Kopernikus kablovska televizija- loša slika

Televizija: Digitalna, Zemaljska, Kablovska, IPTV, Satelitska, Web televizija... HDTV, 3D TV... Pokretanje sopstvenog TV kanala, Tehnologije, Studio...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
Televizija (za gledaoce i za TV profesionalce)
- Zemaljska, Kablovska, IPTV, Satelitska, Web televizija...
- HDTV, 3D TV, SDTV...
- Digitalna: DVB-T2, DVB-T, DVB-C, DVB-C2, DVB-S, DVB-S2...
- Ponuda TV kanala i usluga
- Pokretanje sopstvenog TV kanala, Tehnologije, Studio, Problematika, Pravna pitanja...
- Kupovina dozvola za emitovanje filmova i videa koji su zaštićeni autorskim pravima...

Radio
- radio streaming
- internet radio stanice

Internet
- video za web starnice
- video streaming,
- internet usluge, VOD ...
- hosting i serveri za video streaming...
- internet provajderi

Mediji, marketing, medijska tržišta, istraživanja, gledaoci...

Kopernikus kablovska televizija- loša slika

Postod ShoX » 05.03.2012 11:38

Imam neke probleme oko celokupnog signala ove televizije...
Korisnik sam ove kablovske televizije
http://www.kopernikus.rs/
Pošto je podrška očajna, kvarove sam moram da popravljam i da dodajem ako hoću nešto, pošto bih njihovu intervenciju čekao 2-3 nedelje
Slika je u bukvalnom smislu loša, previše ima GRAIN-a (snega), tako da mislim da može biti daleko bolja, pošto sam jednom zvao i rekli su mi da neke kanale primaju preko TotalTV-a, pa sam imao sreće da pronađem snimke uhvećene analognom TV karticom (Snimci SBB-a i TotalTV-a)

Evo moja slika
Slika

Dok je kod SBB-a sa daleko manjim snegom
Slika


A kod TotalTV-a skoro i da ga nema, što bi značilo da i čak ako bi kod mene bio prisutan, trebalo bi ga biti zanemarljivo malo
Slika

Čak i da može tu nešto da se uradi, ako je neki veći postao, u call centru bi rekli da ne može, pošto bi ih mrzelo da se muče oko toga

Pa sam uzeo stvar u svoje ruke i hoću sam da poboljšam sliku, i tako sam naleteo na "kablovska pojačala" , pa me zanima:
1. hoće li mi to smanjiti grain, barem koliko na onoj SBB slici
2. U kući imam 3 televizora i jednu tv karticu (Računar), na koja mesta treba staviti pojačalo
3. Ako pojačalo ne može pomoći, ima li neki način da se oglasimo da i SBB prođe kod nas, pošto sam već ispitivao to i tražio, samo su rekli da je u programi ili da će biti uzeto u obzir
http://www.teleshop024.com/product/pojacalo-catv-kablovsku-televiziju/

Hvala najlepše onome ko mi pomogne :)
Poslednji put menjao Video Majstor dana 05.03.2012 19:13, izmenjena samo jedanput
Rezlog: popravio reč GRAIN
ShoX
Član foruma
 
Postova:  100
Pridružio se:  12.08.2011 13:21

Re: Kopernikus kablovska televizija- loša slika

Postod Video Majstor » 05.03.2012 19:43

A kod TotalTV-a skoro i da ga nema,
TotalTv je digitalni satelitski signal. Zbog toga je normalno da slika uvek bude najčistija. Ne mora biti idealna ali činjenica je da kod digitalnog signala nema pada kvaliteta usled lošijeg signala.

Čak i da može tu nešto da se uradi, ako je neki veći postao, u call centru bi rekli da ne može, pošto bi ih mrzelo da se muče oko toga
Savet: Nemoj im reći da je slika "malo loša" nego reci da je užasna i da nećeš plaćati više njihovu uslugu ako ne poprave.

Pa sam uzeo stvar u svoje ruke i hoću sam da poboljšam sliku, i tako sam naleteo na "kablovska pojačala" , pa me zanima:
1. hoće li mi to smanjiti grain, barem koliko na onoj SBB slici
Najpre probaj spojiti samo jedan televizor što bliže prvom priključku a ostale kablove iskopčaj. Pa pogledaj da li je slika išta bolja. Ukoliko jeste bolje odna ima smisla da će sa pojačalom biti bolja na sva 4 uređaja. Međutim ukoliko već na ulazu ima mnogo graina (zrnaca/snega) onda će ga pojačalo takođe zadržati.

Ukoliko je slika bolja dobro pregledaj sva mesta gde si nakon tog mesta priključivao kabal. Negde ćeš možda morati ponovo da spajaš.
Ukoliko su kablovi tanki i/ili oštećeni, malo bi pomoglo i zamena sa nekim debljim (kvalitetnijim) kablovima.

Kablovski signal se inače najviše gubi na mestima spajanja kablova, oštećenja kablova, i čvorištima kablove. Takođe se gubi pri velikoj dužini kabla i u slučajevima kada kablovi prolaze pored snažnih električnih uređaja i električnih vodova.

Pregledaj i kakva je slika u komšiluku? Naročito je bitno da vidiš da li je slika bolja kod onih koji su bliže operateru ili bliže nekom njihovom čvorištu.

Napiši ako uočiš neštio zanimljivo.

2. U kući imam 3 televizora i jednu tv karticu (Računar), na koja mesta treba staviti pojačalo
Pojačalo bi trebalo da bude što ranije tj. što bliže mestu gde kablovi ulaze u tvoju kuću. Znači da vrše pojačavanje signala dok je još kvalitetan i dok je u njemu manje šuma.

(Pojačala ne idu na početak samo kod veoma dugih kablova gde dolazi do gubitaka usled same dužine. Tu se onda stavljaju pojačala u ravnomerne razmake. Na primer na početak svake trećina kabla i sl. Zavisi i od razgranatosti, mogu se stavljati i ispred većih čvorištra kablova. Ili na svakoj dužini gde se izmeri da je gubitak snage prevelik)

Idealno bi bilo kada bi oni stavili svoje pojačalo ispred tvog dela mreže na onom mestu gde tek počinju gubici.

3. Ako pojačalo ne može pomoći, ima li neki način da se oglasimo da i SBB prođe kod nas, pošto sam već ispitivao to i tražio, samo su rekli da je u programi ili da će biti uzeto u obzir
Ne verujem da se na njih može uticati. Njihovi prioriteti su da što pre postignu što veću pokrivenost tamo gde je najgušća naseljenost (stambene zgrade u velikim gradovima) pa dalje sve ostalo redom prema ređe naseljenim mestima... Ali u svakom slučaju je dobro da ima što više konkurencije među njima....
Eventualno ti još preostaje da razmatraš alternative kao što je IPTV ili satelitski paketi...
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Kopernikus kablovska televizija- loša slika

Postod ShoX » 05.03.2012 22:23

Ne bi me čudilo da slika ne može biti bolja od toga... Meni je sada glupo da odem kod nekoga i da kažem "ae samo da vidim kakva ti je slika", a da ih pitam isto ništa ne bih dobio, pošto je njima manje više sve ok, tj ne bi primetili razliku između malog šuma na SBB kanalu i kod našeg operatera, jer im je važno da mogu da upale tv i to je to..
Što se tiče IPTV-a zvao sam i rekli su da nemam uslove, što je čudno jer koristim ADSL 6mb :unknown:

pored toga razmatrao sam i total TV, ali cene total tv-a su paklene, najosnovniji kanali i običan analogni signal bi me izašlo malo više od 2000 din, što je tako reći "mnogo"

Kablovsku ne bih da zovem, jer zvao sam ih pre dve nedelje, reki su da će mi se jave i sutradan su samo "banuli", tako da su naravno poljubili vrata jer se nisu nikome javili da će dolaziti...

Nakon toga u ponedeljak sam zvao i sačekao onda utorak i sredu i nisu došli, četvrtak ponovo okrenuo, rekli javiće se, u subotu rekoše da će me zvati za par minuta da mi jave šta će biti... I tako da ništa od toga nije ispalo i sam sam popravio to koliko sam mogao, ali možeš videti da je mnogo loše...

Jedino mi preostaje da i dalje čekam SBB, preporučim im da naprave anketu...
p.s.
Tek bih sada SBB kada sam čuo da su osnovni paket prebacili na 10mB
ShoX
Član foruma
 
Postova:  100
Pridružio se:  12.08.2011 13:21

Re: Kopernikus kablovska televizija- loša slika

Postod Gost » 01.01.2013 22:25

moguce da ti je otisao kabl pa da te malo zeza ili je do njih jer sam ja skoro imao taj problem pa sam ga tako resio
pozdrav
Gost
 

Vrati se na Televizija, mediji, internet

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju

cron