Talk Fusion

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

Talk Fusion

Postod Simona » 26.02.2012 22:00

Pre nekoliko vremena pridružila sam se preduzeču Talk Fusion pa me zanima šta mislite kakva je budučnost te kompanije. Oni pruže videomail, videokonferencije, video blog i sad če imate video newsletter za vrlo pogodne mesečne članarine. Šta mislite o takvim produktima o smislu direktne prodaje odnosno network marketinga?
Simona
Novi član
 
Postova:  2
Pridružio se:  26.02.2012 21:37

Re: Talk Fusion

Postod Video Majstor » 27.02.2012 2:38

Dobrodošla! :drinks:

Ne znam kakva je budućnost te kompanije ali proizvod ne verujem da može imati značajan broj korisnika. Evo obrazloženja:

- Sve osim email i socijalne mreže nudi besplatni Skype koji je megapopularan. Sa skype-om takođe možete chatovati, imati video razgiovor sa jednoom ili više osoba, audio razgovor ili kombinovano... Dakle potencijalne mušterije su uglavnom neupućene osobe koje nisu čule za skype.

- Slanje videa emailom je za nekoga zgodna stvar ali čim to počne da se upotrebljava za (neželjene) emailovi sa kojih šaljete te poruke će vrlo brzo dospeti na spam liste. Rezultat je da primaoci neće primiti te poruke ili će im otići u spanm folder... uglavnom ne baš kako se pošiljalac nada.
Inače , posmatrano izolovano, ta usluga da čovek jednostavno snima video i pošalje ga emailom nije loša i jedino je što mi se u tom paketu dopada. To masovno korišćenje videa je budućnost jer ljudi više vole da govore u kameru nego da pišu i više vole da gledaju nego da čitaju. Medjutim sadašnja brzina interneta i cena za visok proto podatak sprečava ljude da to masovnije koriste. A kada internet to bude omogućio većem broju ljudi onda će veliki igrači kao što je Google i slični to nuditi besplatno.
Ako se kojim slučajem desi da Talk Fusion stekne značajnu popularnost istog momenta će bar 10 mnogo jačih kompanija nuditi isto to po manjim cenama ili besplatno.

- Social mogućnosti nisam baš shvatio ali pošto već postoje megapopularni facebook (i još nekoliko konkurenata facebooku) tu je teško da može da bude išta atraktivno. Kod social mreža je najvažnije ljudi koji vas zanimaju. A ti ljudi koji nekoga zanimaju su uglavno mna facebooku i to faceboku daje tu atraktivnost. Ove social mogućnosti Talk Fusion-a mogu biti atraltivne samo nekim manjim zatvorenim grupama ljudi koji će biti sebi dovoljni.


Šta mislite o takvim produktima o smislu direktne prodaje odnosno network marketinga?
A sad koliko sam razumeo, ta kompanije Talk Fusion ujedno koristi MLM marketing pristup da dodje do mušterija za svoj Talk fusion proizvod/uslugu... To je poseban problem i još jedno veliko ograničenje za taj proizvod. MLM pristup je ozloglašen i najblaže rečeno nije po ukusu većine ljudi. Znači niej dovoljn oda se ljudima svidi taj proizvod/usluga već moraju i da sažavaću i MLM prodavca koji im to nudi. Ako im se ne svidi prodavac ili njegov način nuđenja i prezentiranja proizvoda ili jednostavno kupac nema vremena za to (pa će da osćea da mu prodavac dosađuje) onda ništa od prodjae. Plus dodatni OGROMAN problem je što vi kao prodavac u MLM marketingu da biste mogli da zaradite morate osim proizvoda i da nagovarate ljude da se i oni uključe i postanu prodavci kao i vi. E to je ono što efikasno odbija 99% ljudi od bilo čega što će taj prodavac da ponudi.

Moje iskreno mišljenje je da ukoliko niste tip osobe "lutalica bez čvrstog kruga prijatelja", MLM ili bilo koja vrsta putujućeg trgovca nije za vas.
Znam da se u sluačju ovog Talk Fusion-a ne putuje i ne ide od vrata do vrata. Ali sličnost je u tome što ćete se morati sami javljati ljudima koji vas nisu zvali, prekidati ih, tražiti od njih vreme da vas saslušaju, bivati jako često odbijeni, i morati biti potpuno neosetljivi na činjenicu da mnogo sagovornike ima loše mišljenje o vama.
A ako biznis pokušate proširiti i na vaš krug prijatelja onda ćete verovatno ostati i bez prijatelja ili će prepoloviti vreme druženja sa vama.
(Molim vas da sledeće ne shvatite pogrešno) iako to može biti sasvim pošten posao on na neki prikriven način traži od učesnika da imaju "karakter prevaranta" jer ljudi koji nisu stvoreni za prevare obično nisu stvoreni ni da trpe gore navedene nedostatke tog posla.

Eto sve u ovoj poruci je moje iskreno mišljenje. I potrudio sam se da i obrazložim. Naravno ni ja nisam savršen i moguće je i da grešim. Ukoliko je vaše mišljenje drugačije, ne želim ga menjati. Uzmite to kao "jedno mišljenje" i sami prosudite.

---
Zanimljiva stvar u vezi samog pristupa "direktne prodaje" je činjenica i da svi ostali marketing pristupi koriste najbolji delić toga. Ono čuveno "zadovoljne mušterije su najbolja reklama" znači da će ljudi sami reklamirati ono sa čim su zadovoljni. Preporuke od starne prijatelja ili autoriteta su najsnažniji faktor kod odlučivanja šta kupiti. Međutim za razliku od MLM-a to se postiže prirodno bez nagovaranja. Čovek spontano ispriča svojim prijateljima šta misli o nekom proizvodu i to je to. Ako vas to zanima, pre svega preporučujem knjige Filipa Kotlera. Za početak "Marketing od A do Z".


p.s.
Meni je nuđeno nešto slično pre nekoliko godina. Radilo se o usluzi jeftinog telefoniranja sa inostranstvom. Iz prve sam pogodio da to nema mogućnost jer usluga nije ništa specijalno što ne mogu da ponude i svi ostali. Kasnije sam čuo da je to sve i prestalo za par meseci jer je bilo jako malo mušterija.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Talk Fusion

Postod Simona » 27.02.2012 21:46

Najlepša hvala na iskrenom i iscrpnom odgovoru...ja sam "unutra" do daljneg, jer tek sam počela, trudit ču se, pa če vreme pokazati, uvek je dobro biti otvoren i sa različitih strana dobiti neko mišlenje, pa onda se odlučiti ono što ti srce veli u tom momentu...sigurna sam da ču pračenjem vaše web stranice još puno naučiti! Pozdrav iz Slovenije :)
Simona
Novi član
 
Postova:  2
Pridružio se:  26.02.2012 21:37

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju

cron