Pomoć-Kako snimiti koncert sa YouTuba na dvd-r od 4,7Gb?

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

Pomoć-Kako snimiti koncert sa YouTuba na dvd-r od 4,7Gb?

Postod hrki » 16.03.2012 21:51

Poštovani video i IT znalci,

kako sam ja IT tudum i početnik trebam pomoć :help:


na youtubeu sam našao neke koncerte od marca knoppflerahttp://www.youtube.com/watch? ... re=related
(,dire straits, spreengstena itd) koji su dugi preko 1h...kako sa YTconverterom mogu u mp3 format pretvorit samo snimke do 20min, odlučio sam u biti te koncerte skroz skinuti tj. i zvuk i video, a ne samo audio, ali to nisam nikada radio

zanima me kako se to radi i mogu li samo sa laptopom i programom Nero8 učiniti, te da li to snimam na onaj klasični DVD- R od 4,7 Gb?
imam ugrađene programe WMPlayer, NeroExpres (nero8)...da li je to dovoljno, ili moram ugraditi nneki specijalni "dvd-copy" program? vjerujem da ih ima na netu free :)

kako skinuti znači koncert sa YT npr. ovaj: http://www.youtube.com/watch?v=X5hGElxy ... re=related na DVD-R od 4,7Gb??

da li da radim prethodno neko konvertiranje konkretne YT url adrese-linka , pa direktno prebacim na/u nero8 pržilicu ili snimim sa YT preko pozicije file i save as direktno na HDD memoriju ( na neku datoteku-npr filmovi) od laptopa pa onda dalje na nero8 ili šta već , ili kako već i kako po redu?

ili se snimak sa YT ne mo može nikako skinuto na dvd-r?

molim pomoć, veliko fala svima!
hrki
Član foruma
 
Postova:  10
Pridružio se:  16.03.2012 21:45

Re: Pomoć-Kako snimiti koncert sa YouTuba na dvd-r od 4,7Gb?

Postod hrki » 16.03.2012 23:18

privremeno zanemarite moje gornje pitanej jer sam nešto našao na YT , tutorial koji mislim da pojašnjava što sam tražio
http://www.youtube.com/watch?v=UaxnTKEj ... re=related

ali zato imam sljedeće možda teže pitanje:

ako bih htio taj koncert koji traje preko 1- 2h ipak samo snimiti na cd, tj . samo kao AUDIO materijal, kako mogu to napraviti?

ja znam kad su kratke stvari do 20 min taj spot-pjesmu konvertirat u mp3 format preko YT mp3 konvertera...ali ovo je preko 20min-tj preko 1 i po sati!

kako to pretvoriti u mp3 format , pa ako treba i rasjeći u 6-7 kraćih dijelova po 20 minuta koji se dalje mogu spržiti na cd od 700Mb preko nera8?
pojavljuje se izgleda bitno potpitanje:

kako se siječe koncert sa YT-a od 100 minuta u manjih 5-6 dijelova do 20 min , koji se mogu pretvoriti u mp3 format i dalje spržiti sa nero8?

ili ima neki jednostavniji i brži način da se i bez cijepanja konvertira cijeli avi format u kome je koncert u mp3 format i sprži na cd preko nera

hvala na odgovorima i uputama :drinks:
hrki
Član foruma
 
Postova:  10
Pridružio se:  16.03.2012 21:45

Re: Pomoć-Kako snimiti koncert sa YouTuba na dvd-r od 4,7Gb?

Postod Video Majstor » 17.03.2012 16:05

Dobrodošao! :drinks:

Ovako, iako si već pronašao delimičan odgovor ja ću ipak da ti odgovorim postupno ono što ja preporučujem:

1) Najpre treba skinuti original video fajl sa YouTube-a
Jedan od najboljih načina za to je sledeći:
Koristi browser Opera http://www.opera.com/
i instaliraj ekstenziju FasterTube za operu FasterTube http://kwizzu.com/

Kada ta ekstenzija bude instalirana, svaki put kada gledaš neki video na YouTube-u ispod plejera će biti prikazan taster "download". Kada klikneš na taj taster ponudiće ti sve rezolucije i ekstenzije u kojima je taj video dostupan. Za gledanmje na kompjuteru je najbolje izabrati najvišu ponuđenu rezoluciju radi maksimalnog kvaliteta. Ako se kasnije pokaže da je boje nek idrugi format ili rezolucija možeš opet da skineš...

Pošto želiš da snimiš DVD od toga za početak predlažem da skineš taj koncert u mkasimalnoj rezoluciji u .MP4 formatu i jedna u rezoluciji 360 u .FLV formatu pa onda da proveriš da li Nero može od njih da napravi DVD.

2) Sada kada su fajlovi skinuti u originalnom formatu (bez ikakvog konvertovanja i gubitaka kvaliteta) treba probati u Nero-u da od njih izradiš DVD.


ako bih htio taj koncert koji traje preko 1- 2h ipak samo snimiti na cd, tj . samo kao AUDIO materijal, kako mogu to napraviti?

ja znam kad su kratke stvari do 20 min taj spot-pjesmu konvertirat u mp3 format preko YT mp3 konvertera...ali ovo je preko 20min-tj preko 1 i po sati!

kako to pretvoriti u mp3 format , pa ako treba i rasjeći u 6-7 kraćih dijelova po 20 minuta koji se dalje mogu spržiti na cd od 700Mb preko nera8?
pojavljuje se izgleda bitno potpitanje:

kako se siječe koncert sa YT-a od 100 minuta u manjih 5-6 dijelova do 20 min , koji se mogu pretvoriti u mp3 format i dalje spržiti sa nero8?

Iz svih fajlova koje skineš sa YouTube-a na gore pomenuti način može da se izvuče audio i da ga snimiš na Audio CD.

Ako skineš fajlove u .FLV formatu u njemu se već nalazi .MP3 zvuk tako da je dovoljno samo da se obavi demuxovanje. Evo kako:

1) Koristi program MediaCoder
2) Prevuci .FLV fajl u prozor mediacodera
3) Na kartici "Audio stavi kvačicu ispred "Copy Audio"
4) Na kartici video ukloni kvačicu ispred "Enabled"
5) Sa strane gde piše "task Mode" izaberi "Demux"
7) Na kartici "Demuxer" stavi kvačice u polja "Demux for Audio/Video source" i "Demux Audio Stream". U polje "File ext for audio stream" upiši MP3
8) Klikni na taster "Start" i mediacoder će izvući MP3 iz tih fajlova.

***U slučaju da su u pitanju .MP4 fajlovi umesto .FLV onda umesto "MP3" ćeš upisati "AAC".

Kasnije bez problema ove .MP3 ili .AAC fajlove možeš da slušaš na kompjuteru ili od njih napraviš standardni Audio CD u Nero-u.
Poslednji put menjao Video Majstor dana 18.03.2012 3:05, izmenjena samo jedanput
Rezlog: popravio naziv ekstenzije za Operu u fasterTube
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Pomoć-Kako snimiti koncert sa YouTuba na dvd-r od 4,7Gb?

Postod hrki » 17.03.2012 22:41

Video Majstor je napisao:Dobrodošao! :drinks:

Ovako, iako si već pronašao delimičan odgovor ja ću ipak da ti odgovorim postupno ono što ja preporučujem:

1) Najpre treba skinuti original video fajl sa YouTube-a
Jedan od najboljih načina za to je sledeći:
Koristi browser Opera http://www.opera.com/
i instaliraj ekstenziju FasterTube za operu WinFast http://kwizzu.com/

Kada ta ekstenzija bude instalirana, svaki put kada gledaš neki video na YouTube-u ispod plejera će biti prikazan taster "download". Kada klikneš na taj taster ponudiće ti sve rezolucije i ekstenzije u kojima je taj video dostupan. Za gledanmje na kompjuteru je najbolje izabrati najvišu ponuđenu rezoluciju radi maksimalnog kvaliteta. Ako se kasnije pokaže da je boje nek idrugi format ili rezolucija možeš opet da skineš...

Pošto želiš da snimiš DVD od toga za početak predlažem da skineš taj koncert u mkasimalnoj rezoluciji u .MP4 formatu i jedna u rezoluciji 360 u .FLV formatu pa onda da proveriš da li Nero može od njih da napravi DVD.

2) Sada kada su fajlovi skinuti u originalnom formatu (bez ikakvog konvertovanja i gubitaka kvaliteta) treba probati u Nero-u da od njih izradiš DVD.


ako bih htio taj koncert koji traje preko 1- 2h ipak samo snimiti na cd, tj . samo kao AUDIO materijal, kako mogu to napraviti?

ja znam kad su kratke stvari do 20 min taj spot-pjesmu konvertirat u mp3 format preko YT mp3 konvertera...ali ovo je preko 20min-tj preko 1 i po sati!

kako to pretvoriti u mp3 format , pa ako treba i rasjeći u 6-7 kraćih dijelova po 20 minuta koji se dalje mogu spržiti na cd od 700Mb preko nera8?
pojavljuje se izgleda bitno potpitanje:

kako se siječe koncert sa YT-a od 100 minuta u manjih 5-6 dijelova do 20 min , koji se mogu pretvoriti u mp3 format i dalje spržiti sa nero8?

Iz svih fajlova koje skineš sa YouTube-a na gore pomenuti način može da se izvuče audio i da ga snimiš na Audio CD.

Ako skineš fajlove u .FLV formatu u njemu se već nalazi .MP3 zvuk tako da je dovoljno samo da se obavi demuxovanje. Evo kako:

1) Koristi program MediaCoder
2) Prevuci .FLV fajl u prozor mediacodera
3) Na kartici "Audio stavi kvačicu ispred "Copy Audio"
4) Na kartici video ukloni kvačicu ispred "Enabled"
5) Sa strane gde piše "task Mode" izaberi "Demux"
7) Na kartici "Demuxer" stavi kvačice u polja "Demux for Audio/Video source" i "Demux Audio Stream". U polje "File ext for audio stream" upiši MP3
8) Klikni na taster "Start" i mediacoder će izvući MP3 iz tih fajlova.

***U slučaju da su u pitanju .MP4 fajlovi umesto .FLV onda umesto "MP3" ćeš upisati "AAC".

Kasnije bez problema ove .MP3 ili .AAC fajlove možeš da slušaš na kompjuteru ili od njih napraviš standardni Audio CD u Nero-u.



samo da naglasim, shvatio sam da mi je važnije za slušanje u autu da snimim taj kncert SAMO U AUDIO verziji...jer koncert kao video mogu pogledati uvijek preko youtuba, a mislim da je i snimiti preko nera lakše nego snimiti ga tako dugogo na Cd od 700Mb

nisam siguran dali sam dobro shvatio tvoj savjet u vezi snimanja AUDIO CD-a tj. ovo gore u 8 koraka, pa ću te ja laik tudumski još malo gnjaviti ( a ti se nemoj ljutiti ako ne kužim neke za tebe jednostavne stvari :D jer sam stvarno IT i video neznalica)

kolko shvatam ti mi objašnjavaš postupak kada sam već koncert od 100 minuta rascjepkao na 6 dijelova od 19 minuta?...ja neznam da li postoji neki mp3konverter koji nema ograničenja da konvertira u mp3 format kao što to ima youtube converter koji ima MAX mogučnost do 20 min?

ako po tebi ( po vama) ne postoji nijedan konverter free na netu koji bio koncert od 100min odmah ODJEDANPUT I SAV koncert konvertirao u jedan veliki mp3 , mislim da i dalje neznam kako da 100minuta youtube AVI formata ( da li je to avi format?) :help: rascjepkam na 6 manjih avi formata , koje ću onda na neki način ili po tvojim uputama pretvoriti u audio format...
mada ako uspijem rascjepkati , po meni laiku mogu te manje dijelove sa Youtube bez problema pretvoriti u mp3 format ( kao što radim sa običnim pjesmama od 3-4 minute) i onda ih preko add funkcije u nerou8 iz moje datoteke prebaciti na nero8pržilicu i snimiti na CD... valjda će se onda spojiti bez rupa- razmaka između tih 6 dijelova?...ili će se ipak stvoriti razmaci između dijeva i koncert će biti falšav sa rupama??
ili ipak ne mogu to tako napraviti?

možda sam malo nejasno postavio pitanje i zakomplicirao, pa opet pitam malo kraće nadam se:

1)da li prije onih tvojih 8 koraka moram sjeckati koncert od 100min , na 6 dijelova od 19 minuta ili ne?

2) ako moram taj veliki avi video koncert isjeći u 6 manjih, KAKO SE TO RADI?...

mislim da u onih tvojih 8 koraka to nije rečeno?
mislim da si ti krivo pretpostavio da ih ja znam isječi na manje ( do max. 20 minuta) dijelove...a ja to ipak neznam :help:

hvala ti ( vam...ako još netko pojasni) unaprijed :hi: :drinks:
hrki
Član foruma
 
Postova:  10
Pridružio se:  16.03.2012 21:45

Re: Pomoć-Kako snimiti koncert sa YouTuba na dvd-r od 4,7Gb?

Postod Video Majstor » 18.03.2012 3:19

1) Najpre treba skinuti original video fajl sa YouTube-a
Jedan od najboljih načina za to je sledeći:
Koristi browser Opera http://www.opera.com/
i instaliraj ekstenziju FasterTube za operu FasterTube http://kwizzu.com/

Izvinjenje: greškom sam bio napisao winfast umesto FasterTube! Ispravljeno je sada.

kolko shvatam ti mi objašnjavaš postupak kada sam već koncert od 100 minuta rascjepkao na 6 dijelova od 19 minuta?...

1)da li prije onih tvojih 8 koraka moram sjeckati koncert od 100min , na 6 dijelova od 19 minuta ili ne?

Ne. Ja obajašnjavam sopstveni postupak sa programima koje ja preporučujem. Evo još malo detaljnijih objašnjenja za tebe:
- Jedan vidoeo na youtube-u je jedan fajl. Kada ga skineš na način koji sam gore preporučio (Opera i ekstenzija FasterTube) skinuo si samo jedan fajl.

- U tom jednom fajlu se nalazi jedan video zapis i jedan audio zapis (MP3 ili AAC).

- Kada izvadiš (demuxuješ) taj zvuk dobiješ samo jedan .MP3 fajl (ili .AAC fajl). Taj fajl traje isto koliko traje video na youtube-u. Ako je to koncert od 100 minuta onda će taj .MP3 trajati 100 minuta.

I ne moraš i ne treba da ga sečeš.


2) ako moram taj veliki avi video koncert isjeći u 6 manjih, KAKO SE TO RADI?...

mislim da u onih tvojih 8 koraka to nije rečeno?
mislim da si ti krivo pretpostavio da ih ja znam isječi na manje ( do max. 20 minuta) dijelove...a ja to ipak neznam
Kao što sam prethodno objasnio nije potrebno nikakvo sečenje ako se držiš ovog mojeg postupka koji sam opisao (i onaj prvi i onda onaj u 8 koraka).

Dakle, da bude jasnije, zaboravi sve što si znao pa onda pročitaj moje uputstvo i sledi ga tako kako je napisano. Ako zapne na nekom detalju ti javi i opiši koji tačno korak nije uspeo.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Pomoć-Kako snimiti koncert sa YouTuba na dvd-r od 4,7Gb?

Postod Gost » 18.03.2012 16:58

:swoon2:
Video Majstor je napisao:
1) Najpre treba skinuti original video fajl sa YouTube-a
Jedan od najboljih načina za to je sledeći:
Koristi browser Opera http://www.opera.com/
i instaliraj ekstenziju FasterTube za operu FasterTube http://kwizzu.com/

Izvinjenje: greškom sam bio napisao winfast umesto FasterTube! Ispravljen oje sada.

kolko shvatam ti mi objašnjavaš postupak kada sam već koncert od 100 minuta rascjepkao na 6 dijelova od 19 minuta?...

1)da li prije onih tvojih 8 koraka moram sjeckati koncert od 100min , na 6 dijelova od 19 minuta ili ne?

Ne. Ja obajašnjavam sopstveni postupak sa programima koje ja preporučujem. Evo još malo detaljnijih objašnjenja za tebe:
- Jedan vidoeo na youtube-u je jedan fajl. Kada ga skineš na način koji sam gore preporučio (Opera i ekstenzija FasterTube) skinuo si samo jedan fajl.

- U tom jednom fajlu se nalazi jedan video zapis i jedan audio zapis (MP3 ili AAC).

- Kada izvadiš (demuxuješ) taj zvuk dobiješ samo jedan .MP3 fajl (ili .AAC fajl). Taj fajl traje isto koliko traje video na youtube-u. Ako je to koncert od 100 minuta onda će taj .MP3 trajati 100 minuta.

I ne moraš i ne treba da ga sečeš.


2) ako moram taj veliki avi video koncert isjeći u 6 manjih, KAKO SE TO RADI?...

mislim da u onih tvojih 8 koraka to nije rečeno?
mislim da si ti krivo pretpostavio da ih ja znam isječi na manje ( do max. 20 minuta) dijelove...a ja to ipak neznam
Kao što sam prethodno objasnio nije potrebno nikakvo sečenje ako se držiš ovog mojeg postupka koji sam opisao (i onaj prvi i onda onaj u 8 koraka).

Dakle, da bude jasnije, zaboravi sve što si znao pa onda pročitaj moje uputstvo i sledi ga tako kako je napisano. Ako zapne na nekom detalju ti javi i opiši koji tačno korak nije uspeo.



hvala ti majstore :drinks:

mislim da sam sada sve shvatio
ako nešto ne bude išlo pitaču opet

samo da te pitam ovo;
da li mogu umjesto da davnodujem opera browser kao operativni sistem( da li je to OS ili samo program?) da koristim difoltno ugrađen Windows explorer ( imam usnimljen i Firefox mozzilla) , jer često mi se dešavalo kada snimim još neki program uz difoltni ( npr. kada sam uz GOM player učitao i drugi- mislim VLC ili EMULE , promjenio mi se difoltni program- player!, i usporio mi se rad kompa!??) da mi se poremeti i home page - google , pasu mi se poremetili programi na dodatnim trakama u gornjoj zoni ekrana, te mi se poremetila brzina učitavanja tj jako se usporio ko da je povuklo masu virusa ?isl.

možda ovo što sam gore naveo i davnlodao uz difoltno postavljene programe i OS-e nema nikakve veze sa ovim što ću sada snimiti browser (je li to novi OS ?) Opera-com, ali kako nisam baš stručan čisto pitam za svaki slučaj....tj. da li postoji mogućnost da ću učitavanjem opere.com dovesti da mi se poremeti operat.sistem Windows explorer ( ili mozilla)?


hvala ti puno :heart: , jer u zadnje vrijeme pronalazim dobre koncerte na YT i volio bih
ih snimit na audio cd da slušam u autu dok se vozim
Gost
 

Re: Pomoć-Kako snimiti koncert sa YouTuba na dvd-r od 4,7Gb?

Postod Video Majstor » 19.03.2012 4:01

samo da te pitam ovo;
da li mogu umjesto da davnodujem opera browser kao operativni sistem( da li je to OS ili samo program?) da koristim difoltno ugrađen Windows explorer ( imam usnimljen i Firefox mozzilla) , jer često mi se dešavalo kada snimim još neki program uz difoltni ( npr. kada sam uz GOM player učitao i drugi- mislim VLC ili EMULE , promjenio mi se difoltni program- player!, i usporio mi se rad kompa!??) da mi se poremeti i home page - google , pasu mi se poremetili programi na dodatnim trakama u gornjoj zoni ekrana, te mi se poremetila brzina učitavanja tj jako se usporio ko da je povuklo masu virusa ?isl.

možda ovo što sam gore naveo i davnlodao uz difoltno postavljene programe i OS-e nema nikakve veze sa ovim što ću sada snimiti browser (je li to novi OS ?) Opera-com, ali kako nisam baš stručan čisto pitam za svaki slučaj....tj. da li postoji mogućnost da ću učitavanjem opere.com dovesti da mi se poremeti operat.sistem Windows explorer ( ili mozilla)?

Neće Opera napraviti nikakv problem. Ona je jedan od 4 najpopualrnije browsera (programa u kojima gledaš internet stranice poput ove). Na početku će te pitati da li želiš da bude default browser. Ako ne želiš ti odbij i to je sve. Ako se slučajno desi da se nametne kao default onda samo opet startuj neki drugi browser (Internet Explorer na priemr) pa će te on opet pitati da vrati kako je bilo...

Kada instaliraš operu http://www.opera.com onda u oprei otvori ovaj link http://kwizzu.com/
i klikni na instalaciju faster Tube ekstenzije.
Posle toga u operi otvaraj te youtube koncerte da bi ih mogao skinuti.

Evo kako izgleda to gde biraš koji ćes fajl skinuti sa youtubea. Ovi kod kojih piše FLV sadrže MP3 audio a ovi MP4 su boji za gledanje jer su u viskoj rezoluciji videa:Slika


promjenio mi se difoltni program- player!, i usporio mi se rad kompa!??) da mi se poremeti i home page - google , pasu mi se poremetili programi na dodatnim trakama u gornjoj zoni ekrana, te mi se poremetila brzina učitavanja tj jako se usporio ko da je povuklo masu virusa ?isl.
I o tim stvarima znam dosta ali to je za jednu drugu temu... pošto je duga priča. Popravke softverskih problema su mi specijanost.

Za sada ti mogu reći da probaš obaviti uninstal tih programa za koje sumnjaš da su ti napravili problem.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Pomoć-Kako snimiti koncert sa YouTuba na dvd-r od 4,7Gb?

Postod hrki » 19.03.2012 9:28

hvala ti videomajstore

sinoć sam većinu od toga uradio, učitao sam opera.com, i Fstube-kwizzu, ali neke stvari su mi zapele ili nešto dobro ne radim u sredini stvari

učitao sam i MEDAICODER, ALI NEZNAM priljepiti pjesmu-koncert i nisam siguran da li pokušavam staviti fajl u pravi prozor

1) da li naziv fajla koji copy/pejstam stavljam u prozor gore desno displeya gdje piše OUTPUT FOLDER , pa u prozoru još piše Original folder ...to valjda mora obrisati što je u prozoru i onda C/P naziv moga koncerta koji vadim IZ DATOTEKE MOJA MUZIKA?

ili to nekako stavim u veći prostor gore ljevo , pozicija ispod rubrika: NAME SIZE DURATION ... ?
ja laički mislim da će se to tu pokazati nakon što stavim u OUTPUT FOLDER na desnoj strani?

da li se možda fajl učitava u veći prozor još ispod di piše: CURRENT TASK?

2) uglavnom ja saM radio ovo:

ušao bi u datoteku MOJA MUZIKA i došao na poziciju gdje je koncert ...tada bi desnim klikom KOPIRAO taj file...tada bih ušao u MEDIACODER i došao sa Kurzorom na poziciju OUTPUTFOLDER u prozorčić...prije bi naravno izbrisao iz prozorčića ORIGINAL FOLDER

ali mi postavljanjem kurzora U PROZORČIĆ i klikanjem nije nikako davalo FUNKCIJU ZALJEPI ( PASTE) , već se nudilo samo PONIŠTI , pet redaka niže REDOSLJED ČITANJA ZDESNA NALJEVO, pa ispod još tri reda OTVORI ME....

značI, nije mi nudio funkcije : izreži, kopiraj, ZALJEPI i izbriši...
tako da u biti ne mogu staviti naziv fajla??

možda krivo radim sa kopiranjem tog fajla iz datoteke MOJA MUZIKA....možda ga trebam učitati , pa kad se otvori, tek negdje pokupiti FAJL , ili url adresu fajla ??...ili šta već?

možeš malo majstore pojasniti točno kako unosim fajl ( ili url adresu??) iz mojih foldera gdje sam snimio koncert( moja muzika) u prozorčić ( i TAČNO KOJI PROZOR)...mislim kada ga unesem da ću onda sa demuxovanjem sve dalje znati :good:
hrki
Član foruma
 
Postova:  10
Pridružio se:  16.03.2012 21:45

Re: Pomoć-Kako snimiti koncert sa YouTuba na dvd-r od 4,7Gb?

Postod hrki » 19.03.2012 9:30

malo sam proučavao one sve pozicije u NEDICODERU za demuxovanje pa sam vidio da u tvojim uputama nema rubrike 6)....vjerojatno si nešto brisao što MI ne treba?

malo sam to gledao i smao na kraju kada oću da pokrenem to demuxovanje gdje da stisnem, da potvrdim unos:

gore na vrHU displeja na poziciju: PLAY ili na poziciji još desno START?

ili dolje niže desno na poziciju REFRESH

AKO NEŠTO DALJE ZAPNE PITAM TE :drinks:

uglavnom prva boljka koju trebam srediti mi je:
kako kopirati i gdje i kako pejstati FAJL koji demuxujem?
hrki
Član foruma
 
Postova:  10
Pridružio se:  16.03.2012 21:45

Re: Pomoć-Kako snimiti koncert sa YouTuba na dvd-r od 4,7Gb?

Postod Video Majstor » 20.03.2012 15:42

učitao sam i MEDAICODER, ALI NEZNAM priljepiti pjesmu-koncert i nisam siguran da li pokušavam staviti fajl u pravi prozor

1) da li naziv fajla koji copy/pejstam stavljam u prozor gore desno displeya gdje piše OUTPUT FOLDER , pa u prozoru još piše Original folder ...to valjda mora obrisati što je u prozoru i onda C/P naziv moga koncerta koji vadim IZ DATOTEKE MOJA MUZIKA?

ili to nekako stavim u veći prostor gore ljevo , pozicija ispod rubrika: NAME SIZE DURATION ... ?
ja laički mislim da će se to tu pokazati nakon što stavim u OUTPUT FOLDER na desnoj strani?

da li se možda fajl učitava u veći prozor još ispod di piše: CURRENT TASK?
Fajlove trebaš prevući i onaj veliki prozor GORE LEVO gde piše "name, size, duration, state..."

ali mi postavljanjem kurzora U PROZORČIĆ i klikanjem nije nikako davalo FUNKCIJU ZALJEPI ( PASTE) , već se nudilo samo PONIŠTI , pet redaka niže REDOSLJED ČITANJA ZDESNA NALJEVO, pa ispod još tri reda OTVORI ME....
PASTE ne radi. Fajlovi se dodaju na listu u mediacoder una sledeći način: Možeš otvoriti recim ofolder "MOAJ MUZIKA" i onda klikneš na fajl i ne puštaš ga već dovučeš u prozor mediacodera. Drugi način je da u mediacoderu klikneš na taster "Add file" prepoznaćeš ga po znaku "+"

značI, nije mi nudio funkcije : izreži, kopiraj, ZALJEPI i izbriši...
tako da u biti ne mogu staviti naziv fajla??
Naziv fajla će biti isti, samo što možeš da bitraš gde će taj fajl biti snimljen. Ako u polju "OUTPUT FOLDER" piše <original> onda će biti snimljeni u isti folder gde su fajlovi i sada. Ako hoćeš možeš kliknuti na onaj mali taster pored "..." pa da sam izabereš folder koji ti hoćeš.

E sad kad se radi demuxovanje, on nekada ne stavi razultat tamo već u folder gde j instaliran mediacoder (C:\Program Files\MediaCoder)... ali bitn oje da on uradi posao. Fajlove koje dobiješ ćeš lako naći.

malo sam to gledao i smao na kraju kada oću da pokrenem to demuxovanje gdje da stisnem, da potvrdim unos:

gore na vrHU displeja na poziciju: PLAY ili na poziciji još desno START?
Na START trebaš kliknuti da počne konvertovanje. To sam napisao u koraku 7.

malo sam proučavao one sve pozicije u NEDICODERU za demuxovanje pa sam vidio da u tvojim uputama nema rubrike 6)....vjerojatno si nešto brisao što MI ne treba?
Greška! Izvini! slučajno sam preskočio broj 6. :sorry:
Znači, sledi korake redom nema veze što nema korak broj 6.


p.s.
Moram napraviti pravi tutorijal za to sa slikama... Nemam baš sada vremena ali biće s vremenom.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20
Sledeća

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju

cron