[MediaCoder tutorijal] Konvertovanje HD videa u DivX HD

Programi, Alati, Formati, Podešavanja, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux, DVD authoring, Blu-ray Disc authoring, Rad sa subtitlovima, Zvukom (audiom)...

Moderatori: Video Majstor, djyova, prijateljv, Ilidan

Opis foruma
- Programi, Alati, Plejeri...
- Kodeci, Filtri, Podešavanja, Analiza...
- DVD authoring, Blu-ray Disc authoring...
- Rad sa subtitlovima, Ustimavanje subtitlova, Prevodjenje...
- Video kompresija, Formati, Konvertovanje, Enkodiranje, Mux, Demux, Remux...
- Obrada zvuka (audio), Muzički programi...
...itd.

Re: [MediaCoder tutorijal] Konvertovanje HD videa u DivX HD

Postod Video Majstor » 29.10.2011 1:46

Evo sada sam ja isprobao i to sa jednim jako nezgodnim fajlom. Konvertovanje je uspelo ali stvarno umesto izabranih 320kbps za MP3 bude 128kbps.
To inace nisam primecivao jer ja skoro uvek koristim bas 128kbps.

Sada sam proveravao nesto i 128kbps je default. Znaci on stalno vraca na default koliko god izbarali...!? Ocigledno neki bug. Treba sacekati najnoviju verziju MediaCodera. Mislim da treba da ubace u njega novu verziju LAME MP3 enkodera pa ce verovatno ispraviti to sa bitrateom.

---
Pokušavam u više navrata

Ako ste prvi put nešto pogrešili, možda je za taj fajl na spisku ostao status "finished". Najsigurnije je da nakon svakog pokušaja kliknete na taster "Empty" i očistite listu od svih fajlova. Pa zatim krenete u konvertovanje striktno od po tutorijalu opet od nultog koraka.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: [MediaCoder tutorijal] Konvertovanje HD videa u DivX HD

Postod miskili » 01.11.2011 21:33

Nikako da nadjem malo vremena da se zahvalim svima koji su pomogli da konačno pronadjem program koji u najvećoj meri zadovoljava moje zahteve. Program MediaCoder x64 (verovatno najnovije verzija) rešava problem konverzije zvuka u mp3-320 kpbs. Vrlo brzo ste reagovali i zbog toga vam se zahvaljujem.
Nisam još uspeo da pronadjem dali MediaCoder daje mogućnost istovremenog odsecanja delova odredjene datoteke sa sve 4 strane (levo, desno, odozdo i odozgo) kao i isecanja (skraćivanja) datoteka.
Veliki pozdrav.
miskili
 

Re: [MediaCoder tutorijal] Konvertovanje HD videa u DivX HD

Postod Video Majstor » 01.11.2011 23:08

Drago mi je! :)

Nisam još uspeo da pronadjem dali MediaCoder daje mogućnost istovremenog odsecanja delova odredjene datoteke sa sve 4 strane (levo, desno, odozdo i odozgo)
To se zove cropping. Može i to da radi. Ali na žalost to je dosta teško za upotrebu. Najbolje je da se poigrate sa tim opcijama dok ne shvatite kako funkcioniše.

Opcije za cropping u MediaCoder-u se nalaze na kartici "Picture", imate tastere "Crop" za rucni unos parametara o croppovanju i taster "Cropper" gde se otvara poseban alat koji bi navodno trebao da olakša cropping (medjutim dosta zbunjuje vecinu korisnika).

Drugi nacin croppinga u MediaCoder-u je da otvarate fajl preko .AVS (AviSynth) skripte a da onda u njoj podesite cropping filter.
...AViSynth je priča za sebe. Još nisam pravi otutorijale za pisanje AVS skripti al ii to će biti jednog dana.

Teoretsko znanje o croppingu i formule za računanje imate ovde u našem vodiču: http://www.videomajstor.com/kompresija-rezolucija

kao i isecanja (skraćivanja) datoteka.
Može da video skraćuje od početka i od kraja videa. To se podešava tako što na kartici "Picture" kliknete na taster "Effects". U tom prozoru pomoću tastera "Mark in" i "Mark out" obeležavate novi početak i kraj videa. Nije baš lako i nije precizno ali je moguće.

p.s.
Svakako pročitajte i naš vodič "Upoznajte MediaCoder" http://www.videomajstor.com/vodic-mediacoder
Napsian je za staru verziju ali svejedno će vam pomoći.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: [MediaCoder tutorijal] Konvertovanje HD videa u DivX HD

Postod pokretna slika » 04.11.2011 9:28

Možda nije ovo najbolje mesto za moje pitanje ali nisam našao bolje.Naime, ja sam skinuo Media Coder sa pomenute adrese (isprobao sam i još nekoliko drugih...) i uvek kada ga startujem on mi traži da budem konektovan na internet.Pa me onda odvede na njegov sajt preko koga mogu da podignem program.Je li ovo obavezno ili postoji način da se Media koder koristi bez konekcije na internet.Ako uvek moram da se konektujem i da na taj način startujem program onda ZBOGOM DOVIĐENJA MEDIA CODERU.
pokretna slika
Novi član
 
Postova:  1
Pridružio se:  04.11.2011 9:10

Re: [MediaCoder tutorijal] Konvertovanje HD videa u DivX HD

Postod Video Majstor » 04.11.2011 17:49

Dobrodošao! :drinks:
pokretna slika je napisao:Možda nije ovo najbolje mesto za moje pitanje ali nisam našao bolje.Naime, ja sam skinuo Media Coder sa pomenute adrese (isprobao sam i još nekoliko drugih...) i uvek kada ga startujem on mi traži da budem konektovan na internet.Pa me onda odvede na njegov sajt preko koga mogu da podignem program.Je li ovo obavezno ili postoji način da se Media koder koristi bez konekcije na internet.Ako uvek moram da se konektujem i da na taj način startujem program onda ZBOGOM DOVIĐENJA MEDIA CODERU.

Ne morate biti konektovani. Ako i morate to je onda samo prilikom prvog startovanja programa.

Kada vam izbaci poruku da niste konektovani na internet vi tu poruku jednostavno zatvorite. I ako iskoči prozor od web browsera i njega možete zatvoriti. I onda će se otvoriti regularni MediaCoder i možete raditi sa njim šta želite.

Ja na primer ovog meseca, jedno 10-ak dana nisam uopšte imao internet, a koristio sam svaki dan MediaCoder. Dakle sigurno može. Ako bude problema, javite...
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: [MediaCoder tutorijal] Konvertovanje HD videa u DivX HD

Postod miskili » 22.11.2011 0:03

Evo mene ponovo!
Već danima se mučim sa fajlom vob formata koji ima 2 tonska zapisa (2.0 i 5.1). Neuspeva mi da sa MediaCoder-om x64 2011 build 5198 konvertujem u avi-xvid-ac3 sa 5.1 zvukom. Ili imam ton ili nemam sliku a vremenska dužina novog fajla je duplo duža. Pomagajte.
Pozdrav!

Media Information :
General
Complete name : Sex Pistols - Nights Sold.VOB
Format : MPEG-PS
File size : 178 MiB
Duration : 6mn 27s
Overall bit rate mode : Variable
Overall bit rate : 3 854 Kbps

Video
ID : 224 (0xE0)
Format : MPEG Video
Format version : Version 2
Format profile : Main@Main
Format settings, BVOP : Yes
Format settings, Matrix : Custom
Format settings, GOP : M=2, N=12
Duration : 6mn 27s
Bit rate mode : Variable
Bit rate : 3 137 Kbps
Maximum bit rate : 8 000 Kbps
Width : 720 pixels
Height : 576 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate : 25.000 fps
Standard : PAL
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Interlaced
Scan order : Top Field First
Compression mode : Lossy
Bits/(Pixel*Frame) : 0.303
Stream size : 145 MiB (81%)

Audio #1
ID : 189 (0xBD)-128 (0x80)
Format : AC-3
Format/Info : Audio Coding 3
Mode extension : CM (complete main)
Muxing mode : DVD-Video
Duration : 6mn 27s
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 448 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Bit depth : 16 bits
Compression mode : Lossy
Stream size : 20.7 MiB (12%)

Audio #2
ID : 189 (0xBD)-129 (0x81)
Format : AC-3
Format/Info : Audio Coding 3
Mode extension : CM (complete main)
Muxing mode : DVD-Video
Duration : 6mn 27s
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 192 Kbps
Channel(s) : 2 channels
Channel positions : Front: L R
Sampling rate : 48.0 KHz
Bit depth : 16 bits
Compression mode : Lossy
Stream size : 8.88 MiB (5%)

Menu
miskili
 

Re: [MediaCoder tutorijal] Konvertovanje HD videa u DivX HD

Postod miskili » 22.11.2011 0:09

Ispravka!
U predhodnom tekstu sam greškom naveo da je zvuk u vob formatu fajla 2.0 i 5.1 što nije tačno oba su 5.1 ali različitog kvaliteta što se vidi iz detaljnog opisa na kraju poruke.
Pozdrav!
miskili
 

Re: [MediaCoder tutorijal] Konvertovanje HD videa u DivX HD

Postod miskili » 22.11.2011 0:13

Ispravka ispravke !
Ipak je zvuk 2.0 i 5.1. Properties daje dve različite informacije.
Oprostite!
miskili
 

Re: [MediaCoder tutorijal] Konvertovanje HD videa u DivX HD

Postod Video Majstor » 23.11.2011 4:56

Nisam shvatio, šta se tačno dešava. Trebao bi okačiti i mediainfo podatke od fajla koji si dobio kao rezultat.

---
Inače trebalo bi samo da na kartici Audio uključiš opciju "Copy Audio" i on će kopirati zvuk u novi fajl bez rekompresovanja.
Takodje pogledja šta ti je na kartici Audio odabrano pod opcijom "ID"? (to su oznake traka ukoliko ih ima više)

A kasnije ako u AVI fajlu budeš hteo da zadržiš samo jedan od ta dva audia, onda ga remuksuj u VirtualDubMod-u. Namesti na" direct stream copy". A pod stream list izaberi audio traku koju želiš da izbaciš i klikni na disable. I onda ideš na "Save As..." i dobićeš novi AVI fajl.
Korisnikov avatar
Video Majstor
Član foruma
 
Postova:  1804
Pridružio se:  24.08.2010 21:20

Re: [MediaCoder tutorijal] Konvertovanje HD videa u DivX HD

Postod miskili » 16.01.2012 23:57

Ako je moguće da napišete tutorijal za crop-ovanje fajlova u media coderu, veoma je komplikovano. Veliki pozdrav
miskili
 
PrethodniSledeća

Vrati se na Video softver i Video kompresija

Ko je online

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju

cron