H.264 convert pomoc.

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

H.264 convert pomoc.

Postod nouver » 19.04.2012 17:56

Pozdrav svima, naletio sam na ovaj forum i mozda bih mogao dobiti odgovor/pomoc.
Ne znam kako bih nazvao temu, ali imam maleni problem. Bavim se snimanjem dslrom
i montazom i imam dosta problema prilikom rezanja filmica, jako je usporeno sve, ali
vjerojatno zato sto radim sa originalnim fileovima, tj. u formatu h264. Jel postoji kakav program
koji bi promijenio taj format, da nemam previse laga prilikom obavljanja posla u programu, a da ne izgubim puno na kvaliteti slike. To je valjda kompresija ili nesto, nisam previse nazalost u tome, pocetnik sam, pa ako ima tko zivaca da mi ukratko samo objasni.

Hvala unaprijed!
nouver
 

Re: H.264 convert pomoc.

Postod nouver » 19.04.2012 18:39

Instalirao sam Audials 9 sad i konvertirao original video u mp4 format, smanjio je dosta mb i nije pogorsao sliku uopce. Cak su i uklonjeni shumovi koji se vide na originalnom videu, odlicno. Samo sto nemam originalnu verziju, vec free. Zna li tko kakav besplatan dobar program za konvert u mp4? :)
nouver
 

Re: H.264 convert pomoc.

Postod Video Majstor » 20.04.2012 2:44

Problem može imati više uzroka ali za početak može se poći od pretpostavke da je H.264 uzrok...
originalnim fileovima, tj. u formatu h264. Jel postoji kakav program
koji bi promijenio taj format, da nemam previse laga prilikom obavljanja posla u programu, a da ne izgubim puno na kvaliteti slike.
Ako već želiš da konvertuješ iz H.264 u nešto jednostavnije onda ti preporučujem da konvertuješ prema ovom uputstvu:
viewtopic.php?f=14&t=257
(u devetoj poruci po redu je noviji tutorijal)

Sa ovim tutorijalom razliku u kvalitetu teško da ćeš primetiti. To je konvertovanje u DivX (tačnije XviD ali to je isto) i koji je manje zahtevan za kompjuter.

Ako slučajno nešto nije dobro objašnjeno, javi pa ću ispraviti.

Ako to ne reši problem onda je najverovatnije usporenje uzrokovano nečim drugim.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju

cron