Digitalni kanali na tv kartici

Televizija: Digitalna, Zemaljska, Kablovska, IPTV, Satelitska, Web televizija... HDTV, 3D TV... Pokretanje sopstvenog TV kanala, Tehnologije, Studio...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
Televizija (za gledaoce i za TV profesionalce)
- Zemaljska, Kablovska, IPTV, Satelitska, Web televizija...
- HDTV, 3D TV, SDTV...
- Digitalna: DVB-T2, DVB-T, DVB-C, DVB-C2, DVB-S, DVB-S2...
- Ponuda TV kanala i usluga
- Pokretanje sopstvenog TV kanala, Tehnologije, Studio, Problematika, Pravna pitanja...
- Kupovina dozvola za emitovanje filmova i videa koji su zaštićeni autorskim pravima...

Radio
- radio streaming
- internet radio stanice

Internet
- video za web starnice
- video streaming,
- internet usluge, VOD ...
- hosting i serveri za video streaming...
- internet provajderi

Mediji, marketing, medijska tržišta, istraživanja, gledaoci...

Digitalni kanali na tv kartici

Postod ShoX » 17.03.2012 0:10

Možda naslov nije pravi, ali evo o čemu se radi

Imam tv karticu WinFast DTV2000h plus, hibridna je, od digitalnih kanala imam RTS 1,2, Digital i HD
to sve ide preko antene (loga 3) koja ide u digitalni rf ulaz na tv kartici

postoji li nekakva mogućnost da uhvatim hrvatski rtl i neke okolne digitalne kanale
ShoX
Član foruma
 
Postova:  100
Pridružio se:  12.08.2011 13:21

Re: Digitalni kanali na tv kartici

Postod Video Majstor » 17.03.2012 15:38

Postoji mogućnost jer hrvatska koristi najprostiju kombinaciju DVB-T i MPEG-2 standarda za digitalnu televiziju koji mogu da uhvate ja mislim sve digitalne kartice.

Naravno, neophodno je da njihov signal uopšte stiže do tebe. Znači neophodna je da si dovoljno blizu nekom predjaniku iz hrvatske i da je tvoja antena što višlje postavljena, usmerena u tom smeru i da je što manje prepreka na liniji između tvoje antene i tih predajnika. I još je ja mislim bitno da se na tim radio kanalima ne emituje ništa sa predjanika iz srbije koji su ti bliže...
Ponekad se desi i da ovi uslovi nisu zadovoljeni a da opet ljudi uhvate signal... ...vredi probati.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Digitalni kanali na tv kartici

Postod ShoX » 17.03.2012 19:08

A šta je potrebno da uradim što već nije urađeno, nalazim se tu blizu avalskog tornja (to nema veze sa njima, samo odprilike da znate)
da stavim bolju antenu? ili nešto drugo... treba mi neki siguran odgovor, jer to nije mali posao da probam a da ne uspe..

Kada na program od tv kartice idem Propertis -> Compatibility > Stavim XP sp2 ili sp3 i onda mi nađe svašta nešto od kanala, ali retko šta od njih radi...
ShoX
Član foruma
 
Postova:  100
Pridružio se:  12.08.2011 13:21

Re: Digitalni kanali na tv kartici

Postod ShoX » 17.03.2012 19:34

Sorry na duplom postu...

Tražio sam RTL predajnike i oni su postavljeni na sledećim lokacijama, imate link ispod, pa kod RTL kanala idete na "Odašiljači"
http://www.oiv.hr/broadcasting/tables/dtv_channel_hr.aspx

ili skraćeno, evo ih lokacije predajnika
Kod: Obeleži sve
BELJE   38   610
BORINCI   38   610
DRENOVCI   38   610
ILOK - TRG SV. IVANA KAPISTRANSKOG 3   38   610
JOSIPOVAC   38   610
LEVANJSKA VAROŠ   38   610
ŠARENGRAD


Nekoliki predajnika su odprilike ovde postavljeni
Slika
ShoX
Član foruma
 
Postova:  100
Pridružio se:  12.08.2011 13:21

Re: Digitalni kanali na tv kartici

Postod Video Majstor » 18.03.2012 3:45

A šta je potrebno da uradim što već nije urađeno, nalazim se tu blizu avalskog tornja (to nema veze sa njima, samo odprilike da znate)
da stavim bolju antenu? ili nešto drugo... treba mi neki siguran odgovor, jer to nije mali posao da probam a da ne uspe..
Ne znam sigurniji odgovor. Jedino sigurno bi bilo da se javi neko ko živi u blizini tebe i ko ima digitalni prijemnik pa da kaže de li uspeva ili ne uspeva.

Ono što je sigurno da bi morao je da imaš mogućnost da relativno lako okrećeš antenu. Jer i da znaš sigurno da može da se uhvati taj signal, morao bi da je okrećeš za vrlo malu ugao pa učvrstiš pa opet traženje kanla... Znači rešenje da je antena čvrsto pričvršćena za okruglu šipku a da se šipka može da okreće.

Ona male antene sa tanjirom i malim pojačalom koje se dobija uz nju su mislim bile dobre za hvatanje kanala iz bosne. One su poprilično usko usmerene pa uz lagano okretanje možda nešto uhvate.

Tražio sam RTL predajnike i oni su postavljeni na sledećim lokacijama, imate link ispod, pa kod RTL kanala idete na "Odašiljači"
http://www.oiv.hr/broadcasting/tables/d ... el_hr.aspx

ili skraćeno, evo ih lokacije predajnika
Svi glavni hrvatski TV kanali su u jednom MUX-u. Znači ako uhvatiš RTL uhavtio si i HRT1 i HRT2 i NOVA. Taj mux sa ovih predajnika bliže srbiji je kao što piše na 38-om kanalu.

Proveri sada šta se kod tebe (analogno) emituje na 38-om kanalu? Ukoliko već hvataš nešto na 38-om kanalu, verovatno ne vredi pokušavati.

Kada na program od tv kartice idem Propertis -> Compatibility > Stavim XP sp2 ili sp3 i onda mi nađe svašta nešto od kanala, ali retko šta od njih radi...
Da li si probao program za digitalne kanale ProgDVB http://www.progdvb.com/ ? Ako nisi, probaj.

p.s.
Probaj pitai i tvoju kablovsku, da li će možda imati RTL (hrv) i Novu u ponudi...
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Digitalni kanali na tv kartici

Postod ShoX » 18.03.2012 12:53

Nema svrhe tražiti to od kablovske jer je to veoma amaterska organizacija koja ne zna da radi svoj posao....
Od analognih kanala preko kablovske imam i HRT1 i HRT2 ali RTL-a nema
ShoX
Član foruma
 
Postova:  100
Pridružio se:  12.08.2011 13:21

Re: Digitalni kanali na tv kartici

Postod Video Majstor » 19.03.2012 4:20

Nema svrhe tražiti to od kablovske jer je to veoma amaterska organizacija koja ne zna da radi svoj posao....
Od analognih kanala preko kablovske imam i HRT1 i HRT2 ali RTL-a nema
Znam da neće ispuniti tvo jzahtev ali možda da kažu ako imaju planove.

(...mada kad bolje razmislim, verovatno se to neće desiti jer sam raniej slušao neko tumačenje zakona prema kojemu bi kablovske kompanije morale prekidati programe iz hrvatske kada se emituje film ili neko autorsko delo za koje filmski distribbuteri zahtevaju posebnu licencu za srbiju... )

Ona male antene sa tanjirom i malim pojačalom koje se dobija uz nju su mislim bile dobre za hvatanje kanala iz bosne. One su poprilično usko usmerene pa uz lagano okretanje možda nešto uhvate.
Evo ovako su izgledale te antene: http://en.asiadcp.com/company/productin ... 2&id=64045
Ovve na tom sajtu čak imaju i rotator i daljinski upravljač. To ti ne treba ali je to pokazatelj da je to usmereni tip antene. ZNači, antene koje izgledaju poput te i još ako imaju pojačalo su dobre za hvatanje signala iz određenog smera sa velike daljine. Ne znači da može da uhvati to što tebi treba ali je za te stvari bolja od ostalih.

Mislim da ih ima na većim pijacama i po oglasima redovno. Takođe pitaj na pijacama da li ima i samo pojačalo da se kupi. ... takve stvari su polovne veoam jeftine.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Digitalni kanali na tv kartici

Postod Mediofan46 » 24.03.2013 12:17

Komšija u zgradi na svom LCD TV DVB-T2/C (Opština Apatin) gleda sve digitalne kanale iz Hrvatske i naše digitalne kanale: RTSHD, RTS1. i RTS2, PINK, Prva, Heppy, B92, TV Vojvodine 1 i 2. a ima skenirano 50-60 digitalnih kablovskih kanala. Kako pratiti te kanale. TV ima mesto za karticu. Naši digitalni emiteri Target Telekom, Radijus Vektor i sl. ni prodaju karticu onima koji nisu na kablovskoj, a mi to ovde nemamo. EvoTV iz Hrvatske prodaje sa resiverom karticu ali za hrvatsko tržište. Postoji li emulacija. Ja imam AMIKO HD-8200 series DVB-T2/DVBC i isto imam prijem kao i komsija na LCD TV. Mogu li i kako emulirati digitalne kablovske kanale. Hvala na uputama i savetu.
Mediofan46
Član foruma
 
Postova:  4
Pridružio se:  24.03.2013 11:49

Re: Digitalni kanali na tv kartici

Postod Video Majstor » 25.03.2013 2:04

Dobrodošao! :drinks:

Koliko znam nema načina da se gleda domaći kablovski program, ukoliko je skremblovan, bez njihovog recivera. A to samo po sebi ne bi trebalo da je problem pošto oni besplatno pozajmljuju svoj receiver pretplatnicima. Videćemo kako će bti u budnućnosti.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Vrati se na Televizija, mediji, internet

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju

cron