Kako povezati analognu kameru sa kompom

Video uređaji, oprema, kućni multimedia uređaji, uređenje kućnog bioskopa, media centar, umrežavanje...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
- video uređaji, televizori, kamere, fotoaparati...
- kablovi, adapteri, oprema...
- kompjuterske komponente za video...
- profesionalni uređaji i oprema...
- kućni multimedija uređaji, plejeri, zvučnici...
- multimadija gadžeti (zanimljive male naprave)...
- mobilni telefoni i prenosni uređaji sa multimedijalnim mogućnostima...
- media centar, uređenje kućnog bioskopa...
- umrežavanje, povezivanje, kućna mreža...

Kako povezati analognu kameru sa kompom

Postod ceda » 06.03.2012 15:27

IMAM ANALOGNU KAMERU 8 MM SONY ONA IMA SAMO CINCEVE IZLAZE. POMOCU KAKVOG ADAPTERA DA JE POVEZEM SA RACUNAROM DA BI SNIMAK MOGAO RACUNAR DA PREUZME ?I GDE BI MOGAO DA SE KUPI TAKAV ADAPTER?
ceda
Novi član
 
Postova:  2
Pridružio se:  06.03.2012 15:19

Re: KAKO POVEZATI ANALOGNU KAMERU SA KOMPOM

Postod Video Majstor » 07.03.2012 0:01

Dobrodošao! :drinks:

Potrebna ti je analogna TV kartica ili video capture kartica. U domaćim prodavnicama od analognih TV kartica koje mogu da se pronadju odlična je Leadtek Winfast TV2000 XP PCI koja se priključuje u PCI slot u računaru.

Kod video capture kartica teško možeš pogrešiti. Ima za kupiti recimo Leadtek Winfast VC100 Capture Card PCI koja se takođe priključuje u PCi slot.

PAŽNJA: Ukoliko je kompjuter dosta nov postoji mogućnost da nema ni jedan PCI slot na matičnoj ploči i da ne može da primi gore navedene uređaje.

Analogne tehnologije odlaze u penziju i svakim danom je sve teže naći ove uređaje.

---
Ovde imaš lepo opisan ceo proces oko snimanaj analognog videa na računaru: http://www.videomajstor.com/blog-digitalizovanje
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: KAKO POVEZATI ANALOGNU KAMERU SA KOMPOM

Postod ceda » 07.03.2012 9:25

HVALA NA ODGOVORU .POKUSACU DA NADJEM NEKU OD OVIH KARTICA ALI PRVO MORAM DA PROVERIM DA LI U KOMPIJUTERU IMA PCI SLOT
ceda
Novi član
 
Postova:  2
Pridružio se:  06.03.2012 15:19

Re: KAKO POVEZATI ANALOGNU KAMERU SA KOMPOM

Postod kobi87 » 25.03.2012 14:08

Dobar dan.Ja sam nov,nisam znam gde da postavim pitanje,pa premestite je ako joj nije mesto ovdi:)Naime..Imam kablic od digitalnog foto aparata koji ide u komp,imam 2 kabla ,drugi.e sam ja sam taj drugi presekao na pola i hocu da napravim kabl al za tv..da ima cinceve na kraju toj kabla..al mi ne uspevca:((Pa molim vas da mi pomognete da povezem.wevo vako to izgleda.
http://tinypic.com/view.php?pic=f0qd69&s=7 ,onaj snopic sivih je kao kod antenskog kabla
kobi87
Član foruma
 
Postova:  34
Pridružio se:  24.03.2012 13:30

Re: KAKO POVEZATI ANALOGNU KAMERU SA KOMPOM

Postod Video Majstor » 26.03.2012 6:08

Dobrodošao! :drinks:

To je najverovatnije USB kabal i on ne može biti pretvoren u chinch kabal.
SlikaSlika

Chinch kablovi prenose analogni audio ili video signal koji razumeju samo video uređaji poput televizora i video capture kartica. Dok USB prenosi digitalne USB podatke koje razumeju samo USB uređaji kao što je kompjuter i razni priključni uređaji za kompjuter. Analogni signal je talas dok su digitalni podaci fajlovi. To su dva potpuno različita sveta...

Ukoliko ti nije baš neophodno da uštediš, najbolje je da taj kabl koji si presekao više ne koristiš. USB je osteljiv pa nije preporučljivo da se seče i spaja.

Ako bi baš hteo mogao bi da da iskoristiš njegove četiri izolovane žice i od njega napraviš chinch kabal ali ne isplati se jer možeš da kupiš gotovi chinch kabal jako jeftino.

onaj snopic sivih je kao kod antenskog kabla
On ne provodi signal već samo štiti kabal od smetnji. ...Nebitno ali eto da kažem pošto sam pročitao.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: KAKO POVEZATI ANALOGNU KAMERU SA KOMPOM

Postod kobi87 » 26.03.2012 11:25

Aha...E hvala lepo,ja sam se zezao oko spajanja..nisam znao da ne moze to tako,e a cekaj brate sad mi nesto nije jasno..moj cale ima kamericu koja isto ima izlaz tj usb kabal koji izlazi iz nje i ulazi sa cincevima u tv,kako sad to?Hvala ti u svakom slucaju:)
kobi87
Član foruma
 
Postova:  34
Pridružio se:  24.03.2012 13:30

Re: KAKO POVEZATI ANALOGNU KAMERU SA KOMPOM

Postod kobi87 » 26.03.2012 13:47

E evo brate nasao sam,ovako nesto bih ja hteo
http://www.limundo.com/kupovina/Tehnika ... tv/4459018
kobi87
Član foruma
 
Postova:  34
Pridružio se:  24.03.2012 13:30

Re: KAKO POVEZATI ANALOGNU KAMERU SA KOMPOM

Postod kobi87 » 26.03.2012 14:54

A opet postoji i fora sa jednim cincom na kraju:))
http://www.limundo.com/kupovina/KABEL-Z ... V-/4123406
..
kako bre sad ovo:))Ko je ovde lud:))
kobi87
Član foruma
 
Postova:  34
Pridružio se:  24.03.2012 13:30

Re: KAKO POVEZATI ANALOGNU KAMERU SA KOMPOM

Postod Video Majstor » 26.03.2012 17:44

Shvatam. Malo sam se dodatno raspitao... To je onda specificno za USB fotoaparate (ali možda ne za sve modele)... Pretpostavljam da kada prebacite na video izlaz da fotoaparat onda iskljuci USB signal i počne da šalje analogni signal za chinch kablove kroz isti taj kabal.

Postoji mogućnost da sa takvim kablom dođe do problema ukoliko tvoj fotoaparat ne može da koristi takav kabal. Jer, ako može da koristi takav kabal, zašto ga onda već nisi dobio uz fotoaparat? Da li si taj fotoaparat kupio nov?

Ja ću pokušati da nađem šemu, koje žice se spajaju za tu varijantu. Ako nađem poslaću ti.

Chinch kablovi prenose analogni audio ili video signal koji razumeju samo video uređaji poput televizora i video capture kartica. Dok USB prenosi digitalne USB podatke koje razumeju samo USB uređaji kao što je kompjuter i razni priključni uređaji za kompjuter. Analogni signal je talas dok su digitalni podaci fajlovi. To su dva potpuno različita sveta...
...
kako bre sad ovo:))Ko je ovde lud:))
Evo da razjasnim.
USB signal je digitalni i ne može biti tek tako spojen za analogni uređaj. Jedino što im je zajedničko sa analognim kablovima je da i jedn i druge koriste žice kroz koje teče signal.
...E sad te vrste fotoaparata očigledno imaju mogućnost da kroz određene dve žice USB kabla, šalju analogni signal za chinch umesto USB signala koji bi bio uobičajen.

To rade pretpostavljam zato da na fotoaparatu ne bi morali da stavljaju još i chinch konektor. Pretpostavljam da su u pitanju mali fotoaparati na kojima i nema mesta za poseban konektor.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: KAKO POVEZATI ANALOGNU KAMERU SA KOMPOM

Postod kobi87 » 26.03.2012 17:52

Pa..foto aparat je nov ..mada,keva ga kupila u ideji:))Poslacu ti sliku aparata i kabla,tj krajeve kabla.Ne znam zasto nije isao i takav kabal uz aparat.Aha...aj ako mozes
kobi87
Član foruma
 
Postova:  34
Pridružio se:  24.03.2012 13:30
Sledeća

Vrati se na Video hardver i kućni media centar

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju

cron