adobe premiere pro pomoc

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

adobe premiere pro pomoc

Postod ASUSPGBD » 28.10.2010 15:38

Pozdrav svima

Koristim premier 2.0, kada na timeline spojim dva kadra,desava mi se ponekad da tranziciju ne mogu da postavim tacno na sredinu,vec samo na pocetku jednog ili na kraju drugog kadra,zasto se ovo desava i da li postoji opcija u podesavanjima koju bih iskljucio ili ukljucio da bih mogao da postavim tranz na sredinu?

Hvala
ASUSPGBD
Novi član
 
Postova:  2
Pridružio se:  28.10.2010 15:32

Re: adobe premiere pro pomoc

Postod Video Majstor » 30.10.2010 19:20

Dobrodosao! :drinks:

p.s.
ne znam odgovor na tvoje pitanje , javljam se samo da pozdravim novog korisnika. :)
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: adobe premiere pro pomoc

Postod dannyd » 30.10.2010 20:46

Ovako, ako ne mozes da stavis tranziciju tacno na sredinu stavi je gdje moze izmedju ta dva klipa i klikni na nju da je selektujes, onda podji na effect editor, to ti je ova ista grupa prozora sa audio mixerom i source monitorom, imas opciju aligment i tu izaberi center at cut...

Ako ne moze onda neki od klipova koje koristis nemaju dovoljnu duzinu sa te strane, kraj prvog ili pocetak drugog klipa,jer je tranzicijama potrebno malo vise duzine sa oba kraja(od oba klipa) u odnosu na to mjesto koje si ti izabrao za tranziciju...Probaj i da smanjis trajanje same tranzicije, ne znam koja je po difoltu duzina, uhvatis je kao klip i vuces lijevo da je skratis, desno da je produzis...
Probaj nesto od ovoga, nadam se da ce upalit... :)
dannyd
Član foruma
 
Postova:  37
Pridružio se:  04.10.2010 16:49

Re: adobe premiere pro pomoc

Postod ASUSPGBD » 31.10.2010 21:07

ok, probacu predlozeno.Hvala na pomoci.
ASUSPGBD
Novi član
 
Postova:  2
Pridružio se:  28.10.2010 15:32

Re: adobe premiere pro pomoc

Postod deks007 » 02.11.2010 0:07

Nisam bas majstor za Premier (Vegas je moja ljubav ) ali krenuo sam nekom logikom pa evo kada stavis tranziciju izmedju dva klipa malo sve uvelicas na timeline i onda mozes i to da pomeras na timeline ili kada kliknes na tranziciju otvori ti se kontrola u Effects Control . Pozdrav !
deks007
Član foruma
 
Postova:  23
Pridružio se:  09.10.2010 20:07

Re: adobe premiere pro pomoc

Postod skitnica » 03.01.2012 23:41

Problem je sa audio playbackom. Nema ga. Otkad je instaliran. Pritom se zvuk uredno eksportuje uz video, oni raznobojni stubici se uredno podizu i spustaju, sto sve znaci da je zvuk prisutan, ali ja ga ne cujem pri editovanju videa.
Ima li pomoci?
skitnica
Član foruma
 
Postova:  3
Pridružio se:  24.08.2011 16:22

Re: adobe premiere pro pomoc

Postod felino » 05.01.2012 13:59

skitnica je napisao:Problem je sa audio playbackom. Nema ga. Otkad je instaliran. Pritom se zvuk uredno eksportuje uz video, oni raznobojni stubici se uredno podizu i spustaju, sto sve znaci da je zvuk prisutan, ali ja ga ne cujem pri editovanju videa.
Ima li pomoci?


Možda nisu izvršena podešavanja vezana za audio. Odes na meni Edit/Preferences->Audio Hardware i/ili Audio Output Mapping i tamo podesiš na svoju zvučnu karticu ili neke drajvere koje si eventualno instalirao poput ASIO4ALL ili slicno. Možda si podesio ''sample rate'' ili ''bit depth'' koje tvoja kartica ne može da reprodukuje itd.

Da ti nije na ''time line'' ili u audio mikseru možda ''mutiran'' kanal, u prvom slučaju nema ikonice zvučnika ili je precrtana i slično. Ako imaš više kanala možda je neki od njih u mikseru ''soliran'' (što znači da su svi ostali ''mutirani'') a iz nekog razloga Premiere ne može da reprodukuje zvuk sa tog soliranog kanala (recimo, zbog formata u kojem se nalazi). Dobro, pošto imaš potvrdu na peak metru da signal postoji onda ovaj pasus zanemari ali eto da znaš ubuduće šta se može desiti.

O problemima kao što su da je u Windows mikseru izlaz oboren ili je mutiran, da je problem u lošoj konekciji sa računarom, kablovima i na dalje, verovatno i sam znaš.
Korisnikov avatar
felino
Član foruma
 
Postova:  172
Pridružio se:  07.11.2011 15:22

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju

cron