Problem sa snimanjem na tv-kartici

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

Problem sa snimanjem na tv-kartici

Postod dvkv » 22.04.2012 22:46

Pozdrav. Imam problem sa snimanjem na tv-kartici. Kao prvo kada nešto snimim mpg fajl
obradim VideoRedom, tačnije skinem reklame. I program je stvarno ekstra.
Stvarno je brz, kvalitet snimka ostaje isti. Super je. E, sad u poslednje vreme počinje da me
zeza tv kartica. Tačnije kada snimim nešto, od 10 snimaka na 2 snimka, snimak je tako reći
neupotrebljiv. Kada pokušam da ga obradim sa VideRedom prvo mi "izađe" poruka "Not Responding"
pa ako slučajno uspem da aktiviram snimak, snimak ne bude upotrebljiv u celosti nego se pojavi
poruka "Problem while seeking" što znači da moram deo snimka da odbacim.
Tv kartica mi je WinFast TV 2000 XP Global, a program uz pomoću koga aktiviram
i snimam je WinFast PVR 2. Ja sam updejtovao WinFast PVR 2 i nije imalo efekta.
Nervira me što nikada nisam siguran da li će nešto da mi snimi kako treba ili ne.
Ja pretpostavljam da je do programa sa kojim snimam, tj. do WinFast PVR 2.
Zamolio bih nekoga ako je imao sličnih problema, da mi pomogne. Hvala.
dvkv
Član foruma
 
Postova:  4
Pridružio se:  06.03.2011 13:39

Re: Problem sa snimanjem na tv-kartici

Postod Video Majstor » 23.04.2012 1:18

Dobrodošao! :drinks:

Ima više mogućih uzroka:

Može biti da fajl nije snimljen do kraja. Tek pri završetku snimanja može fajl da se indeksira i u fajl da se ugradi taj "index".

Tu može biti uzrok recimo ako program snima u neki folder u kojem se pojavljuju domaća slova šđčćž ili neka slična nestandardna slova. Pogledaj ove savte obavezno: http://www.videomajstor.com/saveti

Može biti da ti je hard disk oštećen pa dolazi do korupcije podataka. U tom slučaju razne probleme bi imao sa mnogim programima i fajlovima.

Može biti da ti napajanje ili neki drugi kontakti od tv kartice nisu u redu i da dolazi do prekida tokom snimanja...
Da li se ikada tokom gledanja desi da slika nestane? Da li se desi da program za snimanje izbaci grešku?

Ako je problem sa softverom za snimanje onda se on može rešiti sa drugim softverom. Za početak proveri da li možda dobro snima neki ovih programa: http://www.videomajstor.com/softver-tv-kartice

Proveri što više od ovih nabrojanih ideja pa javi šta si saznao.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Problem sa snimanjem na tv-kartici

Postod dvkv » 23.04.2012 9:17

Hvala ti u svakom slučaju na pomoći. Probaću da uradim ovo što si mi rekao, možda i pomogne.
Pozdrav.
dvkv
Član foruma
 
Postova:  4
Pridružio se:  06.03.2011 13:39

Re: Problem sa snimanjem na tv-kartici

Postod videographer » 28.04.2012 5:43

Veoma koristni saveti.

Ako nista ne pomaze, menjaj karticu. Ili imaj alternativu, ili cak probaj paralelno da snimas(paralelni operativni sistem ili samo jos jedna aplikacija koja radi isto), moguce je to? Nemam prakticna znanja iz ove oblasti. :D
videographer
Član foruma
 
Postova:  21
Pridružio se:  20.04.2012 19:37

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju

cron