GOTOV SCENARIO ZA FILM

Pisanje scenarija, ideje, pomoć, potražnja, objavite vaš scenario...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
Pisanje scenarija, ideje, pomoć, potražnja, objavite vaš scenario...

---
Nedostatak scenarija i scenarista je trenutno jedan od glavnih problema filmmakera amatera. Najčešće čak i osobe koje su veoma talenovane za tehnički deo filmmaking procesa ne mogu da snime dovoljno zanimljiiv film jer nemaju scenario. Bez dovoljno dobrog scenarija radovi se uglavnom svode na probe i demonstracije tehničkih sposobnosti ili to moraju biti muzički spotovi.

U cilju da to rešimo izdvojili smo ovaj forum za diskusije u vezi scenarija. Pokušaćemo privući što više scenarista i pisaca i raditi na rešavanju ovog problema.

Pozivamo scenariste i one koji bi želeli postati scenaristi, da se pridruže ovim diskusijama i oslobode svoju kreativnu stranu.

GOTOV SCENARIO ZA FILM

Postod jovicca7 » 01.05.2012 18:24

Imam napisan scenario za dugometražni film. Radnja filma se odvija u Srbiji i Hrvatskoj. To je priča o dva mlada bračna para, jedan par je iz jednog sela kod Šapca, iz Srbije, drugi iz Zagreba. Žene se već nekoliko godina pišu preko Interneta. Konačno se upoznaju u Beogradu. Gosti iz Zagreba dolaze kod domaćina u njihovo selo. Provode se ludo na šabačkom vašaru. Posle bračni par iz Srbije dolazi u Zagreb. Posle druženja dolazi do neobičnog završetka i iznenađenja para iz Srbije, Parovi su krajnje različiti i neobični za one druge. Par iz Srbije su klasični ljudi sa sela a par iz Zagreba su slikari i nešto drugo što predstavlja iznennađenje. Žanr je erotska drama, malo komedija, sa veoma slobodnim scenama. Ako je neko zainteresovan šaljem ceo scenario jer priča ispričana na kratko ne daje pravi utisak.
jovicca7
Član foruma
 
Postova:  7
Pridružio se:  01.05.2012 18:04

Re: GOTOV SCENARIO ZA FILM

Postod Video Majstor » 02.05.2012 1:22

Dobrodošao! :drinks:

Za pohvali što imaš već napisan scenario! :good:

Opis deluje interesantno i to što je drama i to smeštena u sadašnje vreme, verovatno povećava šanse da silm bude i snimljen. Mislim pre svega da ne zahtvea veći budžet (pretpostavljam).

Žene se već nekoliko godina pišu preko Interneta.
interesantno, dopisaivanje na facebooku i sl. je svakodnevna pojava u zadnjih par godina a opet nije mi nikad palo na pamet da to bude deo radnje filma... Mislim da je to dobro za film pogotovo u žanru drame jer se veliki broj gledaoca može da identifikuje sa likovima koji se dopisuju.

Ako je neko zainteresovan šaljem ceo scenario jer priča ispričana na kratko ne daje pravi utisak.
Kakvi su tvoji ciljevi sa ovim scenarijom? Da li je namenjen za prodaju domaćim filmadžijama ili pokušavaš nešto nezavisno da snimiš?
Pitam da bi znao na šta misliš pod "zainteresovan".

Mada sad nemam nešto vremena, ja sam zainteresovan da pročitam, naravno. Ako si mislio da šalješ e-mejlom može odmah na moj mejl ili se prvo javi mejlom preko foruma (sa leve strane ima ikonica koverte ispod imena korisnika) pa da ti vratim adresu na koju da pošalješ.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: GOTOV SCENARIO ZA FILM

Postod jovicca7 » 02.05.2012 22:04

Namere su nejjednostavnije.
Da se snimi film.
Novac ne tražim.
Scenario sam napisao čisto iz srca.
Zanimljiv je, mnogi bi mogli da se poistovete, naročito u Hrvatskoj.
Ako se nfilm snimi po mojoj zamisli bio bi revolucionaran. Mislim da ništa posle nega ne bi bilo isto.
Problem je što ima veoma slobodnih scena. Potrebni su glumci koji bi bili spremni da idglume scene sexa, ali onako kako stvaran sex i izgleda. Isto onako kako se to radi u spavaćoj sobi, a ne zamotani u nekakve čaršave. I glumci moraju biti iz Srbije i iz Hrvatske, zbog autentičnosti. Film je idealan za koprodukciju. Pripremam još jedan scenario. Ne pišem zbog novca.
Scenario uvek pišem za niskobudžetne filmove. Recimo, scene sa šabačkog vašara.
jovicca7
Član foruma
 
Postova:  7
Pridružio se:  01.05.2012 18:04

Re: GOTOV SCENARIO ZA FILM

Postod Video Majstor » 04.05.2012 18:20

Namere su nejjednostavnije.
Da se snimi film.
Novac ne tražim.
Scenario sam napisao čisto iz srca.
Fino! Najbitnije da ste dobro motivisani i da vam uspeva d azvršite scenario. Međutim, pošto ne znam da li je uopšte moguće da amaterska ekipa snimi dugometražni film, vi praktično morate razmišljati "komercijalno" . Tj. morate treažiti neki studio koji bi to otkupio i realizovao. S obzirom da je u pitanju drama i sadašnje vreme radnje, to se uklapa u tematiku domaćih tv serija. Možda bi domaće TV kuće bile zainteresovane... pa da naprave TV film ili mini seriju od dve-tri epizode.
Da li ste već možda počeli da se raspitujete u vezi toga?

Sam scenario ću prokomentarisati kada pročitam. Pošto ovih dana imam malo vremena, verovatno će mi trebati oko 15 dana dok ne pročitam.

Pripremam još jedan scenario.
Lepo! :good:
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: GOTOV SCENARIO ZA FILM

Postod Video Majstor » 28.07.2012 6:35

Jovice, pročitao sam scenario još pre oko mesec dana i tada sam zabeležio zapažanja i mišljenje. Nisam imao vremena do sada da pošaljem ali najbitnije da nisam zaboravio.
:)

Evo moje mišljenje o scenariju:


- Scenario je dosta dobar i moje mišljenje je uglavnom pozitivno. Naravno nike sve po mom ukusu ali to je normalno. Trudio sam se da ga čitam što je objektivnije moguće.
Ako je ovaj scenario baziran na tvojim originalnim idejama, verujem da bi mogao da imaš dobru karijeru kao scenarista.

- Likovi su odlično smišljeni. Lako ih je zamisliti i deluju prirodno. :good:

- Za moj ukus glavna atrakcija filma je lik Miladin jer je spontan, skroz originalan :cool: i harizmatičan. On je po meni odličan primer dobrog "character developmenta". I komičan je i zbog njega bi film mogao biti i komedija. Verujem da bi se Miladin veoma dopao publici.

Ja inače Miladina zamišljam kao čoveka sa ovih videa (Tim Šejfer - ovaj kuštravi):


Baš tako ga zamišljam i likom i stavom i načinom ponašanja. Poznajem jednoga koji stvarno liči na ono kako si opisao Miladina i baš liči fizički na ovoga Tim Šejfera iz ovih videa i ima i taj tip pkreta i sve poput njega...

- Dijalozi su odlični! :winner: Zanimljivi. realistični i originalni. Kroz sve dijaloge likovi ostaju dosledni svojim ličnostima tj. nema ničeg da ne deluje prirodno za njihovu ličnost.

- Zamerka za moj ukus je što film nema zapleta. S obzirom da erostki filmovi inače nemaju neki naročit zaplet to možda i nije mana. Međutim pozitivno je što tokom čitanja ipak ostaje doovoljno radoznalosti da se nastavi tako da si možda ipak postigao ono što treba za taj film.

- Jedna potencijalno loša stvar ili problem bi mogla da bude ciljna publika. Scenario se dotiče tema sa kojima ljudi kojima se film bavi možda ne bi saosećali. To ne mora da čini film lošijim ali mu može smanjiti šanse da uošte bude snimljen ili ako bude sninmljen može mu smanjiti popularnost i potencijalnu zaradu.

- Čitanje je ukupno trajalo 144 minute. To je mnogo za film tog žanra. :training1:
Ali ajde da pretpostavimo da sam je čitao presporo i da je realnije recimo 120 minuta što daje onaj prosek od 1 minuta po stranici. ...to opet daje film trajanja od 120 minuta ili duži. Mislim da je za taj žanr to predugo. Prosečno trajanje filmova je mislim oko 105 minuta a za erotsk ižanr je prosek mislim negde oko 90 minuta.

Ako želiš da taj film bude snimljen, predlažem da uradiš još jednu kraću verziju scenarija. Da izbaciš najpre one delove koji najmanje narušavaju radnju pa da onda vidiš koliko ostajei i po potrebi još malo. Mislim da su veće šanse da se film snimi ako se scenario skrati na 95 do 105 stranica.

- Jedna scena koja je nepotrebna je scena u kojoj se prikazuje prolaz nekoliko meseci u godini. To se sasvim efikasno zameni tranzicijom zatamnjivanja (Fade to black) koja znači "proteklo je neko vreme" i natpisom koliko je vremena prošlo.

- Imam još zapažanja koja se odnose na neke detalje ali pošto će možda još neko sa ovog foruma čitati taj scenario, ne bih da otkrivam detalje i tako pokvarim doživljaj. Ta ostala zapažanju ću ti poslati na email. :mail1:


p.s.
Nadam se da će biti još scenarija od tebe :)
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: GOTOV SCENARIO ZA FILM

Postod jovicca7 » 02.08.2012 15:21

Hvala veliko za utrošeno vreme za čitanje i dobre kritike. Ideja scenarija je moja originalna motivisana i ličnim iskustvom. Kritike su odlične i uskoro ću poraditi na doterivanju.
Hvala još jednom.
jovicca7
Član foruma
 
Postova:  7
Pridružio se:  01.05.2012 18:04

Re: GOTOV SCENARIO ZA FILM

Postod Mara » 24.08.2012 15:54

Zvuci zanimljivo i volela bih da procitam, a mozda i nesto vise.
U svakom slucaju vraticu se da ostavim svoj utisak.

Moj email je contact(at)maramgmt.com
Mara
 

Re: GOTOV SCENARIO ZA FILM

Postod Martin » 10.04.2014 18:35

Dopada mi se ideja za film. Ako bi mogao da mi posaljes scenario da procitam na [email protected] , mislim da bih mogao da pomognem sa realizacijom.
Martin
 

Vrati se na Scenario

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju

cron