Elin televizor LCD 8223

Video uređaji, oprema, kućni multimedia uređaji, uređenje kućnog bioskopa, media centar, umrežavanje...

Moderator: Video Majstor

Opis foruma
- video uređaji, televizori, kamere, fotoaparati...
- kablovi, adapteri, oprema...
- kompjuterske komponente za video...
- profesionalni uređaji i oprema...
- kućni multimedija uređaji, plejeri, zvučnici...
- multimadija gadžeti (zanimljive male naprave)...
- mobilni telefoni i prenosni uređaji sa multimedijalnim mogućnostima...
- media centar, uređenje kućnog bioskopa...
- umrežavanje, povezivanje, kućna mreža...

Elin televizor LCD 8223

Postod Goja » 08.12.2011 19:36

Nedavno sam naravno na akciji kupio ovaj televizor.Najviše zbog cene koja je 26499 din
zaista najniža cena koju sam video za 32 inča i još ful rezolucije.E sad piše da može da pušta i video preko usb - a ali su mi se na tu opasku slatko nasmejali u radnji i "stručno" obljasnili da samo skupi televizori koji imaju procesore preko 500 mhc ili preko 1000 kao samsung pustaju bez problema dok ovi i ovakvi mogu samo slike i muziku.
Krenem ja da istražujem i gle čuda pušta mpg1 - mpg 2 - mov - SVCD- VCD- Xvid pitko čisto reko bi odlično
to sam za sad istražio .
One filmove 6 u 1 što mogu da se kupe na ulici divix neki format kad prebacim na usb neće da pusti
mada u uputsvu pise da pusta sa napomenom koja mi nije jasna
Datoteke:HISpeed FS,FAT32,FAT 16 ,NTFS (NTFS Compressed File nije podržan)
i jos jedan problem kad nasnimim dvd na usb imam sliku ali nemam ton
i nemam meni nego ulazim u vob fajlove

dal se neko razume
hvala na pomoći
Goja
Član foruma
 
Postova:  145
Pridružio se:  01.10.2010 13:23

Re: Elin televizor LCD 8223

Postod Video Majstor » 09.12.2011 4:17

Mogu ti reći da možeš biti presrećan šta sve može da pušta. Retko koji TV može toliko različitih formata da pusti. :bb:

One filmove 6 u 1 što mogu da se kupe na ulici divix neki format kad prebacim na usb neće da pusti
mada u uputsvu pise da pusta sa napomenom koja mi nije jasna
Datoteke:HISpeed FS,FAT32,FAT 16 ,NTFS (NTFS Compressed File nije podržan)

Prvo što mi pada na pamet je ono što mi uvek prvo pada na pamet a to je da trebaš proveriti nazive fajlova i foldera kod tih filmova. Moraju biti samo engleska slova i ostala pravila što pišu u našim savetima: http://www.videomajstor.com/saveti

Za početajk je najlakše da to proveriš tako što ćeš foldere primenovati u jednostavno na primer:
Film1
Film2
Film3
...

A fajlovima unutar tih foldera takodje daj jednostavna imena prema pomenutim preporukama.

Ako ne bude htelo, probaj sledeće: Pomoću programa PrintFolder
http://no-nonsense-software.com/cgi-bin ... rintfolder
snimi spisak fajlova sa tog diska u tekstualni fajl i kopiraj ovde u poruku. Da vidim, ...pa će mi možda pasti na pamet u čemu je problem...

Datoteke:HISpeed FS,FAT32,FAT 16 ,NTFS (NTFS Compressed File nije podržan)
Ovo su podržani fajl sistemi (metod kojim su formatizovani) za USB memoriju ili USB hard disk. Sve USB memorije koriste FAT (ili FAT32) a noviji hard diskovi skoro uvek NTSC tako da je podržano verovatno sve što imaš. Nije u tome problem.

i jos jedan problem kad nasnimim dvd na usb imam sliku ali nemam ton
i nemam meni nego ulazim u vob fajlove
Nikakvo čudo. Verovatno ni jedan televizor ne može da ih pusti bolje. DVD Video je format prvenstveno namenjen za puštanje propisno pripremljenih pravih DVD diskova u pravim DVD plejerima. Da bi to mogao televizor bi morao u sebi imati ugradjen softver za puštanje DVD Video formata ali to naravno nema jer nema u sebi ugradjen ni fizički DVD plejer. Čak i na na PC računarima mnogi plejeri još uvek muku muče s puštanjem DVD-a.
Takodje problem može biti i u zaštiti ili varijanti DVD Video formata (PAL, NTSC, region code i sl.).
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: Elin televizor LCD 8223

Postod Goja » 09.12.2011 8:35

Zanimljivo
baš ću da isprobam pa javljam šta se desilo :)
Goja
Član foruma
 
Postova:  145
Pridružio se:  01.10.2010 13:23

Vrati se na Video hardver i kućni media centar

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

cron