Spajanje video fileova?

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

Spajanje video fileova?

Postod mrnutz » 20.10.2010 15:20

Jel moze neko jadnom noobu da pomogne sa ovim jednostavnim pitanjem koje ne mogu da resim.
Pokusavao da spojim vise video fileova u jedan,ali jednostavno ne umem niti s jednim programom to da uradim.
Koristio sam trial verziju Videocharge-a i to je zaista odlican i jednostavan progeam ali kosta 50$.
Windows Movie Maker ne mogu da skapiram,mada svi govore da je do bola jednostavan,a razni EasyJoiner-i i slicni ok programi se uglavnom placaju.
Molim pomoc i hvala unapred. . .
Korisnikov avatar
mrnutz
Član foruma
 
Postova:  4
Pridružio se:  07.10.2010 19:58

Re: Spajanje video fileova?

Postod sassaboss » 20.10.2010 19:42

Pa ako sam dobro razumeo, znas da radis sa Videocharge-om ali je problem sto je
trial verzija.

Evo poslao sam ti na privatnu poruku link sa kojeg mozes skinuti taj program Full.
Nadam se da ce to pomoci.
Korisnikov avatar
sassaboss
Član foruma
 
Postova:  32
Pridružio se:  05.09.2010 21:02

Re: Spajanje video fileova?

Postod Video Majstor » 21.10.2010 17:06

Pokusavao da spojim vise video fileova u jedan,ali jednostavno ne umem niti s jednim programom to da uradim.

Evo objašnjenja za apsloutne početnike:
- Pre svega postoje dve vrste "spajanja"
1) Prva vrsta je prosto sastavljanje dva video fajla u jedan i to spada u tzv. "lossless" (bez gubitka kvaliteta) obradu. To se koristi recimo kada imate film na dva CD-a i prebacili ste ga na kompjuter i želite da ga spojit u jedan fajl.
Teorijsko objasnjenje za lossless obradu imate ovde http://www.videomajstor.com/kompresija-lossless

2) Druga vrsta je "video montaža " tj. sastavljanje, rastavljanje, preslagivanje, kombinovanje... videa bez ikakvih ograničenja. To se radi u programima za video montažu kao što su Windows Movie Maker, Corel VideoStudio, Sony Vegas, Adobe Premiere i slični.
Pretpostavljam da ste mislili na tu vrstu "spajanja".

---
Sad malo uvoda u video montažu:
Video montaža uvek ima jednu fazu pripreme. To je izbor delova od koji će se slagati (montirati) neki novi video. Svaki program za video montažu ima jednu pregradu u koju najpre dodajete video snimke koje žite upotrebiti kao delove od kojih ćete složiti nešto novo. To je znači prvo što trebate otkriti u programu za video montažu i to je prvo što trebate uraditi. Ti "delovi" se najčešće nazivaju "clips" (klipovi, video klipovi).

Kada ste dodali sve klipove možete početi samo montiranje. Montiranje se svodi da prevlačite klipove na vremensku liniju (timeline ili storyboard) i da ih tamo poredate kako želite, pomerate napred nazad i tako to.
Znači svaki program za video montažu ima jedan duguljasti deo sa vremenskom linijom na kkojem su slažu klipovi jedan za drugim (pa čak i složenije). Dakle druga stvar koju trebate naučiti sa nekim programom za video montažu je rad sa timeline-om. da vidite kako se klipovi na njoj pomeraju , preslaguju i druge operacije...

Izmedju klipova na vremenskoj liniju se mogu dodavati tranzicije tj. načini prelaza sa kraja jednog na početak drugog klipa. To niej neophodna al irecimo u Windows Movie Makeru je veoma jednostavno jer izmadju svaka dva klipa stoji malo polje u kojem birate tranziciju. Inače trazicije nisu neophodne.

---
Za totalne početnike u montaži dobar izbor je Windows Movie Maker. Isprobavajte slobodno dok ne otkrijete one dve stvari (priprema klipova i dodavanje na vremensku liniju) koje sam iznad napisao. A onda ćete biti spremni i za neka konkretnija pitanja u vezi detalja.

Evo jedan video tutorijal za Windows Movie Maker 2. Malo je slozeniji tutorijal od onoga sto tebi treba ali bitno je da vidis na primeru gde se prevlace klipovi, gde se klikce i tako to:


Jel moze neko jadnom noobu da pomogne sa ovim jednostavnim pitanjem koje ne mogu da resim.
Naravno, čitav sajt je zamišljen da pomaže svima koji žele da nauče ili da se bolje usavrše. Tako da je ovo pravo mesto za pomoć takvog tipa.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Spajanje video fileova?

Postod mrnutz » 23.10.2010 10:30

sassaboss je napisao:Pa ako sam dobro razumeo, znas da radis sa Videocharge-om ali je problem sto je
trial verzija.

Evo poslao sam ti na privatnu poruku link sa kojeg mozes skinuti taj program Full.
Nadam se da ce to pomoci.


Hvala na pomoci,Videocharge ne mogu da pokrenem pa da ga ubijes. . . :flag_of_truce:
Korisnikov avatar
mrnutz
Član foruma
 
Postova:  4
Pridružio se:  07.10.2010 19:58

Re: Spajanje video fileova?

Postod sassaboss » 24.10.2010 13:54

Pisao sam ti i na private ali evo i ovde cu.
Bitno ti je da tu arhivu otpakujes sa nekim od arhiver programa.
Ja koristim skoro za sve winrar, tako sam i ovaj program otpakovao.
Ako to uradis javi pa idemo dalje.
Korisnikov avatar
sassaboss
Član foruma
 
Postova:  32
Pridružio se:  05.09.2010 21:02

Re: Spajanje video fileova?

Postod mikicnebojsa » 01.01.2012 4:12

Ako moze neko da mi pomogne.
Hocu da spojim dva video fajla MPEG-4 formata (snimano sa nokia n97) bez kompresije.
Probao sam sa MPEG Streamclip. Spoji video, ali nemam audio u tom novom fajlu. Sta da radim?
mikicnebojsa
Član foruma
 
Postova:  3
Pridružio se:  01.01.2012 3:53

Re: Spajanje video fileova?

Postod Video Majstor » 01.01.2012 11:06

Dobrodošao! :drinks:

Hocu da spojim dva video fajla MPEG-4 formata (snimano sa nokia n97) bez kompresije.
Probao sam sa MPEG Streamclip. Spoji video, ali nemam audio u tom novom fajlu. Sta da radim?

.Mp4 fajlovi su malo nezgodni za te stvari. Ja nisam uspeo da nađem zadovoljavajući program za tu vrstu obrade .MP4 fajlova.

Možeš pokušati sa ovim na primer: http://www.freevideojoiner.com/
ili ako ne može, onda probaj sa ovim: http://www.aimonesoft.com/mp4cutter/
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Spajanje video fileova?

Postod mikicnebojsa » 01.01.2012 13:11

Free Video Joiner ne moze da radi spajanje bez gubitaka.
AimOne Video Joiner probam to sto mi treba i on izbaci gresku u dodavanju. Aj da probam neka druga dva, on radi i to odlicno. Steta sto je trijal verzija.
Trazim dalje.
mikicnebojsa
Član foruma
 
Postova:  3
Pridružio se:  01.01.2012 3:53

Re: Spajanje video fileova?

Postod Ilidan » 01.01.2012 13:45

Probaj sa http://www.videohelp.com/tools/AviDemux. Sličan je VirtualDub-u ali podržava skoro sve formate. Ili http://www.videohelp.com/tools/YAMB.
Ilidan
Član foruma
 
Postova:  81
Pridružio se:  07.01.2011 19:50

Re: Spajanje video fileova?

Postod Video Majstor » 02.01.2012 10:33

Da, potpuno sam zaboravio da YAMB može i da spaja... on je glavni "alat" za muxovanje .MP4 fajloa pa sa njim treba prvo probati.

Ako ne bude moglo ni sa tim što ti je do sada predloženo, onda pokušaj da muksuješ u bilo koji format containera, ne mora biti baš MP4.

Probao sam sa MPEG Streamclip. Spoji video, ali nemam audio u tom novom fajlu. Sta da radim?
Verovatno je problem u formatu zvuka iz tih fajlova ili neko oštećenje eventualno.. verovatno će i ostali programi imati isti problem.
Probaj još u MPEG Streamclip-u pokušati i sa nekim drugim formatom na primer snimi u .TS umesto .MP4 ili tako nešto...
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20
Sledeća

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju

cron