Registracija korisnika

Ako želite, napišite vaš utisak o ovom sajtu

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
Ako želite, napišite vaš utisak o ovom sajtu

Neke od njih ćemo možda odabrati za naslovnu stranu

Registracija korisnika

Postod Diogen Drugi » 15.01.2011 2:42

Molim Vas da ostavite pristup forumu otvoren. To je demokratija! Suviše je foruma i sajtova na kojima se traži gomila nepotrebnih ličnih podataka koji zadiru u privatnost. Neki voajeri vole da vire kroz ključanicu. Opravdanje za registraciju je - zloupotreba! Pa šta se sve danas ne zloupotrebljava. Trebalo bi zabraniti pre svega vožnju automobilima jer ih mnogi zloupotrebljavaju i povređuju druge i sebe! Moderator jednostavno vrši selekciju priloga - postova. Neki vole elitizam - zatvaranje u posebne klubove jer se na taj način osećaju vredniji i važniji pred samim sobom i drugima. Zatvaranje i elitizam ne mogu se nazvati civilizacijskim tekovinama. Možda i mogu. Jedan visoki zvaničnik je svojevremeno rekao da su redovi pred šalterima - civilizacijska tekovina!?
Porazna je činjenica da se Net sve više komercijalizuje i zatvara i tamo gde je to sasvim nepotrebno. To je prvi korak ka smanjivanju interesovanja za mnoge sajtove i forume.
Diogen Drugi
Novi član
 
Postova:  2
Pridružio se:  12.01.2011 23:47

Re: Registracija korisnika

Postod Goja » 15.01.2011 12:48

Kolko znam ovaj forum je potpuno otvoren za sve korisnike i kao gost možeš da postuješ i postavljaš pitanja.
Goja
Član foruma
 
Postova:  145
Pridružio se:  01.10.2010 13:23

Re: Registracija korisnika

Postod Video Majstor » 15.01.2011 14:49

Hvala na komentaru!

Ako ne bude problema, pristup forumu će ostati otvoren tj. može se učestvovati i bez registrovanja.

Opravdanje za registraciju je - zloupotreba! Pa šta se sve danas ne zloupotrebljava.
Pre svega se misli na zloupotrebu poput spamovanja i namernog opterecivnja servera radi nanosenja stete sajtu. Na primer, neki zlonamernici namerno klikcu na taster "nova poruka" tako da opterecuju server kao da je u pitanju 100 normalnih korisnika. Ili cak aktiviraju nek programe koji to rade automatski i potpuno ustopiraju sajt na neko vreme. Registracija uz koju se trazi email adresa je dosta efikasno resenje protiv pomenutog ometanja.

Takva vrsta zloupotrebe se na zalost desava dosta cesto. Ovaj sajt je dva puta bio hakovan iako ne spada u najposecenije i nisam skoro nikome konkurencija. Bio je i jedan spamer koji je na svaka dva sata katio razne reklame ali sam ga nekako blokirao...

Porazna je činjenica da se Net sve više komercijalizuje i zatvara i tamo gde je to sasvim nepotrebno. To je prvi korak ka smanjivanju interesovanja za mnoge sajtove i forume.
Zapravo se manje komercijalizuje nego sto izgleda. Na primer za sajt poput ovoga, ne racunajuci trosenje vremena, potrebno je najmanje 50 evra godisnje za troskove koji su neizbezni a nije lako postici da sam sajt stvara isti toliki prihod pa da pokrije troskove. Zbog piraterije, narod se navikao da je sve besplatno, pa se obezvredjuje i sto treba i sto ne treba.

Inace, sto se ovog sajta tice, nema razloga za brigu. Troskovi se pokrivaju sa drugim sajtovima koji su komercijalni tako da se ovaj sajt nece komercijalizovati u tom smislu.

Moderator jednostavno vrši selekciju priloga - postova. Neki vole elitizam - zatvaranje u posebne klubove jer se na taj način osećaju vredniji i važniji pred samim sobom i drugima. Zatvaranje i elitizam...
..Manje-vise se slazem. Ja sam pre pokretanaj ovog foruma dosta proucavao druge forume da izvucem neke pouke, i izbegnem njihove greske, jer ih ima...
Pre svega odlucio sam da umesto sitema strogoce i kazni koristim princip "lead by example" (vodjstvo primerom) i onaj stari model "majstor-segrt". Na primer umesto da kritikujete onog ko ne valja, mozete pohvaliti onog ko valja ili se jednostavno sami ponašati kako valja i dati primer ostalima. ..duga prica ali uglavnoim razmisljam o tome i radim na tome.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Registracija korisnika

Postod Goja » 28.01.2011 10:34

Ja bi pa zamolio da se nekako spreči ovoliko spamovanje o sexi sajtovima i ostalim web stranama koje nemaju nikakve veze sa ovim forumom.Postaje zamorno otvarati razne teme i pregledvati šta je novo i videti da su to sve opširni spamovi.
Goja
Član foruma
 
Postova:  145
Pridružio se:  01.10.2010 13:23

Re: Registracija korisnika

Postod Video Majstor » 28.01.2011 22:00

Ja bi pa zamolio da se nekako spreči ovoliko spamovanje o sexi sajtovima i ostalim web stranama koje nemaju nikakve veze sa ovim forumom.Postaje zamorno otvarati razne teme i pregledvati šta je novo i videti da su to sve opširni spamovi.

Ne znam šta da radim. Instalirao sam googleov recaptcha modul protiv botova koji je najbolji i nije ga zaustavilo. Jedino što mi preostaje da na nekoliko dana onemogućim postovane za članove koji nisu ulogovani ...dok ovo ne rešem.
Bilo je ranije dva spamera koje sam mnogo lakše zaustavio ali ovo je neki stručan haker izgleda.

p.s.
Ironično da je ovaj spamer počelo baš nakon ove teme.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Registracija korisnika

Postod Video Majstor » 28.01.2011 22:14

Evo isključio sam sada mogućnost da gosti postuju. Ostaće tako nekoliko dana dok ne rešim problem.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Registracija korisnika

Postod VM_admin01 » 04.07.2011 0:43

Izgleda da smo napokon zaustavili spamovanje. :heat:
Sada se za neregistrovane korisnike postavlja pitanje na srpskom. I morate tačno odgovoriti da bi mogli postovati. Lako je i simpatično. :)
VM_admin01
Site Admin
 
Postova:  8
Pridružio se:  24.08.2010 2:12

Re: Registracija korisnika

Postod videographer » 20.04.2012 20:10

za Admina, prilikom registracije rec planeta Zemlja je malim slovom. :P

Savet, posto sam i ja imao forume u pokusaju pre vise godina (do 100/200 clanova, 30tak aktivnih), stavi i dosadni captcha check, stavi slike ili biranja ili nesto, posto znam da svi mrze dosadni tekst koji moraju da utipkaju, ali zastita investicije je uvek prva.
videographer
Član foruma
 
Postova:  21
Pridružio se:  20.04.2012 19:37

Re: Registracija korisnika

Postod Video Majstor » 23.04.2012 0:03

Dobrodošao! :drinks:

Hvala! Pregledaću...

Savet, posto sam i ja imao forume u pokusaju pre vise godina (do 100/200 clanova, 30tak aktivnih), stavi i dosadni captcha check, stavi slike ili biranja ili nesto, posto znam da svi mrze dosadni tekst koji moraju da utipkaju, ali zastita investicije je uvek prva.
Ali nema provere ako se uloguješ.

A ako nisi ulogovan onda možeš da budeš srećan što uopšte možeš da postuješ :)
Šalim se za ovo (ali ima i istine). Inače, sadašnji captcha je jedino uspelo rešenje od svih koje sam koristio protiv botova ...tako da ne bih da eksperimentišem. Možda kasnije ako budem imao vremena.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Registracija korisnika

Postod videographer » 24.04.2012 20:03

Bolje vas nasao :drinks: , mada aktivnost na ovom forumu je slaba, i ne bih da budem zaklopac na svakoj temi :D ili cete me :bomb: :censored:
videographer
Član foruma
 
Postova:  21
Pridružio se:  20.04.2012 19:37
Sledeća

Vrati se na Knjiga utisaka

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

cron