Kako povezati analognu kameru sa kompom

Video uređaji, oprema, kućni multimedia uređaji, uređenje kućnog bioskopa, media centar, umrežavanje...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
- video uređaji, televizori, kamere, fotoaparati...
- kablovi, adapteri, oprema...
- kompjuterske komponente za video...
- profesionalni uređaji i oprema...
- kućni multimedija uređaji, plejeri, zvučnici...
- multimadija gadžeti (zanimljive male naprave)...
- mobilni telefoni i prenosni uređaji sa multimedijalnim mogućnostima...
- media centar, uređenje kućnog bioskopa...
- umrežavanje, povezivanje, kućna mreža...

Re: KAKO POVEZATI ANALOGNU KAMERU SA KOMPOM

Postod kobi87 » 04.04.2012 0:42

Xe...ostali samo dugmici..xe:)Ne,nije nista sprzeto..na vreme sam ja odustao:)Axa da,s tim kablom sto sam uzeo od druga radi,znaci kako utaknem u tv odma prepozna i baca sliku na tv.A sto se tice novog tv,ja sam skoro uzeo Vox-lcd i ima ubg,ali..nece,probao sam ja to,usb na tv-u cita tipa flash usb,externi hdd ali kamericu nece.Ja sam hteo bas za tv sa cincevima..odgovaralo bi i meni za moj tv i kad odem negde gde nema kompa..recimo cale moj ima obican tv Samsung pa cisto njemu da pokazem neke slike,snimke itd..a i ovako
kobi87
Član foruma
 
Postova:  34
Pridružio se:  24.03.2012 13:30

Re: KAKO POVEZATI ANALOGNU KAMERU SA KOMPOM

Postod Video Majstor » 04.04.2012 5:04

Axa da,s tim kablom sto sam uzeo od druga radi,znaci kako utaknem u tv odma prepozna i baca sliku na tv.
E pa onda pretpostavljam da je u taj kabal ipak ugrađen neki pretvarač. Drugim rečima ne može biti napravljen prostim spajanjem žica.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: KAKO POVEZATI ANALOGNU KAMERU SA KOMPOM

Postod kobi87 » 04.04.2012 17:14

E..evo ga ja:)Ne znam u cemu je caka..provalio sam kod onog dzeka,sto ulazi u kamericu(mini usb-u) da kako da kazem..ko da nema otrrivene bas sve kontakte..ne znam kako da kazem drugim recima,keva je napokon nasla taj kabal..e 500 din ne mogu da verujem..i ko da su razliciti kontakti u tom mini usu..razlicito rasporedjeni mozda je problem.Poslacu to krajeve oba kabla..i za komp i za tv samo da zumbiram:)
kobi87
Član foruma
 
Postova:  34
Pridružio se:  24.03.2012 13:30

Re: KAKO POVEZATI ANALOGNU KAMERU SA KOMPOM

Postod Video Majstor » 10.04.2012 13:38

Sve upućuje da je u pitanju nešto nestandardno... U svakom slučaju problem ćeš rešiti kupovinom novog kabla il iako ga posudiš.


---
Evo jedan video iz kojeg možeš videti kako profesionalac pravi chinch (drugačije zvan RCA) kabal u "uradi sam" stilu. Na kraju videa možeš videti i proveru propusnosti multimetrom koji sam i ja spominjao.
Evi ti i ceo link pa ispod videa možeš pročitati i "sastojke" i joše neke detalje. www.youtube.com/watch?v=GhbTfhkdQ70
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: KAKO POVEZATI ANALOGNU KAMERU SA KOMPOM

Postod Gost » 24.12.2012 10:41

Da li je neko napravio ovaj kabl, odnosno gde ima da se kupi?
Da li je to slično (isto) što i ovaj kabl (USB AV/PC-2 cable):
http://forum.fourthirdsphoto.com/f52/multi-connector-pin-outs-usb-video-shutter-release-29284.html
Unapred hvala
Gost
 
Prethodni

Vrati se na Video hardver i kućni media centar

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju

cron