako radite timski to je fenomelano jer ljudi uvek zaraze jedni druge sa onim što rade pa imate šanse da napredujete mnogo brže od ostalih.

uradili smo jucer jedan Real Life minecraft klip koji je fino ispao pa cemo ga upload u toku sedmice .
Budi slobodan da ga okačiš ovde da vidimo! :good:

i ideja koje samo cekaju realizaciju (tj dok ja kupim DSLR)
A da li baš postoji razlog zbog kojeg trebaš DSLR ili misliš da će on biti najbolji za snimanje videa?

Radimo jos i u cinemi 4d ,3ds maxu , Photoshopu, RealFlow... ITD...
Toliko sad za sad , znaci tone klipova dolaze aBd.
Stay tuned - sto bi englezi rekli xD
Naravno ocekujem odgovor , kritike , savjete , sugestije ;D
Pa biće ali teško je generalno komentarisati. Kači pojedinačne radove o kojima mogu konkretna zapažanja da se izvuku.

Na priemr kod ovih introa mogu da prokomentarišem dve stvari: Svi efekti tipa eksplozija bi po mom mišpljenju trebali biti brži. Druga stvar je da sami logoi ne treba da imaju mnogo boja jer svrha logoa je da bude prepoznatljiv. Ukrasi su jedna stvar i može da ih bude ali logo imaju neku svoju logiku koja je drugačija.

P.S. Sajt mi se jako svidja samo malo CSS unaprijediti:D tj dizajn, a sto se tice ideje , Perfektno ;D
Hvala! Za dizajn se čeka neka bolja ideja a da ipak sadrži prepozantljivost. Do tada smatram da je preglednost i čitljivost za sada dovoljna.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Mladi FilmMakeri Iz Bosne

Postod JunuZ_WTFProdakshn » 22.06.2012 9:40

Video Majstor je napisao:Dobrodošao! :drinks:

Pre svega je dobro da ste vredni i da imate dosta volje i ambicija. Ako vas ima više, kao što sam shvatio, i ako radite timski to je fenomelano jer ljudi uvek zaraze jedni druge sa onim što rade pa imate šanse da napredujete mnogo brže od ostalih.

uradili smo jucer jedan Real Life minecraft klip koji je fino ispao pa cemo ga upload u toku sedmice .
Budi slobodan da ga okačiš ovde da vidimo! :good:

i ideja koje samo cekaju realizaciju (tj dok ja kupim DSLR)
A da li baš postoji razlog zbog kojeg trebaš DSLR ili misliš da će on biti najbolji za snimanje videa?

Radimo jos i u cinemi 4d ,3ds maxu , Photoshopu, RealFlow... ITD...
Toliko sad za sad , znaci tone klipova dolaze aBd.
Stay tuned - sto bi englezi rekli xD
Naravno ocekujem odgovor , kritike , savjete , sugestije ;D
Pa biće ali teško je generalno komentarisati. Kači pojedinačne radove o kojima mogu konkretna zapažanja da se izvuku.

Na priemr kod ovih introa mogu da prokomentarišem dve stvari: Svi efekti tipa eksplozija bi po mom mišpljenju trebali biti brži. Druga stvar je da sami logoi ne treba da imaju mnogo boja jer svrha logoa je da bude prepoznatljiv. Ukrasi su jedna stvar i može da ih bude ali logo imaju neku svoju logiku koja je drugačija.

P.S. Sajt mi se jako svidja samo malo CSS unaprijediti:D tj dizajn, a sto se tice ideje , Perfektno ;D
Hvala! Za dizajn se čeka neka bolja ideja a da ipak sadrži prepozantljivost. Do tada smatram da je preglednost i čitljivost za sada dovoljna.



Eh ovako , DSLR-ovi su danas DEFINITIVNO najbolji za filmmaking , canon-ovi aparati kao sto su 550d,600d, novi 650d (koji ja abd uzimam),zatim 60d , 7d, (posebno 5d) su Odlicni za filmove , daju odlican kvalitet slike , dosta manuelnih opcija , mogucnost mjenjanja objektiva i sve to za nevjerovatne cijene. Trenutno ih vecina Indy filmmakera koristi.
Sto se tice intro-a to nisu nikakvi profesionoalni :) i neki su radjeni po zelji klijenta , i boje se mogu uvijek mjenjati. Ima nas 2 ;D .
gledacu da sada uploadujem novi klip .
Subscribajte da ostanete u toku :)
Vidim da ste jako vrijedni oko stranice i to mi se svidja , svaka cast sto pomazete drugima :) cijenim to !
Samo nastavite , nedopustite da ovako nesto propadne , i sada ce biti sve vise i vise filmmakera na balkanu. Neznam nikoga iz bosne dok ih iz hrvatske npr znam 3 poprilicno ''velika'' kanala na youtubu.
Lijep Pozdrav !!
JunuZ_WTFProdakshn
Član foruma
 
Postova:  9
Pridružio se:  21.06.2012 18:12

Re: Mladi FilmMakeri Iz Bosne

Postod JunuZ_WTFProdakshn » 22.06.2012 10:46

http://www.youtube.com/watch?v=o2oJhURx ... e=youtu.be

Evo ga minecraft klip , znaci nista posebno ,uradjeno sve za par sati , ;)
JunuZ_WTFProdakshn
Član foruma
 
Postova:  9
Pridružio se:  21.06.2012 18:12

Re: Mladi FilmMakeri Iz Bosne

Postod Video Majstor » 23.06.2012 3:12

Klip mi je simpatičan. Boje i zvuk su ok i daju dobru atmosferu. Sad ne znam "od kakvog je materijala" taj klip napravljen pa ne znam ni koliko je veštinebilo potrebno alli uglavnom klip deluje u redu.

...kasnije nakon 6-7 gledanja sam zapazio da se senke objekata ne podudaraju već deluje kao da svaki objekat ima sopstveno osvetljenje. :diablo:
Ništa strašno, verujem da ćete lako to ispraviti :)

Eh ovako , DSLR-ovi su danas DEFINITIVNO najbolji za filmmaking , canon-ovi aparati kao sto su 550d,600d, novi 650d (koji ja abd uzimam),zatim 60d , 7d, (posebno 5d) su Odlicni za filmove , daju odlican kvalitet slike , dosta manuelnih opcija , mogucnost mjenjanja objektiva i sve to za nevjerovatne cijene. Trenutno ih vecina Indy filmmakera koristi.
Dobri su oni ali imaju i nedostataka u poređenju sa kamerama. Pre svega zahtevaju profesionalnije uslove od kamera. Upotrebljivost za snimanje bez dodatne opreme za stabilizaciju je skoro nikakva. Neme smirivanja vibracija i nije dizajniran za snimanje u pokretu. Nema automatskog fokusa pa kamerman mora da bude veštiji i kadrovi pažljivije pripremljeni. ...Kada je u pitanju niskobudžetni filmmaking i ekipa u kojoj ima dosta početnika onda je kamera mnogo korisnija od fotoaparata.

Pročitaj ovu temu: viewtopic.php?f=12&t=2484

Indie filmmaking ne znači ujedno i amaterski filmmaking. Oni i dalje mogu da imaju profesionalnu opremu i profesionalnu ekipu pa je zanjih izbor fotoaparata sasvim druga priča.

Samo nastavite , nedopustite da ovako nesto propadne , i sada ce biti sve vise i vise filmmakera na balkanu. Neznam nikoga iz bosne dok ih iz hrvatske npr znam 3 poprilicno ''velika'' kanala na youtubu.
Od svih nas zavisi... Što je više ljudi voljno da prestavi svoej radove ovde, i što su ti radovi bolji to i cela ovoa stvar posatje atraktivnija pa će zainteresovati i one koji se do sada nisu tim bavili... ide polako ali sigurno. Ja sam optimista :)
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Mladi FilmMakeri Iz Bosne

Postod JunuZ_WTFProdakshn » 23.06.2012 21:17

Video Majstor je napisao:Klip mi je simpatičan. Boje i zvuk su ok i daju dobru atmosferu. Sad ne znam "od kakvog je materijala" taj klip napravljen pa ne znam ni koliko je veštinebilo potrebno alli uglavnom klip deluje u redu.

...kasnije nakon 6-7 gledanja sam zapazio da se senke objekata ne podudaraju već deluje kao da svaki objekat ima sopstveno osvetljenje. :diablo:
Ništa strašno, verujem da ćete lako to ispraviti :)

Eh ovako , DSLR-ovi su danas DEFINITIVNO najbolji za filmmaking , canon-ovi aparati kao sto su 550d,600d, novi 650d (koji ja abd uzimam),zatim 60d , 7d, (posebno 5d) su Odlicni za filmove , daju odlican kvalitet slike , dosta manuelnih opcija , mogucnost mjenjanja objektiva i sve to za nevjerovatne cijene. Trenutno ih vecina Indy filmmakera koristi.
Dobri su oni ali imaju i nedostataka u poređenju sa kamerama. Pre svega zahtevaju profesionalnije uslove od kamera. Upotrebljivost za snimanje bez dodatne opreme za stabilizaciju je skoro nikakva. Neme smirivanja vibracija i nije dizajniran za snimanje u pokretu. Nema automatskog fokusa pa kamerman mora da bude veštiji i kadrovi pažljivije pripremljeni. ...Kada je u pitanju niskobudžetni filmmaking i ekipa u kojoj ima dosta početnika onda je kamera mnogo korisnija od fotoaparata.

Pročitaj ovu temu: viewtopic.php?f=12&t=2484

Indie filmmaking ne znači ujedno i amaterski filmmaking. Oni i dalje mogu da imaju profesionalnu opremu i profesionalnu ekipu pa je zanjih izbor fotoaparata sasvim druga priča.

Samo nastavite , nedopustite da ovako nesto propadne , i sada ce biti sve vise i vise filmmakera na balkanu. Neznam nikoga iz bosne dok ih iz hrvatske npr znam 3 poprilicno ''velika'' kanala na youtubu.
Od svih nas zavisi... Što je više ljudi voljno da prestavi svoej radove ovde, i što su ti radovi bolji to i cela ovoa stvar posatje atraktivnija pa će zainteresovati i one koji se do sada nisu tim bavili... ide polako ali sigurno. Ja sam optimista :)

http://www.youtube.com/watch?v=W77aYnyrNlc
Evo test klip 650d-a . uporedi sa bilo kojom kamerom u tom cjenovnom rangu pa ces vidjeti razliku , mnogo filmmakera ih koristi , da ima bolje rjesenje vjerovatno ih nebi kupovali :D
Ali se jos uvijek dvoumim izmedju 650d i 600d :P .
JunuZ_WTFProdakshn
Član foruma
 
Postova:  9
Pridružio se:  21.06.2012 18:12

Re: Mladi FilmMakeri Iz Bosne

Postod Video Majstor » 24.06.2012 3:12

Pa nema problema. Ako imaš novca da kupiš i taj aparat i dodatnu opremu da sa njim možeš da postigneš mirne snimke i glatke pokrete kao na tom videu, drago mi je. Ja uglavnom dajeme savete za slučaj najgorih mogućih uslova.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Mladi FilmMakeri Iz Bosne

Postod JunuZ_WTFProdakshn » 24.06.2012 13:24

Video Majstor je napisao:Pa nema problema. Ako imaš novca da kupiš i taj aparat i dodatnu opremu da sa njim možeš da postigneš mirne snimke i glatke pokrete kao na tom videu, drago mi je. Ja uglavnom dajeme savete za slučaj najgorih mogućih uslova.

Da, ali , za filmove HDDSLR-ovi su danas najbolji , necu svadbe snimati :D(valjda) ali ima ih koji snimaju sa dslrovima . Pored ostalog daju jako dobar shallow depth of field sto ni skuplji camcorderi nemogu ;D
Javim ti ako kupim .
pozz !!
JunuZ_WTFProdakshn
Član foruma
 
Postova:  9
Pridružio se:  21.06.2012 18:12

Re: Mladi FilmMakeri Iz Bosne

Postod Video Majstor » 25.07.2012 1:02

Reci mi sada, nisam bio baš razumeo, da li snimanje filma koji si spominjao čeka na nabavku fotoaparata toga?

Klip mi je simpatičan. Boje i zvuk su ok i daju dobru atmosferu. Sad ne znam "od kakvog je materijala" taj klip napravljen pa ne znam ni koliko je veštinebilo potrebno alli uglavnom klip deluje u redu.
Aj ako možeš, opiši više detalja kako je urađen taj minecraft clip?
Da li je ovo što kamera šeta namerno uključeno da bi delovalo prirodno ili je ceo taj 3D deo video podešen da se tak omrda da se uklopi u snimak sa kamere?
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Mladi FilmMakeri Iz Bosne

Postod JunuZ_WTFProdakshn » 01.08.2012 12:27

Video Majstor je napisao:Reci mi sada, nisam bio baš razumeo, da li snimanje filma koji si spominjao čeka na nabavku fotoaparata toga?

Klip mi je simpatičan. Boje i zvuk su ok i daju dobru atmosferu. Sad ne znam "od kakvog je materijala" taj klip napravljen pa ne znam ni koliko je veštinebilo potrebno alli uglavnom klip deluje u redu.
Aj ako možeš, opiši više detalja kako je urađen taj minecraft clip?
Da li je ovo što kamera šeta namerno uključeno da bi delovalo prirodno ili je ceo taj 3D deo video podešen da se tak omrda da se uklopi u snimak sa kamere?


sve je radjeno u ae i slike iz navedene igre smo izrezali kucu i ovu rupu na cesti i onda u cinemi 4d animirali lika koji seta i na ae pokusali replicirati njegovu sjenu.
Onda je dodan camera shake poslije stabiliziranja snimka jer da nebi morali motion tracking uraditi ;) koji moze dosta poremetiti stvari.
Onda na kraju colour correction i remove grain jer je snimak sa iphona 4 i bilo je dosta noisa.
Btw. stigao je canon 650d ,:D
Ocekujte filmove uskoro .
I naravno subb ako nije problem :)
Pozz
JunuZ_WTFProdakshn
Član foruma
 
Postova:  9
Pridružio se:  21.06.2012 18:12
Sledeća

Vrati se na Filmmakeri - predstavljanje i radovi

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju

cron