Obrada snimka radi hvatanja lopova

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

Obrada snimka radi hvatanja lopova

Postod Kefaja » 17.05.2012 14:02

Ljudi pomagajte!!! Ukraden mi je motor pre par noci ispred zgrade i to za koji sam jedva skupio kintu i kupio ga pre kradje 7 dana. :dash2: Imam neke snimke sa bezbednosnih kamera od obliznjih kuca ali se ni na jednoj jasno ne vide tablice auta sa kojim su dosli da pokupe motor. Ja sam sve to prijavio i odneo u miliciju ali njih mrzi da se cimaju, pa mi je potreban pomoc da odnesem nekom taj snimak ko bi mogao da izostri sliku i da izvuce tablice.
Javite sto pre ako mozete to da uradite ili znate nekog ko bi mogao to da odradi. :help:
Hvala unapred
Kefaja
 

Re: Obrada snimka radi hvatanja lopova

Postod Video Majstor » 19.05.2012 4:26

Pa svi će ti dati odgovore tipa da to ne može ili da ne vredi... I uglavnom je to istina. Ali pre nego se skroz dignu ruke, ja bi ipak da probam.

Ako je moguće okači snimke nekako na internet, recimo ovde: http://www.2shared.com/
pa da mogu da skinem snimke i da ih pogledam.

A ako ne možeš da okačiš, onda mi reci iz kojeg si grada, pa da vidim kakve su šanse da ih nekako pošalješ na disku...
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Obrada snimka radi hvatanja lopova

Postod videographer » 19.05.2012 5:06

Voljan da pomogne uvek, to se ceni...

Koji bi software upotrebio da izostriš sliku? I način ukratko?

I ovaj, stavi u maksimalnom kvalitetu koji imaš Kefaja na Internet.

Ništa nema važnije u životu od motora. Srećno sa otkrivanjem lopova.
videographer
Član foruma
 
Postova:  21
Pridružio se:  20.04.2012 19:37

Re: Obrada snimka radi hvatanja lopova

Postod Video Majstor » 20.05.2012 1:12

Koji bi software upotrebio da izostriš sliku? I način ukratko?
Pa izvukao bi screenshootove u originalu (i snimio kao BMP bez kompresije slika da ne bi izazvao jos zamućenja), to mogu čak i neki plejeri . A možda bih i eksportovao taj komad videa u seriju BMP slika.

A onda bih pokušao noise removal u Corel Photo Paintu i razne druge filtre u tom programu i drugim programima za obradu slika. Pokušavao bi razna podešavanja tipa brightness, contrast, curves, lightnes, sharpness, itd. dok se ne bi ukazalo bar poneko slovo sa tablice. ...Uz poneko slovo, boju i model automobila, policija, nadam se , može da suzi spisak na svega nekoliko sumnjivaca.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju

cron